TVN24 | Polska

Wiceminister spraw wewnętrznych: będzie szybka nowelizacja, kasyna będą zamknięte

TVN24 | Polska

Autor:
ads,ft//now
Źródło:
TVN24
Dlaczego kasyna są otwarte w czasie epidemii? Dworczyk: nie umiem odpowiedzieć na to pytanie
Dlaczego kasyna są otwarte w czasie epidemii? Dworczyk: nie umiem odpowiedzieć na to pytanieTVN24
wideo 2/6
TVN24Dlaczego kasyna są otwarte w czasie epidemii? Dworczyk: nie umiem odpowiedzieć na to pytanie

Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik przekazał, że rozporządzenie dotyczące wprowadzonych w Polce obostrzeń zostanie znowelizowane, tak by zawarte w nim zostało zamknięcie kasyn. W rozmowie z TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznał, że nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego rząd nie zdecydował się wcześniej na zamknięcie kasyn. 

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu w sprawie obostrzeń od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą galerie handlowe. Utrzymane są też zakazy funkcjonowania basenów i siłowni. Branża hotelarska i gastronomiczna również pracuje w warunkach epidemicznych, w dużym ograniczeniu.

Zmiany te nie dotyczą jednak kasyn. Pozostają one otwarte przy zachowaniu limitu osób, które mogą tam przebywać jednocześnie - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Tak jak dotychczas nie mogą też działać znajdujące się tam bary.

CZYTAJ WIĘCEJ: Baseny, restauracje, hotele - jak będą działać? Po świętach nowe obostrzenia >>>

"Będzie szybka nowelizacja"

We wtorek po południu na Twitterze na problem otwartych kasyn zwrócił uwagę dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski. Na jego wpis odpowiedział Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych. "Temat poruszony na posiedzeniu Rządu. Będzie szybka nowelizacja. Kasyna będą zamknięte" - napisał.

Dworczyk: nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego kasyna pozostają otwarte

Wcześniej o to, dlaczego kasyna nie zostały zamknięte, został zapytany w "Rozmowie Piaseckiego" Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. - Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - przyznał.

Jak mówił, "nie pracował nad ostatnimi regulacjami w tej sprawie". - Najwyraźniej - jedynie tak mogę sobie to wytłumaczyć - zdefiniowano, że nie dochodzi tam [w kasynach - przyp. red.] do zbyt wielu zakażeń - powiedział Dworczyk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Tłumaczył, że "za każdym razem jest tak, że podjęcie takich decyzji jest poprzedzone analizą i dyskusją z ekspertami, którzy przedstawiają rekomendacje". - Na podstawie tych rekomendacji rządowy zespół zarządzania kryzysowego przyjmuje decyzje, które później są przekładane na rozporządzenie Rady Ministrów - dodał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Kasyna otwarte od maja

Kasyna zostały zamknięte w połowie marca, w czasie pierwszego lockdownu. Taki stan utrzymywał się do 18 maja, czyli etapu tak zwanego "odmrażania gospodarki". Od tamtego czasu kasyna pozostają otwarte, pomimo wielu ograniczeń wprowadzanych dla innych branż.

Autor:ads,ft//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości