My dla nich urządzamy świat. Dziś podejmujemy decyzje, które będą kształtowały ich życie. O czym marzą? Czego się obawiają? Czego chcieliby uniknąć? To jest szalenie ważne, byśmy zbudowali świat dla nich, a nie dla siebie - mówił w TVN24 dziennikarz Jacek Żakowski. Na pytania stawiane przez dziennikarza tegoroczni maturzyści mogą odpowiedzieć, biorąc udział w konkursie na tekst o przyszłości Polski po wyborach w 2023 roku. Czas na to mają do końca maja.
Fundacja Collegium Civitas ogłosiła konkurs dla tegorocznych maturzystów na tekst o przyszłości Polski po wyborach w 2023 roku. "Podzielcie się swoimi pomysłami, lękami, marzeniami, żeby zainspirować innych i zmienić naszą wspólną przyszłość na lepsze" - wyjaśnił kierownik Katedry Nowych Mediów i Dziennikarstwa Collegium Civitas Jacek Żakowski w liście do maturzystów. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody finansowe i bezpłatne indeksy czołowych uczelni niepublicznych. Prace można przesyłać do końca maja.
CZYTAJ WIĘCEJ O KONKURSIE: "Wypowiedzcie się. Pomóżcie zbudować lepszą Polskę". Maturzyści mogą wygrać indeksy
Dziennikarz zachęca do słuchania młodego pokolenia. "O czym marzą? Czego się obawiają?"
Żakowski był w niedzielę gościem programu "Wstajesz i weekend" w TVN24, gdzie opowiedział o konkursie. - To mogą być eseje, opowiadania, felietony, różne formy literackie, artykuły publicystyczne, w których zostanie opisany jakiś fragment nowej, innej rzeczywistości - wyjaśnił dziennikarz.
Zwrócił uwagę, że młode i starsze pokolenie różnie postrzegają otaczającą rzeczywistość. - My dla nich urządzamy świat. Dziś podejmujemy decyzje, które będą kształtowały ich życie. O czym marzą? Czego się obawiają? Czego chcieliby uniknąć? To jest szalenie ważne, byśmy zbudowali świat dla nich, a nie dla siebie - mówił.
Jak podkreślił, "musimy brać pod uwagę, że nowe pokolenie jest obciążane naszymi lękami, a nie jest wzmacniane naszymi marzeniami". - Istotne jest, w tym roku szczególnie, by młodzi ludzie napisali, w którą stronę Polska ma iść, jakim ma być krajem, żeby ten lęk, te obawy zostały zmniejszone i żeby pojawiło się więcej nadziei - dodał.
Szczegóły na temat zasad konkursu, tematu prac, kryteriów oceny i nagród można znaleźć na stronie internetowej http://conciliumcivitas.pl/
Źródło: TVN24