Okrzyki o "komunie", zdjęcia z Kaczyńskim i Kamińskim. Kim są młodzi u boku prezesa PiS

Źródło:
PAP, Onet, tvn24.pl, Gazeta Wyborcza
"Bardzo się cieszę, że za mną stoją młodzi ludzie". Kaczyński przed TK
"Bardzo się cieszę, że za mną stoją młodzi ludzie". Kaczyński przed TKTVN24
wideo 2/5
"Bardzo się cieszę, że za mną stoją młodzi ludzie". Kaczyński przed TKTVN24

Bardzo się cieszę, że za mną stoją młodzi ludzie - mówił Jarosław Kaczyński podczas sobotniego wiecu przed Trybunałem Konstytucyjnym. Kim są "przedstawiciele młodego pokolenia", którzy pojawili się na scenie wraz z prezesem PiS? O niektórych z nich głośno było już przed laty.

W sobotę w Warszawie przed Trybunałem Konstytucyjnym odbył się Protest Wolnych Polaków, który zorganizowały Kluby Gazety Polskiej. Miał on związek ze zmianami w TK, jakie zapowiadała koalicja rządząca. Wśród uczestników i przemawiających znaleźli się politycy PiS: Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik, Dominik Tarczyński, Paweł Jabłoński czy Krzysztof Szczucki. Na proteście pojawił się również Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński: musimy odzyskać medialną siłę

Prezes PiS w pewnym momencie przemówienia skomentował obecność osób stojących za jego plecami. - Bardzo się cieszę, że za mną stoją młodzi ludzie i ta młoda pani, która zabierała przede mną głos, mówiła o sprawach gospodarczych - powiedział. Kaczyński miał na myśli Aleksandrę Prorok, radną warszawskiej dzielnicy Wola. Po sobotnim proteście Prorok zamieściła w mediach społecznościowych fragment nagrania swojego przemówienia. - Jesteśmy jako Polacy bardzo ambitni, mierzymy wysoko, chcemy rywalizować z Francją, Niemcami. Chcemy, żeby nasza gospodarka była konkurencyjna, a żeby tak się stało, potrzebujemy wielkich projektów infrastrukturalnych - mówiła przed TK.

Od lewej: Małgorzata Żuk, Jarosław Kaczyński, Maja Drzewiecka, Aleksandra Prorok , protest przed TK, 10 lutego 2024 r.Paweł Supernak/PAP

Kaczyński i młodzi działacze PiS przed TK

Prorok jest studentką studiów magisterskich z politologii, specjalność marketing polityczny, na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej ukończyła studia licencjackie w tej dziedzinie - wynika z jej biogramu na stronie warszawskiej dzielnicy Wola. Czytamy tam, że radna "aktywnie działa w młodzieżowych organizacjach pozarządowych", "pracowała w marketingu i employer brandingu, kreując wizerunek dobrego pracodawcy", a "obecnie pracuje w obszarze marketingu politycznego i PR w sektorze publicznym".

ZOBACZ TEŻ: Incydent podczas miesięcznicy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński wyrwał transparent

Na sobotnim wiecu obecna była również Małgorzata Żuk, która, jak przypomniał portal Plejada, "kilka miesięcy temu wraz z Rafałem Bochenkiem zapowiadała wystąpienie Mateusza Morawieckiego podczas konwencji partii". Żuk jest radną warszawskiej dzielnicy Ochota. Jak wynika ze strony dzielnicy, Żuk jest członkinią pięciu komisji rady, w tym Komisji Mieszkaniowej, Komisji Rewizyjnej oraz Skarg, Wniosków i Petycji - w tej ostatniej pełni funkcję przewodniczącej.

Jarosław Kaczyński podczas przemówienia przed Trybunałem Konstytucyjnym, 10 lutego 2024 r.Paweł Supernak/PAP

Młodzi działacze, "komuna" i głośny wpis o Orlenie

Maja Drzewiecka, która podczas wiecu przed TK stała między Aleksandrą Prorok i Małgorzatą Żuk, jest działaczką PiS w Gdańsku. "Jedna z naszych gdańskich młodych działaczek Maja Drzewiecka, wzięła aktywny udział we wczorajszym Proteście Wolnych Polaków pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie" - czytamy we wpisie, który wojewódzki oddział PiS w Gdańsku opublikował na Facebooku w niedzielę. "Maja miała możliwość przemówienia do tłumnie zebranych polskich patriotów i odniesienia się do obecnej sytuacji bezprawia rządów Tuska" - dodano.

Do wpisu dołączono zdjęcie Drzewieckiej u boku Jarosława Kaczyńskiego. Na swoim profilu w serwisie X (dawniej Twitter) działaczka udostępniła również zdjęcie z Mariuszem Kamińskim. Blisko trzy lata wcześniej szerokim echem odbił się inny wpis Drzewieckiej na tej platformie. "Być na Orlenie i nie wziąć hot dogów to jak być w Paryżu i nie zobaczyć Koloseum" - napisała w marcu 2021 roku.

Na zdjęciu z sobotniego Protestu Wolnych Polaków, na którym Drzewiecka pozuje u boku prezesa PiS, widoczny jest również Wojciech Szymczak, polityk PiS z Gniezna. Od 2018 roku na stanowisku dyrektora biura poselskiego posła Zbigniewa Dolaty, był także kierownikiem ds. aptek w jednej z firm i asystentem krajowym europosła Ryszarda Czarneckiego - wynika z profilu działacza w serwisie LinkedIn. - My jesteśmy przedstawicielami młodego pokolenia. Nasi rówieśnicy budują łaziki na Marsa, wygrywają na całym świecie konkursy, mamy świetną młodzież. A nam tu w Polsce chcą wprowadzać komunę. Czy wy chcecie komuny? - krzyczał Szymczak w stronę protestujących przed TK. "UDOSTĘPNIJ jeśli nie chcesz powrotu komuny!" - napisał Szymczak w komentarzu pod nagraniem, które opublikował na Facebooku.

Oskar Szafarowicz przed TK

Na wiecu w Warszawie nie zabrakło Oskara Szafarowicza - 23-letniego działacza PiS, który niespełna dwa tygodnie wcześniej wywołał kontrowersje swoim wpisem w mediach społecznościowych. Szafarowicz, który do końca zeszłego miesiąca pracował w PKO Banku Polskim, 30 stycznia opublikował wpis w serwisie X, w którym poinformował, że "PKO BP osiągnął prawdopodobnie w minionym roku historyczny sukces finansowy (około 7 mld zł zysku i rekordowe dywidendy dla akcjonariuszy)". Jak napisał portal Money, "fragment dotyczący wyniku banku za 2023 r. budzi kontrowersje dotyczące ujawnienia wrażliwych danych państwowej spółki". - Według mnie taki wpis przed publikacją raportu rocznego nie powinien się pojawić - ocenił w rozmowie z portalem Piotr Kuczyński, ekonomista, analityk domu inwestycyjnego Xelion. Jak zauważył, za takie działanie grozi odpowiedzialność karna.

Praca Szafarowicza w PKO BP wzbudziła już wcześniej kontrowersje. Wirtualna Polska ujawniła, że nie spełniał on warunków rekrutacji na stanowisko, które zajął - w "obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w departamencie kapitału pracownika, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości". Ostatecznie został przeniesiony na inną funkcję.

Oskar Szafarowicz przed TK, 10 lutego 2024 r.Paweł Supernak/PAP

Szafarowicz jest studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim i działaczem Forum Młodych PiS. Znany stał się z kanału "Okiem Młodych" na TikToku, założonego w sierpniu 2022 roku, który współtworzył wraz z Wiktorią Mielniczek i Kamilem Kaniukiem, członkami Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości stworzonej przez Zbigniewa Ziobrę. Jak pisał Konkret24, postawa Szafarowicza, który w swojej aktywności w mediach społecznościowych wielokrotnie chwalił rząd Zjednoczonej Prawicy i ostro krytykował polityków ówczesnej opozycji, była doceniona przez PiS - m.in. regularnie był zapraszany na wydarzenia partyjne.

Pod koniec grudnia 2022 roku Szafarowicz zaangażował się w kampanię przeciwko posłance Magdalenie Filiks. Był jednym z pierwszych, którzy poinformowali, że w sprawie pedofila Krzysztofa F., byłego pełnomocnika marszałka województwa zachodniopomorskiego z PO, ofiarami są dzieci "znanej posłanki PO", którą szybko zidentyfikowano właśnie jako Magdalenę Filiks. Syn posłanki 17 lutego 2023 roku popełnił samobójstwo, po czym Szafarowicz usunął swoje wpisy na ten temat.

W związku z wpisami Szafarowicza na Twitterze dotyczącymi posłanki, na UW toczyło się przeciwko niemu postępowanie przed komisją dyscyplinarną. Ostatecznie, jak podała w listopadzie "Gazeta Wyborcza", wymierzono mu karę "nagany z ostrzeżeniem".

ZOBACZ TEŻ: Brejza zapowiedział zawiadomienie do komisji etyki poselskiej o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: PAP, Onet, tvn24.pl, Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Supernak/PAP

Pozostałe wiadomości

Wiedzieliśmy już, że wiara Putina jest fałszywa. Ale teraz widzimy to wyraźniej niż kiedykolwiek - mówiła w nagraniu opublikowanym w sobotę Julia Nawalna, wdowa po rosyjskim opozycjoniście Aleksieju. Mówiła o przetrzymywaniu ciała jej męża przez rosyjskiego dyktatora. Jak dodała, to "ten sam Putin, który lubi pokazywać się jako pobożny chrześcijanin, który podczas świąt fotografowany jest przez dziennikarzy w cerkwi".

"Żaden prawdziwy chrześcijanin nie byłby w stanie tego zrobić"

"Żaden prawdziwy chrześcijanin nie byłby w stanie tego zrobić"

Źródło:
Reuters, YouTube, tvn24.pl

Straciłam możliwość, by spokojnie żyć, planować, o czymś marzyć - mówiła w "Faktach po Faktach" ukraińska dziennikarka Lesia Vakuliuk. Rzeczniczka PAH Helena Krajewska przebywająca w Kijowie podkreślała, że w Ukrainie "15 milionów osób potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej". - Mówi się troszeczkę, że Ukraińcy, Ukrainki przyzwyczaili się do tego, że jakoś obłaskawili sobie wojnę. To nie jest prawda. Starają się żyć na przekór temu, jaka to jest nienormalna sytuacja - dodała.

Dwa lata wojny. Ukraińcy "starają się żyć na przekór temu, jaka to jest nienormalna sytuacja"

Dwa lata wojny. Ukraińcy "starają się żyć na przekór temu, jaka to jest nienormalna sytuacja"

Źródło:
TVN24

Ciało Aleksieja Nawalnego zostało oddane jego matce - przekazała w sobotę w mediach społecznościowych rzeczniczka zmarłego rosyjskiego opozycjonisty Kira Jarmysz. Dodała, że "pogrzeb jest jeszcze przed nami", a współpracownicy najbardziej znanego przeciwnika politycznego Władimira Putina nie wiedzą, czy władze będą przeszkadzały w przeprowadzeniu go zgodnie z wolą rodziny.

Ciało Aleksieja Nawalnego przekazane jego matce

Ciało Aleksieja Nawalnego przekazane jego matce

Źródło:
Reuters

Dzisiaj tu stoicie ramię w ramię, Ukraińcy i Polacy, zjednoczeni jednym celem, celem naszego zwycięstwa - mówił podczas wiecu poparcia dla Ukrainy w Warszawie ambasador tego kraju w Polsce Wasyl Zwarycz. Po godzinie 18 manifestacja dotarła pod budynek Sejmu. Wszystko w związku z drugą rocznicę pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę.

Manifestacja dotarła przed Sejm. "Ramię w ramię, Ukraińcy i Polacy, zjednoczeni jednym celem"

Manifestacja dotarła przed Sejm. "Ramię w ramię, Ukraińcy i Polacy, zjednoczeni jednym celem"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Trwa walka o życie trzyletniego chłopca, który wpadł do zbiornika wodnego w miejscowości Ludwików (Wielkopolskie). Dziecko zaginęło w czasie spaceru z dziadkiem. - Jest w stanie głębokiej hipotermii - przekazała Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Maria Wróbel. Nagrania z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wielkopolskie. Trzylatek wpadł do zbiornika wodnego, trwa walka o jego życie

Wielkopolskie. Trzylatek wpadł do zbiornika wodnego, trwa walka o jego życie

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Polska naprawdę pojawiła się jako nasz największy przyjaciel. I dziękujemy bardzo za to Polsce i każdemu Polakowi - mówił w "Faktach po Faktach" w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę Mykoła Kniażycki, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy. - Prawda na temat bezpieczeństwa dzisiaj jest taka: albo robimy wszystko, żeby Ukraińcy dali radę w tym roku, (...) albo za kilka lat płacimy znacznie większą stawkę - stwierdził Paweł Kowal (KO), szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Źródło:
TVN24

W Kościele czasem się tak symbolicznie działa, że zmusza się do ustąpienia, ale to za mało - mówił publicysta Tomasz Terlikowski, komentując rezygnację abpa Andrzeja Dzięgi. - Za dużo jest ofiar, za dużo jest krzywdy ludzkiej, za którą ksiądz arcybiskup Dzięga odpowiada osobiście - ocenił. Jego zdaniem należy się domagać "jasnej deklaracji, czy ksiądz arcybiskup ustąpił, bo tak, bo mu się znudziło być arcybiskupem albo bo był chory, czy dlatego, że jest odpowiedzialny za tuszowanie przestępstw seksualnych".

Terlikowski o arcybiskupie Dziędze: za dużo jest ofiar, krzywdy ludzkiej, za którą odpowiada osobiście

Terlikowski o arcybiskupie Dziędze: za dużo jest ofiar, krzywdy ludzkiej, za którą odpowiada osobiście

Źródło:
TVN24

Arcybiskup Andrzej Dzięga napisał list do kapłanów z jego archidiecezji. Sugeruje w nim, że jego rezygnacja z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego była jego wolą, którą tłumaczy stanem zdrowia. "Ojciec Święty Franciszek przychylił się do mojej prośby i dzisiaj został ogłoszony fakt przyjęcia mojej rezygnacji" - napisał. Tymczasem duchowny miał wiedzieć o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich przez księdza Andrzeja Dymera. Rezygnacja hierarchy kończy prowadzone przez Watykan przeciwko niemu postępowanie kanoniczne.

List arcybiskupa Andrzeja Dzięgi do księży. Duchowny pisze o rezygnacji i sugeruje, że była to jego "prośba"

List arcybiskupa Andrzeja Dzięgi do księży. Duchowny pisze o rezygnacji i sugeruje, że była to jego "prośba"

Źródło:
RMF FM, TVN24

"Po prostu Warszawa" to moje hasło w tegorocznej kampanii - ogłosił w sobotę prezydent Warszawy, wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisku prezydenta stolicy. Podkreślił, że swój pomysł na miasto realizuje od ponad pięciu lat.

Trzaskowski podał swoje hasło wyborcze

Trzaskowski podał swoje hasło wyborcze

Źródło:
PAP

Premierzy Włoch, Kanady, Belgii i szefowa Komisji Europejskiej przyjechali w sobotę do Kijowa, aby okazać solidarność Ukrainie w drugą rocznicę rozpoczęcia przez Rosję wojny na pełną skalę. Tego dnia Giorgia Meloni i Justin Trudeau podpisali z Wołodymyrem Zełenskim 10-letnie umowy o bezpieczeństwie. Ponadto dokument podpisany z Kanadą zakłada przekazanie trzech miliardów dolarów kanadyjskich na pomoc finansową i obronną dla Kijowa.

Porozumienie o bezpieczeństwie na dekadę i pomoc finansowa. Nowe umowy o Ukrainy z Włochami i Kanadą

Porozumienie o bezpieczeństwie na dekadę i pomoc finansowa. Nowe umowy o Ukrainy z Włochami i Kanadą

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

W sobotę doszło do wypadku na Śnieżce. Turysta z Czech ześlizgnął się ze szczytu i wpadł do Kotła Łomniczki. Został wyciągnięty przez ratowników GOPR.

Wypadek czeskiego turysty na Śnieżce. W akcję zaangażowano dwa śmigłowce

Wypadek czeskiego turysty na Śnieżce. W akcję zaangażowano dwa śmigłowce

Źródło:
tvn24.pl

Szczęśliwy finał poszukiwań 12-latka, który odłączył się od rodziców na szlaku turystycznym w okolicach Kłodzkiej Góry w Sudetach (woj. dolnośląskie). Chłopiec nie miał ze sobą telefonu, nie było z nim kontaktu. Przemokniętego i zmarzniętego 12-latka odnalazł jeden z policjantów.

12-latek zaginął w Sudetach. Finał poszukiwań

12-latek zaginął w Sudetach. Finał poszukiwań

Źródło:
tvn24.pl

Kierowca samochodu osobowego utknął na przejeździe kolejowym w Zielęcicach w Opolskiem. Według relacji czytelniczki Kontaktu 24, nie chciał zostawić samochodu, mimo że pociąg był bardzo blisko.

Utknął na przejeździe kolejowym. "Krzyczeliśmy, żeby zostawił samochód i ratował siebie"

Utknął na przejeździe kolejowym. "Krzyczeliśmy, żeby zostawił samochód i ratował siebie"

Źródło:
Kontakt24 / tvn24.pl

Polacy od samego początku wojny pomagają Ukraińcom. Otworzyliśmy dla nich swoje serca, domy, pomogliśmy normalnie żyć. Jednak tam, w Ukrainie, na naszą pomoc ciągle czeka kilkanaście milionów ludzi. Organizacje humanitarne każdego dnia przekazują im pomoc.

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
"Miałam zjeść miskę śmierdzącej kaszy z odchodami szczurów, bo inaczej czekała mnie kara". To mógł być "kubek" albo piwnica

"Miałam zjeść miskę śmierdzącej kaszy z odchodami szczurów, bo inaczej czekała mnie kara". To mógł być "kubek" albo piwnica

Źródło:
tvn24.pl
Premium

74. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie dobiega końca. W sobotni wieczór odbyła się gala wręczenia nagród. Jury pod przewodnictwem Lupity Nyong'o Złotym Niedźwiedziem doceniło film dokumentalny "Dahomey" w reżyserii Mati DIop.

Berlinale 2024. Złoty Niedźwiedź dla filmu "Dahomey" Mati Diop

Berlinale 2024. Złoty Niedźwiedź dla filmu "Dahomey" Mati Diop

Źródło:
tvn24.pl

Żył przed 240 milionami lat, a długość jego ciała wynosiła pięć metrów. Naukowcy zaprezentowali skamieniałości gada, które znaleziono na południu Chin. Najbardziej charakterystyczną cechą zwierzęcia, nazwanego przez badaczy "smokiem", jest jego szyja.

Pokazali skamieniałości "smoka" sprzed 240 milionów lat

Pokazali skamieniałości "smoka" sprzed 240 milionów lat

Źródło:
LiveScience.com, National Museums Scotland, tvnmeteo.pl

W marcu 2024 roku nastąpi waloryzacja emerytur i rent. Jest przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku - podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w komunikacie. Wskazał, że emerytury wzrosną o 12,12 procent. W górę pójdą również inne świadczenia.

Podwyżki dla emerytów i nie tylko. Tyle wyniosą świadczenia po waloryzacji

Podwyżki dla emerytów i nie tylko. Tyle wyniosą świadczenia po waloryzacji

Źródło:
tvn24.pl

W poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mężczyzna, do którego wezwano karetkę pogotowia, zaatakował ratownika medycznego. Poszkodowany ma poważne obrażenia twarzy, przeszedł dwie operacje.

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kolejne dni przyniosą aurę, która zdecydowanie kojarzy się z wiosną. Opadów będzie niewiele, a wartości na termometrach mocno zbliżą się do 20 stopni. Czasami pojawią się silniejsze porywy wiatru.

Czeka nas eksplozja wiosennego "gorąca"

Czeka nas eksplozja wiosennego "gorąca"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Nagrodzona za reżyserię w Cannes "Strefa interesów" Jonathana Glazera uhonorowana trzema nagrodami BAFTA i nominowana do pięciu statuetek Oscara, to pewniak w kategorii Film Międzynarodowy w zbliżającej się edycji uroczystości Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nakręcony w Polsce z udziałem polskich twórców, został okrzyknięty "najważniejszym filmem o Holocauście od czasów 'Shoah' Claude’a Lanzmanna", jest ostrzeżeniem dla świata przed odwracaniem oczu od zła.

Oscary 2024. Porażające studium banalności zła - oscarowy pewniak z udziałem Polaków

Oscary 2024. Porażające studium banalności zła - oscarowy pewniak z udziałem Polaków

Źródło:
"The Guardian", tvn24.pl

- To nie bardzo elegancko było. Myślę, że to wynika ze zdenerwowania pana marszałka - ocenia ostatni konflikt w koalicji rządzącej wokół zmian w przepisach aborcyjnych wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat. Kandydatka Lewicy na fotel prezydenta Warszawy jest gościnią najnowszego wydania podcastu "Wybory kobiet".

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Źródło:
tvn24.pl

Najpierw na pytania osób w spektrum autyzmu odpowiadał Robert Makłowicz, potem – Natalia Kukulska. Teraz pora na rapera Michała "Matę" Matczaka. Trzeci odcinek "Autentycznych" można obejrzeć w Playerze i TVN w niedzielę, 25 lutego, o godz. 20.  

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Źródło:
TVN24

Sejm przyjął nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej tabletki "dzień po". Zgodnie z zawartymi w niej przepisami ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Czym są tabletki "dzień po" i jak działają? Czym różnią się od tabletek poronnych? W rozmowie z tvn24.pl wyjaśnia to ginekolog dr n. med. Grzegorz Mrugacz.  

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Źródło:
TVN24.pl