Sześć dni pozostało do wyborów parlamentarnych. 13 października wybierzemy skład Sejmu i Senatu. W ciągu najbliższych dni wyborcy mają jeszcze czas na działania, dzięki którym będą mogli oddać głos w przypadku, kiedy przebywają za granicą lub są w podróży. Przedstawiamy kalendarium wyborcy i śledzimy jeden z ostatnich dni kampanii wyborczej, w którym między innymi wybrano sędziego Sądu Najwyższego Wiesława Kozielewicza na przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.
Kończymy dzisiejszą relację z kampanii wyborczej. Dziękujemy za uwagę.
Premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Słupsku (woj. pomorskie) zauważył, że kampania wyborcza znalazła się na "ostatniej prostej". - Uważam, że kontynuacja naszych rządów oznacza jednocześnie normalność pod wieloma względami, także tutaj, na ziemi słupskiej, w regionach, które są bardzo często postrzegane jako regiony drugiej kategorii, które nie miały takiej szansy rozwoju, jak Trójmiasto, ze względu na wykluczenie społeczne, tereny po-PGR-owskie, wykluczenie komunikacyjne i inwestycyjne - mówił Morawiecki.
Poinformował też, że podpisał uchwałę o rozwoju ziemi słupskiej, dzięki której na te tereny mają trafić dodatkowe środki finansowe.
A to instrukcja dotycząca tego, jak oddać ważny głos w niedzielę:
Już jutro o 19.25 debata wyborcza w TVN24. Kolejność odpowiedzi na pytania została rozlosowana, ustawienie w studiu również. Uczestnicy - członkowie pięciu komitetów wyborczych - nie będą znali wcześniej pytań prowadzących. Zapraszamy!
Więcej o poniedziałkowej decyzji PKW:
- Państwo nie może ciągle funkcjonować w sytuacji jakiegoś stanu nadzwyczajnego, a szczególnie parlament nie może tak funkcjonować. Parlament stał się w zasadzie elementem dodatkowym do władzy wykonawczej. Rząd rządzi, a parlament wykonuje polecenia władzy wykonawczej czyli rządu i prezesa PiS - mówił na konferencji prasowej w Gdańsku wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz ubiegający się ponownie o mandat senatorski w okręgu nr 65 obejmującym miasta Gdańsk i Sopot.
Biedroń mówił, że Lewica wyciąga rękę do wszystkich opozycyjnych ugrupowań, bo muszą one ze sobą rozmawiać i szukać dialogu. - Ale kiedy wewnątrz własnej partii kopią się po kostkach, nawzajem się nagrywają, nawzajem się szantażują, nawzajem się obrażają, a do tego jeszcze obrażają mieszkańców takich miejscowości, jak Tczew, który wymaga atencji, to dzieje się coś złego - ocenił, odnosząc się do opublikowanych przez telewizję państwową nagrań z udziałem Sławomira Neumanna z PO-KO. Biedroń zapewnił, że Lewica nie będzie kopać po kostkach opozycyjnych ugrupowań. - Konsekwentnie robimy swoje. Zobaczcie państwo, jak pięknie się połączyliśmy i niech to będzie przykład dla innych polityków, że trzy pokolenia lewicy są ze sobą w stanie rozmawiać i co więcej, szanować się i planować przyszłość. To bardzo ładny, udany związek partnerski i szkoda, że innym się to nie udaje – powiedział Biedroń o porozumieniu SLD, Wiosny i Lewicy razem, które wspólnie startują w wyborach parlamentarnych.
Szef sztabu KW SLD, lider Wiosny Robert Biedroń na jednym z łódzkich osiedli przedstawił w poniedziałek postulat wyborczy swojego komitetu zatytułowany "Budujemy przyszłość".
Jak wyjaśnił, ma on polegać na budowie placówek opiekuńczych, edukacyjnych i medycznych w dużych miastach i niewielkich miejscowościach. Tłumaczył, że jest to niezbędne, ponieważ ci, którzy rządzili Polską po 1989 roku - w jego ocenie - zawiedli w wielu sferach, w tym w sferze inwestycji w człowieka.
- Były one zbyt często chybione lub zaniechane - ocenił Biedroń. Zapowiedział, że po 13 października Lewica zamierza przystąpić do tego, aby po erze budowy pomników, kościołów i strzelnic, rozpoczęła się era budowy żłobków, szkół i szpitali.
- Tego dziś w Polsce brakuje, bo tylko 10 procent dzieci ma dostęp do żłobka. 70 procent gmin w Polsce nie ma ani jednego niepublicznego żłobka. Dziś na mapie Polski każdego dnia zamykane są szpitale i oddziały. To mapa hańby i wstydu PiS, który obiecał nam, że po erze wskaźników i wykresów, przyjdzie era inwestycji w człowieka - mówił lider Wiosny.
@RobertBiedron na konf. prasowej w #Łódź: Dziś symbolicznie wchodzimy w erę budowania wspólnej przyszłości dla dobra wszystkich pokoleń Polek i Polaków. Potrzebujemy ogólnopolskiego programu budowy szkół, żłobków, przedszkoli, szpitali... #BudujemyPrzyszłość #Lewica pic.twitter.com/6KMmkrMDtQ
— Lewica (@__Lewica) October 7, 2019
Sędzia Sądu Najwyższego Wiesław Kozielewicz został w poniedziałek wybrany na przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej - poinformowała sekretarz PKW Magdalena Pietrzak. Po raz pierwszy pracami PKW nie będzie kierował sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
Funkcja przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej pozostawała nieobsadzona od 29 marca. Wtedy jej dotychczasowy przewodniczący Wojciech Hermeliński skończył 70 lat, a jego członkostwo w Komisji wygasło (kadencja członka PKW wynosi 9 lat, wygaśnięcie członkostwa przed upływem kadencji następuje m.in. w przypadku ukończenia 70 lat przez członka Komisji).
Zgodnie z Kodeksem wyborczym, przewodniczącego PKW wybierają sędziowie - członkowie Komisji. Tradycją w Komisji było wyłanianie przewodniczącego spośród sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
20 maja tego roku PKW podjęła próbę wyboru swojego nowego przewodniczącego. Komisji nie udało się jednak dokonać wyboru - za kandydaturą sędziego TK w stanie spoczynku Zbigniewa Cieślaka opowiedziało się wówczas 4 sędziów, 4 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.
Kadencja Komisji w obecnym składzie (po trzech sędziów z Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego) wygaśnie w dniu rozpoczęcia kadencji Sejmu wybranego w wyborach 13 października 2019 roku.
Paweł Kukiz oświadczył, że jeśli Grzegorz Schetyna zadeklaruje, że w przypadku słabego wyniku KO w wyborach zrezygnuje z funkcji szefa PO, on zadeklaruje, że nigdy nie pójdzie z PiS. Tak odpowiedział na niedzielny apel Schetyny skierowany do pozostałych ugrupowań opozycji. Szef PO na konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej wezwał liderów pozostałych ugrupowań opozycyjnych o deklarację, że po wyborach nie będą współpracować z PiS i jej szefem Jarosławem Kaczyńskim. Jak mówił, od liderów PSL, Kukiz'15, SLD, Lewicy Razem, Wiosny, a także do Konfederacji oczekuje "jasnego zapewnienia: po wyborach żadnych paktów z Kaczyńskim". Pytany o ten apel szefa PO na poniedziałkowej konferencji w Opolu Kukiz uzależnił oczekiwaną przez Schetynę deklarację od dwóch warunków. Pierwszy to publiczna deklaracja, że jeśli Koalicji Obywatelska uzyska taki wynik, z którym, by przejąć władzę będzie potrzebna jej współpraca PSL-Koalicji Polskiej, szef PO doprowadzi do zmiany prawa wyborczego i wyprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Drugi, że w sytuacji gdyby wynik wyborczy Koalicji Obywatelskiej sprawił, iż nie liczyłaby się ona "w grze", Schetyna zrezygnuje z funkcji przewodniczącego PO. - Powtórzę: jeżeli pan zadeklaruje, że pan się zrzeknie funkcji przewodniczącego Platformy w sytuacji, kiedy osiągnie pan marny wynik, tak marny, że żaden PSL panu nie pomoże i Kukiz i wszyscy razem wzięci, to ja wtedy panu zadeklaruję to, czego pan oczekuje - powiedział Kukiz, zwracając się do Schetyny.
Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz pojawił się w poniedziałek w Katowicach, gdzie między innymi spotkał się z mieszkańcami.
W piątek rozpocznie się cisza wyborcza przed wyborami parlamentarnymi, a w niedzielę przyjdzie czas na głosowanie. Na finiszu tego wyścigu celem numer jeden jest mobilizacja elektoratu. Komu uda się dodatkowo poszerzyć wpływy i przekonać nieprzekonanych? Próbują wszyscy.
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotkał się w poniedziałek w Brukseli z kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską. Ocenił, że decyzja o wystawieniu jej na szefową rządu to "jedna z najlepszych decyzji w ostatnich latach". Podkreślił, że "nie byłaby premierem malowanym".
Prezydent Andrzej Duda przemawiał w poniedziałek na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa.
- Nasz najważniejszy cel w sensie politycznym, zawsze to podkreślam, tym najważniejszym celem jest podnoszenie poziomu życia Polaków, zwykłych obywateli - mówił prezydent. Według niego ma to zostać osiągnięte poprzez mądrą politykę, dobre rozwiązania legislacyjne, ale przede wszystkim poprzez rozwój polskiej gospodarki. Prezydent zaznaczył, że dzięki rozwojowi gospodarki polskie firmy będą w stanie więcej płacić pracownikom. Będą również w jeszcze większym stopniu niż dotychczas realizować ekspansję na zagraniczne rynki. W ocenie prezydenta Dudy to, że Polska rozwija się bardzo dynamicznie, widać na Podkarpaciu, ale także w innych regionach. - Jeśli nie ma się wybujałych ambicji, to osiąga się bardzo niewiele. My mamy ambicje wybujałe po to, żeby osiągnąć jak najwięcej. Cieszę się, że mogę spotkać państwa po raz kolejny. Dziękuję wszystkim wystawcom, wszystkim obecnym, wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na ten kongres - powiedział.
Z udziałem Prezydenta rozpoczął się @Kongres590 – jedno z największych cyklicznych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. https://t.co/VSmenWNTwi pic.twitter.com/H2icXKYpuv
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) October 7, 2019
Walczymy o dwucyfrowy wynik. To nasza ambicja - powiedział w poniedziałek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w Bielsku-Białej. Dodał, że nie warto słuchać tych, który mówią, iż liczą się tylko dwie opcje. - Ważną rolę mogą odegrać ci, którzy zajmą trzecie i czwarte miejsce. Oni mogą zdecydować o tym, jaka będzie Polska. Dlatego warto na nas głosować, bo im więcej głosów na spokój, normalność, na nasz program, tym będzie lepiej dla wszystkich – zapewnił. Zdaniem Kosiniaka-Kamysza "nie warto słuchać tych, którzy mówią, że już wszystkie karty są rozdane, (…) którzy twierdzą, że liczą się tylko dwie opcje". - Jak tylko one będą, to tej politycznej wojny domowej będzie jeszcze więcej - mówił.
Tak wygląda kwestia ciszy wyborczej w innych europejskich krajach:
Przypominamy kalendarium wyborcy: - Do wtorku można wnioskować o dopisanie się do spisu wyborców w dowolnej gminie - to ważne dla osób, które będą w podróży - czwartek jest ostatnim dniem na dopisanie się do spisu wyborców za granicą - do piątku w urzędzie gminy można odebrać zaświadczenie umożliwiające głosowanie w dowolnym miejscu w kraju i za granicą Dopisanie się do rejestru i do spisu można załatwić przez internetową platformę ePUAP. Aby otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania, wystarczy napisać w tej sprawie maila do urzędu. Trzeba je jednak odebrać albo osobiście w urzędzie, albo wyznaczyć osobę, która je za nas odbierze.
Wybory w niedzielę, lepiej odświeżyć sobie te istotne informacje.
Kiełbasa wyborcza o smaku pączka. Tak kandydaci walczą o wyborców
PiS chce przekonać do siebie m.in. 300 tysięcy małych przedsiębiorców.
Czego nie wolno robić w trakcie trwania ciszy wyborczej?
Tusk: jeśli chodzi o wybory krajowe, powinienem z oczywistych względów dystans trzymać
Tusk: Uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska jako kandydatka KO na premiera to jest jedna z najlepszych decyzji Platformy Obywatelskiej w ostatnich latach.
Tusk: Bardzo by mi zależało, żeby pomóc wszystkim w Polsce, którzy mają dobrą wolę. Bardzo chciałbym zmobilizować wszystkich, żeby poszli na wybory.
Kidawa-Błońska o spotkaniu z Tuskiem: na dobre spotkanie nigdy nie jest za późno
Tusk: Małgorzata Kidawa-Błońska to nadzieja na coś lepszego w polityce
Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem
Morawiecki: Tych pięć punktów niech będzie naszym bardzo mocnym zobowiązaniem i jednocześnie obietnicą działań na kolejne kwartały. Chcemy zawrzeć pakt z obywatelami
Morawiecki: pokażemy naszą skuteczność również w kolejnych, miesiącach, latach, jeśli wyborcy nam zaufają
Morawiecki: nie chcemy Europy podwójnych standardów, chcemy Europy wysokich standardów
Morawiecki o 13. i 14. emeryturze: jeżeli wyborcy nam zaufają, ta ustawa będzie w pierwszych dniach rządu
Morawiecki: wszystkim obywatelom, którzy ukończyli 40 rok życia zapewnimy przegląd stanu zdrowia
Morawiecki: To dla około 300 tysięcy firm będzie znacząca ulga. Ustawa wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 roku
Morawiecki: Pierwszy obszar to obszar, który dotyczy mikro i małych firm. Tam, gdzie dochody nie przekraczają 6 tysięcy złotych miesięcznie
Piątka PiS na pierwsze 100 dni rządu:
1. Mały ZUS. 500 dla firm
2. 13. i 14. emerytura
3. Pakiet kontrolnych badań profilaktycznych
4. Program budowy 100 obwodnic
5. Plan na rzecz równych dopłat dla polskich rolników
Kaczyński: w ciągu pierwszych 100 dni zostaną albo uchwalone ustawy albo odpowiednie programy działania
Oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego
Schetyna: decyzja Neumanna na dzisiaj zamyka sprawę.
- Niemożliwa jest rezygnacja Neumanna z kandydowania w wyborach. Przeprosił, wydał oświadczenie, zrezygnował z funkcji szefa klubu. To jest coś, co może zrobić dzisiaj w sensie formalnym, instytucjonalnym - wskazywał Schetyna.
Dodał, że Sławomir Neumann zaufanie wyborców "musi potwierdzić wynikiem wyborczym".
Schetyna: przed następnym posiedzeniem Sejmu zarekomenduję Tomasza Siemoniaka na szefa klubu parlamentarnego PO-KO
Schetyna: byłem w Solidarności Walczącej, współpracowałem z Kornelem Morawieckim przez lata
- Jestem solidarny z tymi, którzy poświęcając swój czas, często zdrowie, angażowali się w ruch konspiracji antykomunistycznej w latach osiemdziesiątych. Byłem tego częścią, jestem z tego dumny - mówił lider PO podczas spotkania wyborczego w Szczecinie.
Schetyna o słowach Lecha Wałęsy na temat Kornela Morawieckiego: nie zgadzam się z tą wypowiedzią
Przewodniczący PO odniósł się do słów, jakie w niedzielę podczas konwencji KO mówił Lech Wałęsa. Zwrócił uwagę, że całe wystąpienie byłego prezydenta trwało kilkanaście minut, a "ten fragment dotyczący Solidarności Walczącej i Kornela Morawieckiego to dosłownie kilka zdań".
Dodał, że przyjęcie wystąpienia Wałęsy było "zdystansowane".
Poseł PO-KO Marcin Kierwiński na konferencji prasowej zorganizowanej przed Dworcem PKP Ochota w Warszawie: Prawo i Sprawiedliwość od 2015 roku prowadzi politykę antywarszawską. Zamiast budować i rozwijać połączenia komunikacyjne mamy kolejne szykany i kolejne problemy.
Neumann: nie zgadzam się ze słowami Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim.
Neumann pytany o wynik Koalicji Obywatelskiej: myślę, że powyżej 30 procent, bliżej 35 procent.
Neumann pytany, czy zrezygnuje z kandydowania do Sejmu, odpowiedział: - Nie, akurat tak się składa, że dzisiaj można się poddać weryfikacji wyborców, za tydzień.
Neumann: Byłem w Tczewie w sobotę i wybieram się do Tczewa. Mam tam wielu przyjaciół i znajomych. W Tczewie wszyscy wiedzą czego dotyczyła ta rozmowa, dotyczyła złych działań naszego tczewskiego koła.
Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO. Decyzja ma związek z opublikowanymi przez telewizję państwową w piątek nagraniami prywatnej rozmowy szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 roku w Gdańsku.
Polityk został zapytany w radiu RMF FM, kiedy zapadła decyzja, o tym że rezygnuje z szefowania klubem PO-KO, odparł, że zapadła ona w niedzielę i podjął ją sam. - Nie ma tyle czasu, żeby tłumaczyć te wszystkie rzeczy, które są trochę wycinane z kontekstu i szkodzą wyraźnie w takim normalnym przekazie, więc trzeba to było też przeciąć. To były słowa, które padały w emocjach i na prywatnym spotkaniu działaczy naszej partii, trochę opisujące ich sytuację, żałuję - podkreślił Neumann.
Joachim Brudziński w "Sygnałach Dnia": Jesteśmy na ostatniej prostej, musimy się mobilizować. Możemy cieszyć się z dobrych sondaży, ale one nie wygrywają wyborów. Dlatego apeluję o pracę do ostatniego dnia.
Według ostatniego sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 z 26 września, PiS może liczyć w nadchodzących wyborach do Sejmu na 40 procent głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 28 procent. Lewica może liczyć na 10 procent głosów.
Sondaż Kantar dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM: 42 procent ankietowanych zadeklarowało poparcie dla PiS w wyborach parlamentarnych. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 29 procent badanych, na Lewicę - 13 procent, na Konfederację - 5 procent. W Sejmie zabrakłoby miejsca dla PSL-Koalicji Polskiej (4 procent).
Do 8 października można składać wnioski o dopisanie się do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.
Czwartek jest ostatnim dniem na dopisanie się do spisu wyborców za granicą.
Do piątku zaś w urzędzie gminy zgodnym z miejscem zamieszkania można odebrać zaświadczenie umożliwiające głosowanie w dowolnym miejscu w kraju i za granicą.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w poniedziałek spotka się z mieszkańcami w Żywcu, Bielsku-Białej, Cieszynie i Katowicach. W Katowicach na konferencji prasowej wystąpi razem z Pawłem Kukizem.
W Kielcach liderzy Lewicy zapowiedzieli, że będą na konferencji prasowej rozliczać rząd PiS z braku działań skierowanych do seniorów. W Krakowie poruszą temat osób LGBT i przygotowanego dla nich programu. W Kostrzynie nad Odrą lubuscy kandydaci KW SLD Lewica będą rozmawiać o sytuacji w publicznej służbie zdrowia, a w Łodzi, akcją "Budujemy przyszłość", Lewica symboliczne rozpoczęcie budowanie nowoczesnego państwa dobrobytu.
Na poniedziałek swoją konferencję prasową w Częstochowie zapowiedział Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości.
Po południu zaplanowano konferencję europoseł Beaty Kempy w Łodzi, podczas której udzieli ona poparcia kandydatom reprezentującym Solidarną Polskę na listach PiS w województwie łódzkim.
W Krakowie zaplanował spotkania z dziennikarzami marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który będzie przedstawiał kandydatów PiS na senatorów.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna odwiedzi w poniedziałek Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Bolesławiec, Zgorzelec i Legnicę.
Były prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział z kolei swoje wystąpienie przed bramą Stoczni Gdańskiej z udziałem kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych - Krzysztofa Liska, kandydata do Sejmu oraz Bogdana Borusewicza i Sławomira Rybickiego - kandydatów do Senatu.
Dziś w Słupsku odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Konwencja rozpocznie się po godzinie 17 w Akademii Pomorskiej.
Wcześniej premier zapowiedział udział w konferencji dotyczącej rozbudowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, a później w briefingu dotyczącym realizacji odcinków dróg ekspresowych S6 i S11 w województwie zachodniopomorskim.
Urbański o akcji "Zabierz głos, bo go stracisz": musimy oddać głos, żeby mieć wpływ na to, co się dzieje
Za nami ostatnia niedziela kampanii, za tydzień już wybory. W "Faktach po Faktach" o kampanii profrekwencyjnej "Zabierz głos, bo go stracisz" opowiadał jej uczestnik Hubert Urbański.
Cztery bloki tematyczne, pięć ogólnopolskich komitetów. We wtorek debata w TVN24. Materiał "Faktów po Południu".
Tegoroczne wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę, 13 października. Lokale wyborcze otwarte będą od godziny 7.00 do godziny 21.00. Po zamknięciu lokali poznamy sondażowe wyniki exit poll, na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać dłużej.
Kogo wybieramy w wyborach parlamentarnych?
Zgodnie z konstytucją w wyborach do Sejmu wybieramy 460 posłów. O mandat poselski może ubiegać się każdy obywatel Polski, który w dniu wyborów kończy 21 lat i posiada pełnie praw wyborczych. Posłów wybieramy w 41 okręgach wyborczych. Wybieramy również 100 senatorów w 100 jednoosobowych okręgach wyborczych.
Do Senatu kandydować może każdy obywatel Polski, który w dniu wyborów kończy 30 lat oraz posiada pełnię praw wyborczych.
26 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 88 spośród 94 komitetów wyborczych. Wśród nich jest jeden koalicyjny komitet wyborczy, 30 partyjnych oraz 57 komitetów wyborczych wyborców. Żeby wprowadzić swoich kandydatów do parlamentu, poszczególny komitet musi przekroczyć pięcioprocentowy próg wyborczy. W przypadku komitetu koalicyjnego próg wyborczy to 8 procent.
Debata w TVN24
We wtorek 8 października w TVN24 odbędzie się "Czas decyzji: debata". CZYTAJ WIĘCEJ >
Jej uczestnikami będą: Jacek Sasin (PiS), Izabela Leszczyna (PO-KO), Adrian Zandberg (Lewica), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL-Koalicja Polska) i Krzysztof Bosak (Konfederacja).
90-minutową debatę poprowadzą Monika Olejnik i Grzegorz Kajdanowicz.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: tvn24