Minister spraw zagranicznych: autorytet Komisji Weneckiej nie jest wysoki

[object Object]
Jacek Czaputowicz w "Faktach po Faktach"tvn24
wideo 2/25

To nie jest ciało, które zostało zaproszone przez państwo polskie - tak w "Faktach po Faktach" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wyjaśniał, dlaczego żaden przedstawiciel rządu nie spotkał się w czwartek z przebywającą w Warszawie delegacją Komisji Weneckiej, która ma wydać opinię o tak zwanej ustawie represyjnej. Szef dyplomacji ocenił, że "autorytet Komisji Weneckiej nie jest wysoki".

Delegacja Komisji Weneckiej w czwartek przybyła do Warszawy na dwudniowe rozmowy w związku z prośbą marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (KO) o wydanie opinii na temat przyjętej 20 grudnia zeszłego roku przez Sejm nowelizacji ustaw sądowych.

"To nie jest ciało, które zostało zaproszone przez państwo polskie"

Z delegacją Komisji Weneckiej nie spotkał się w czwartek żaden przedstawiciel rządu. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w "Faktach po Faktach" w TVN24 tłumaczył to tym, że "to nie jest ciało, które zostało zaproszone przez państwo polskie".

Jak mówił szef polskiej dyplomacji, "w polityce zagranicznej konstytucja stanowi, kto odpowiada za politykę zagraniczną". - Można przywołać odpowiednie artykuły. Jest to prezydent, rząd, minister spraw zagranicznych - wyliczał.

- Przypomnę, że poprzednio, kiedy tu były rozstrzygane kwestie dotyczące Trybunału Konstytucyjnego, minister spraw zagranicznych (Witold Waszczykowski - red.), mój poprzednik, skierował taki wniosek - dodał.

Czaputowicz podkreślił, że tym razem zaproszenia ze strony rządu nie było.

Czaputowicz: marszałek Senatu przekracza swoje kompetencje

Szef MSZ ocenił, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki "przekracza swoje kompetencje, wkracza na teren zarezerwowany dla innych władz państwa, polityki zagranicznej". - To budzi nasz głęboki niepokój - dodał.

Jego zdaniem działanie marszałka "to jest współpraca z organizacjami międzynarodowymi", co należy "do kompetencji władzy wykonawczej". - (Grodzki) nawet próbuje czasami dzwonić, informować, ale podejmuje decyzje samodzielne - dodał Czaputowicz.

- Nie robimy z tego problemu. Proszę, Komisja Wenecka podjęła taką decyzję, jest (w Polsce - red.) jak najbardziej legalnie. Może rozmawiać w Sejmie, może rozmawiać z tym, kogo zaprosi do rozmów. Natomiast my nie rozmawiamy, bo to nie jest nasz wniosek - wyjaśniał minister. - Uważamy, że ona tutaj nie ma pozytywnej roli do wypełnienia - dodał.

- Doświadczenia nasze wskazują, że Komisja Wenecka trochę straciła autorytet. Podejmowała pochopne, polityczne opinie - kontynuował. Powtórzył, że "autorytet Komisji Weneckiej nie jest wysoki".

Przyznał jednak, że Komisja "to jest jedno z ważnych ciał" i zapewnił, że jej opinie "na pewno będą uwzględniane". - Chętnie się z tym zapoznamy, być może jakieś ciekawe myśli zostaną wprowadzone - dodał Jacek Czaputowicz.

Czaputowicz: marszałek Senatu przekracza swoje kompetencje
Czaputowicz: marszałek Senatu przekracza swoje kompetencjetvn24

"Liczymy na deeskalację"

Jacek Czaputowicz odniósł się także do sytuacji na Bliskim Wschodzie. W nocy z wtorku na środę siły irańskie przeprowadziły atak rakietowy na bazy dowodzonej przez USA koalicji w Iraku, co było odwetem za zabicie przez Amerykanów w ubiegłym tygodniu irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

- Liczymy na deeskalację, to jest nasze stanowisko. Wspieramy tutaj państwa Unii Europejskiej - oświadczył szef MSZ.

- Jutro będzie na ten temat specjalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych w Brukseli, w którym będę uczestniczył. Naszym celem jest doprowadzenie do jakiejś deeskalacji, żeby nie narastał ten konflikt, żeby nie zagrażał pokojowi i bezpieczeństwu na świecie, a w konsekwencji może także i Polsce kiedyś w przyszłości - przekonywał.

- Ponadto chcielibyśmy utrzymać jedność transatlantycką - kontynuował minister. Podkreślił, że "Polska zawsze dba o to, żeby relacje między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi były bliskie, żeby ta współpraca następowała".

- Więc ja będę prezentował też stanowisko, żeby rozumieć racje Stanów Zjednoczonych, szukać porozumienia - dodał Czaputowicz.

Czaputowicz: liczymy na deeskalację, to jest nasze stanowisko
Czaputowicz: liczymy na deeskalację, to jest nasze stanowisko tvn24

Czaputowicz: nie mieliśmy wiedzy, że atak będzie przeprowadzony

Szef MSZ został także zapytany o to, czy Polska - jako sojusznik Stanów Zjednoczonych - została uprzedzona o zamiarach przeprowadzenia ataku na Sulejmaniego.

- Wiedzy o tym, że ten atak będzie przeprowadzony, przed nim, nie mieliśmy. Ale myślę, że żadne inne państwo nie miało - odparł.

- Z moich informacji wynika, że telefony były wykonywane do kilku państw, głównie już po tym wydarzeniu. Donald Trump wymienił trzy państwa Unii Europejskiej, z którymi rozmawiał, z taką oceną, że USA oczekiwały większego wsparcia ze strony Europejczyków - powiedział.

Jak mówił szef MSZ, "jeżeli chodzi o nasze stosunki z USA, to mamy robocze kontakty". - USA od razu wiedziały o naszym stanowisku - zapewnił Czaputowicz. Dodał, że wiadomości od Amerykanów "są udzielane na co dzień" w związku z tym, że w Iraku stacjonuje Polski Kontyngent Wojskowy.

Czaputowicz pytany, dlaczego w sytuacji gwałtownego wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie prezydent Andrzej Duda nie zwołał Rady Bezpieczeństwa Narodowego, ocenił, że "to nie było konieczne".

- Wiedzieliśmy, że sytuacja jest pod kontrolą. Była zwołana Rada Gabinetowa - dodał.

"Stany Zjednoczone dysponują technologią, która pozwala prawidłowo ocenić sytuację"

Szef MSZ mówił także o katastrofie ukraińskiego boeinga w Teheranie, który w środę rano rozbił się chwilę po starcie. Żadna ze 176 osób na pokładzie nie przeżyła. W czwartek pojawiły się informacje o tym, że samolot mógł być zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze.

Czaputowicz ocenił, iż te doniesienia wskazywałyby "na to, że są ofiary tego konfliktu (na Bliskim Wschodzie - red.), przypadkowe, jeżeli byłoby to nieumyślne, pomyłkowe zestrzelenie".

- Poczekajmy na potwierdzenie tych danych - apelował minister. - Stany Zjednoczone dysponują technologią, która pozwala prawidłowo ocenić sytuację. Myślę, że będą prowadzone badania i będziemy musieli poczekać na wyniki - przekonywał.

Czaputowicz o katastrofie ukraińskiego boeinga: poczekajmy na wyniki badań
Czaputowicz o katastrofie ukraińskiego boeinga: poczekajmy na wyniki badańtvn24

Kiedy wizyta Trumpa w Polsce? "Nie chcemy go ponaglać i łapać za słowa"

Minister spraw zagranicznych był pytany także o wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce, która miała odbyć się 1 września ubiegłego roku w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Amerykański prezydent przełożył ją z powodu zbliżającego się do Florydy huraganu Dorian.

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadali, że może do niej dojść jeszcze w 2019 roku.

- Nie mamy w planie w najbliższych dniach wizyty pana prezydenta Donalda Trumpa - powiedział Czaputowicz. Jego zdaniem kolejny termin takiej wizyty "to jest też pytanie do Stanów Zjednoczonych".

- Ja się bardzo cieszę, że doszło do spotkania prezydentów w Nowym Jorku (podczas wrześniowej sesji ONZ w Nowym Jorku - przyp. red.). Podpisana została deklaracja współpracy wojskowej - wskazywał Czaputowicz. Dodał, że inne kwestie, które miały być przedmiotem planowanej we wrześniu wizyty - jak zniesienie wiz do USA dla Polaków - zostały załatwione.

- Ważny jest skutek polityki zagranicznej, prowadzonej w tym przypadku przez prezydenta - przekonywał Czaputowicz. Jak mówił, "Donald Trump powiedział, że chce jak najszybciej przyjechać do Polski, ale nie chcemy go ponaglać i łapać za słowa". Zdaniem szefa MSZ amerykański prezydent ma "wystarczająco dużo problemów".

Kiedy wizyta Trumpa w Polsce? "Nie chcemy go ponaglać i łapać za słowa"
Kiedy wizyta Trumpa w Polsce? "Nie chcemy go ponaglać i łapać za słowa"tvn24

Autor: akr//rzw//kwoj / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Media publikują dramatyczne relacje osób, które przetrwały tragiczny pożar w hotelu w ośrodku narciarskim Kartalkaya w Turcji. Świadkowie twierdzą, że w budynku nie włączył się żaden alarm przeciwogniowy - podaje agencja Reutera, pisząc o nasilającej się krytyce pod adresem miejscowych władz. W wyniku pożaru zginęło 76 osób.

"Pomocy, płoniemy". Dramatyczne relacje z hotelu w Turcji, zginęło 76 osób

"Pomocy, płoniemy". Dramatyczne relacje z hotelu w Turcji, zginęło 76 osób

Źródło:
Reuters, Hürriyet, tvn24.pl

1063 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Prezydent USA Donald Trump, pytany, czy nałoży nowe sankcje na Rosję, jeśli Putin odmówi negocjacji, odparł w dwóch słowach, że to "brzmi prawdopodobnie". O rosyjskiej inwazji, na co zwracały uwagę ukraińskie media, nie wspomniał jednak ani razu podczas inaugurującego przemówienia. Reporter "Faktów" TVN24 Andrzej Zaucha relacjonował z Kijowa, że Ukraińcy nadal nie wiedzą, co się będzie działo w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Czy będą nowe sankcje na Rosję? Krótka odpowiedź Trumpa

Czy będą nowe sankcje na Rosję? Krótka odpowiedź Trumpa

Źródło:
PAP

Podmorskie kable łączące Tajwan z należącymi do niego Wyspami Matsu, które zamieszkuje około 14 tysięcy ludzi, zostały rozłączone - poinformowały władze Tajwanu. Została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Źródło:
PAP, Reuters

Donald Trump odnalazł w poniedziałek na oczach dziennikarzy list w swoim prezydenckim biurku. Nadawcą był były prezydent Joe Biden. We wtorek nowy prezydent USA ujawnił nieco szczegółów dotyczących tej korespondencji.

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Źródło:
Reuters

Śmiertelny wypadek na Pomorzu. Kierowca uderzył w drzewo, zginął na miejscu. Mężczyzna miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

Źródło:
tvn24.pl

Żałuję, że edukacja zdrowotna nie będzie przedmiotem obowiązkowym, ale muszę chronić szkołę i nauczycieli - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ministra edukacji Barbara Nowacka. Dodała, że "nie chodzi o decyzje kampanijne, tylko o napięcie, jakie wybudowano wokół tego przedmiotu".

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Źródło:
TVN24
MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Biskup kościoła episkopalnego Mariann Edgar Budde w czasie wtorkowego nabożeństwa w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie zwróciła się do prezydenta Donalda Trumpa o miłosierdzie dla imigrantów i mniejszości seksualnych. Apelowała także, by "znalazł współczucie" dla uchodźców uciekających z krajów objętych wojnami i przekonywała go, że większość imigrantów nie jest przestępcami. - Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo - stwierdził Trump po nim.

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szczucki przekazał w środę, ze zrzekł się immunitetu. Prokurator generalny Adam Bodnar skierował wniosek o uchylenie immunitetu Szczuckiego w grudniu zeszłego roku. Z zebranego materiału dowodowego ma wynikać, że Szczucki, były prezes Rządowego Centrum Legislacji, swoim zarządzeniem dokonał zmian w strukturze organizacyjnej tej instytucji i powołał wydział, w którym miał zatrudniać osoby poza konkursem.

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W centrum Szczecina wysadzony zostanie schron. Mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi uciążliwościami. Jak informuje miasto, może występować hałas oraz lekkie drgania.

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Źródło:
tvn24.pl, gs24.pl

Prezydent USA Donald Trump pozbawił ochrony Secret Service swojego byłego doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona. Stany Zjednoczone w 2022 roku oskarżyły członka elitarnego irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji o spisek mający na celu zamordowanie Boltona. - Nie będziemy zapewniać ludziom bezpieczeństwa do końca ich życia - powiedział prezydent USA, komentując swoją decyzję.

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Źródło:
Reuters

Koalicja 18 stanów rządzonych przez demokratów, Dystrykt Kolumbii i miasto San Francisco złożyły pozwy przeciwko rozporządzeniu podpisanemu przez prezydenta Donalda Trumpa po objęciu urzędu i znoszące prawo niektórych osób urodzonych w kraju do nabywania amerykańskiego obywatelstwa.

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

Źródło:
PAP

Estońscy i fińscy eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych twierdzą, że doniesienia "Washington Post", że przerwanie podmorskich kabli w Zatoce Fińskiej było "wypadkiem, a nie aktem sabotażu", są wątpliwe. Oceniają, że wówczas kraje NATO nie zarządziłyby operacji patrolowania i ochrony morskiej infrastruktury.

"Bałtyk stał się linią frontu"

"Bałtyk stał się linią frontu"

Źródło:
PAP

Amerykańscy agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". W hotelu w kurorcie narciarskim Kartalkaya w Turcji doszło do pożaru, w którym zginęło 76 osób. Wiceszefowa Komisji Europejskiej Henna Virkkunen ostrzega przed działaniami sabotażowymi rosyjskiej floty cieni. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 22 stycznia.

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

Źródło:
PAP, TVN24

Nawet 500 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na budowę centrów danych i architekturę potrzebną do rozwoju sztucznej inteligencji - ogłosili prezydent Donald Trump i szefowie japońskiego Softbanku, koncernu Oracle i firmy OpenAI. Projekt Stargate ma doprowadzić do powstania superinteligencji.

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Źródło:
PAP

Tom Homan - "car od granicy" Białego Domu - przekazał w wywiadzie ze stacją CNN, że agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) od wtorku "są w terenie" i zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". Równocześnie zaznaczył, że aresztowań będzie z pewnością więcej, bo agenci nie poszukują tylko osób z wyrokami. Nowa administracja Białego Domu ogłosiła, że aresztowania będą mogły się odbywać w szkołach i kościołach. Reuters pisze, że pierwsze samoloty z deportowanymi są planowane już na ten tydzień.

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Rozporządzenie Donalda Trumpa dotyczące "obrony kobiet przed ekstremizmem ideologii gender" wprowadza zmiany w paszportach i innych oficjalnych dokumentach. Stanowi ono, że płeć jest "niezmiennym faktem biologicznym".

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Wiceszefowa Komisji Europejskiej (KE) Henna Virkkunen ostrzegła, że w związku z niszczeniem infrastruktury przez rosyjską flotę cieni, Unia Europejska (UE) powinna przygotować się na najgorszy scenariusz.

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Źródło:
PAP

Jesteśmy Grenlandczykami, nie chcemy być Amerykanami - oświadczył premier wyspy Mute Egede. Dzień wcześniej nowo zaprzysiężony prezydent USA Donald Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone potrzebują kontroli nad Grenlandią ze względu "na potrzeby międzynarodowego bezpieczeństwa".

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

Źródło:
PAP

Na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa pojawili się m.in. najbogatsi ludzie świata. Szczególną uwagę mediów i internautów przykuła partnerka jednego z nich, Jeffa Bezosa. Powodem - odważna stylizacja dziennikarki.

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Źródło:
Fox News, People, Newsweek

PKO BP 6 maja 2025 roku wprowadzi zmiany w regulaminie bankowości elektronicznej, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w internecie - poinformował bank w komunikacie. Wprowadzone zostaną "nowe limity dzienne na przelewy, które klienci robią w serwisie internetowym".

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Źródło:
tvn24.pl

Zarzut kradzieży usłyszał 52-latek, który w trakcie wykonywania remontu mieszkania miał ukraść pierścionek z brylantem o wartości pięciu tysięcy złotych. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Źródło:
tvn24.pl

Inspektorzy Przewodnika Michelin mają zakaz wstępu do restauracji we francuskim kurorcie narciarskim Megeve. To decyzja właściciela i szefa kuchni Marca Veyrata, który sześć lat temu wytoczył przewodnikowi kulinarnemu proces za zabranie mu jednej z gwiazdek - poinformował portal stacji CNN.

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Źródło:
PAP, CNN

Chwilę grozy przeżył nastolatek w autobusie miejskim jadącym przez Siedlce (Mazowieckie). Jeden z pasażerów przystawił mu nóż do gardła i zażądał pieniędzy. Zareagowała kierująca autobusem, która powiadomiła dyspozytora i dowiozła napastnika na pętlę. Tam czekała na niego policja.

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W momencie wypowiadania słów przysięgi przez Donalda Trumpa jego dłoń nie leżała na Biblii, którą obok trzymała jego żona, Melania. Wielu internautów zastanawiało się, czy miało to jakikolwiek wpływ na samą przysięgę. Wyjaśniamy.

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Źródło:
ABC, Reuters
Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia. Zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Do udziału w akcji włączyli się dziennikarze i dziennikarki TVN i TVN24. Monika Olejnik oferuje ręcznie malowaną chustę góralską i śniadanie.

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

Źródło:
TVN24
"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

Źródło:
tvn24.pl
Premium