"Lewacy", "faszyści" i "dziaderscy koledzy". Gorąca dyskusja po głosowaniach w sprawie aborcji

Źródło:
TVN24
Scheuring-Wielgus: Czy nie wstyd ci jest za twoich kolegów dziaderskich, którzy mają totalnie średniowieczne poglądy?
Scheuring-Wielgus: Czy nie wstyd ci jest za twoich kolegów dziaderskich, którzy mają totalnie średniowieczne poglądy?TVN24
wideo 2/14
Scheuring-Wielgus: Czy nie wstyd ci jest za twoich kolegów dziaderskich, którzy mają totalnie średniowieczne poglądy?TVN24

W Sejmie, gdzie 70 procent to mężczyźni, ustawy o aborcji będą de facto głosowane przez nich. Dlatego my proponujemy referendum - mówiła w TVN24 wiceprezeska Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Pasławska. W "Kawie na ławę" omawiano kwestię piątkowych głosowań nad ustawami liberalizującymi prawo do przerywania ciąży. - Czy nie wstyd ci jest za twoich kolegów dziaderskich, którzy mają totalnie średniowieczne poglądy? - zwróciła się do posłanki Trzeciej Drogi Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. Zdaniem posła Konfederacji Stanisława Tyszki, od polityków rządzącej koalicji słyszymy cały czas "pigułka, aborcja, pigułka, aborcja".

W piątek posłowie zdecydowali o skierowaniu do dalszych prac wszystkich czterech projektów w sprawie aborcji - dwóch Lewicy i po jednym Koalicji Obywatelskiej oraz Trzeciej Drogi.

Większość parlamentarna odrzuciła w głosowaniach wnioski PiS i Konfederacji, aby natychmiast zakończyć prace nad zmianami liberalizującymi zasady dokonywania aborcji w Polsce. Projektami zajmie się powołana w piątek komisja nadzwyczajna.

CZYTAJ: Cztery projekty ustaw w sprawie aborcji. Co zawierają

Tę kwestię omawiali goście "Kawy na ławę" w TVN24.

Konwiński: mam nadzieję, że skończymy z dramatem kobiet

Szef klubu KO Zbigniew Konwiński podkreślał, że "na razie jesteśmy na początku tych prac". - Powstała komisja nadzwyczajna, która zajmie się wszystkimi projektami, również naszym, który dopuszcza przerywanie ciąży do dwunastego tygodnia. Skończymy wreszcie z sytuacją, w której lekarz się zastanawia, czy ma ratować życie kobiety - mówił. - Mieliśmy przecież protesty w Polsce, kobiety straciły życie i to były dramatyczne sytuacje. To załatwił PiS przez swoją agendę w tak zwanym Trybunale Konstytucyjnym - podkreślał.

Konwiński zaznaczył, że "absolutnie dążymy do tych rozwiązań, które były zapisane w naszym programie wyborczym". - Platforma Obywatelska ponad półtora roku temu w tej sprawie podjęła decyzję i jako punkt programu to zostało zapisane - stwierdził.

- Mam nadzieję, że skończymy z dramatem kobiet, w który wpędził nas pisowski Trybunał Konstytucyjny - dodał.

Konwiński: mam nadzieję, że skończymy z dramatem kobiet
Konwiński: mam nadzieję, że skończymy z dramatem kobietTVN24

Horała: ta dyskusja służy odwracaniu uwagi

Poseł PiS Marcin Horała mówił, że dla niego "prawo, które wyłącza ochronę życia pewnych kategorii ludzi, jest prawem drakońskim, restrykcyjnym, zaostrzającym". - A prawo liberalne to jest takie, które maksymalnie życie chroni i mówi, że tych ludzi nie można zabijać - stwierdził.

- Absolutnie się sprzeciwiam manipulacji mówiącej, że w wyniku obecnie obowiązującego w Polsce prawa lekarze mają wątpliwość, czy ratować życie kobiety. Na podstawie obecnie obowiązującego prawa lekarz ma obowiązek ratować życie kobiety - podkreślał.

Zdaniem posła PiS "ta dyskusja teraz służy tylko odwracaniu uwagi". - Po pierwsze, ustawa nie przejdzie przez Sejm, po drugie, wydaje mi się, że pan prezydent, gdyby się zdarzyło, że przeszła, to ją zawetuje, a jakby i to się nie zdarzyło, to Trybunał Konstytucyjny nie ma innego wyjścia, tylko uznać ją za niezgodną z konstytucją - dodał Horała.

Horała: ta dyskusja służy tylko odwracaniu uwagi
Horała: ta dyskusja służy tylko odwracaniu uwagiTVN24

Kolarski: prezydent ma poglądy integralne

Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP powiedział, że "prezydent ma poglądy integralne". - Przedstawiał je idąc do wyborów w 2015 roku, w 2020 roku, dostając wtedy 10,5 miliona głosów - mówił.

Przypomniał marcowy wywiad Andrzeja Dudy z korespondentem "Faktów" TVN24 Marcinem Wroną. - Prezydent powiedział wyraźnie, że uważa, że aborcja to jest zabicie nienarodzonego dziecka i rozmawiając z grupą pań posłanek w Pałacu Prezydenckim przed dwoma tygodniami, wyraził swój stosunek do tej fundamentalnej kwestii - oświadczył Kolarski.

Jednocześnie zaznaczył, że "jak przyjdzie projekt na biurko prezydenta, to prezydent podejmie decyzję". - Powtórzę to jak mantrę, bo to prezydenccy ministrowie bardzo często muszą powtarzać - dodał.

Kolarski: prezydent ma poglądy integralne
Kolarski: prezydent ma poglądy integralneTVN24

Tyszka: od polityków koalicji słyszymy cały czas "pigułka, aborcja, pigułka, aborcja"

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, że "fakty są takie, że minęło sześć miesięcy od wyborów parlamentarnych i cztery miesiące od powołania rządu Donalda Tuska". - A my od polityków Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL-u słyszymy cały czas: "pigułka, aborcja, pigułka, aborcja, pigułka, aborcja, pigułka, aborcja". I pytanie dlaczego? Czy dlatego, że nie chcecie rozmawiać o tym, że nie dotrzymaliście obietnicy w ramach dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców, 60 tysięcy kwoty wolnej, czy że podnieśliście VAT na żywność, że zaraz podniesiecie opłaty od energii? - dopytywał.

Jak podkreślił, "łatwiej jest dyskutować na tematy, które wzbudzają w sposób zrozumiały bardzo silne emocje". - My możemy rozrysować debatę aborcyjną w formie drzewka. Wszyscy wiemy, co kto powie. To jest triumf Lewicy, że udało jej się wciągnąć na sztandary kwestie aborcji w ramach koalicji. I wyborcy już to zdążyli ocenić w wyborach samorządowych - stwierdził.

- Przez 30 lat w Polsce było porozumienie, że aborcja jest złem. W tym momencie mamy próbę korekty tego przez lewackie media mainstreamowe i koalicję, że aborcja jest jakimś dobrem. Czy państwo uważają, że aborcja jest dobrem? Bo to byśmy szli w bardzo złym kierunku - dodał.

Tyszka: od polityków koalicji słyszymy cały czas "pigułka, aborcja, pigułka, aborcja"
Tyszka: od polityków koalicji słyszymy cały czas "pigułka, aborcja, pigułka, aborcja"TVN24

Pasławska: kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko i zrobi wszystko, żeby dziecka nie mieć

W odpowiedzi na słowa Tyszki głos zabrała wiceprezeska Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Pasławska. - Kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko i zrobi wszystko, żeby dziecka nie mieć. Państwo i prawo powinno stać frontem do obywatela i stwarzać mu takie warunki, których oczekuje, ale żeby to zrobić, potrzebna jest zgoda narodowa - podkreślała.

Jak dodała, "w Sejmie, gdzie 70 procent to mężczyźni, ustawy będą de facto głosowane przez nich". - Dlatego my proponujemy referendum - zaznaczyła.

- Jeszcze jedna rzecz w kierunku mojej lewej strony, mojej serdecznej koleżanki Joanny (Scheuring- Wielgus - red.). Zamiast narzekać i wynajmować płaczki, że w tej kadencji nie da się nic zrobić, idźmy krok do przodu. Rozwińmy ten cały problem na kilka etapów. Oczywiście, że trzeba mieć nowy projekt ustawy przy nowym prezydencie. To jest dla mnie oczywiste. Oczywiste jest, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie jest żadnym wyrokiem, ponieważ zarówno orzekali tam dublerzy, jak i pani pseudo-prezes, która nie jest - zgodnie z konstytucją - prawidłowo wybranym prezesem. Dlatego skończmy to gadanie i idźmy krok do przodu - dodała.

Pasławska: kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko i zrobi wszystko, żeby dziecka nie mieć
Pasławska: kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko i zrobi wszystko, żeby dziecka nie miećTVN24

Scheuring-Wielgus: Czy nie wstyd ci jest za twoich kolegów dziaderskich, którzy mają totalnie średniowieczne poglądy?

Na te słowa zareagowała Joanna Scheuring-Wielgus, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego z Lewicy. - Nie wiem o jakich płaczkach mówisz, ale płaczki mamy w Konfederacji - oceniła.

- Urszulo, wiemy doskonale, że jesteś za liberalizacją prawa aborcyjnego. Czy nie wstyd ci jest za twoich kolegów dziaderskich, PSL-owców, którzy mają totalnie średniowieczne poglądy? - zapytała Scheuring-Wielgus, nawiązując do podzielonego klubu PSL-TD podczas piątkowych głosowań w Sejmie.

- Nie wytrzymałaś widzę - odparła Pasławska.

Joanna Scheuring-Wielgus i Urszula Pasławska TVN24

Scheuring-Wielgus zwróciła się następnie do Stanisława Tyszki. - Jak pan poseł Tyszka mówi "lewaccy politycy", myśli, że nas tym obraża? Ja się czuję lewaczką, absolutnie jestem dumna z tego, że jestem z Lewicy, ale ja od dzisiaj będę mówiła do pana faszysto i proputinowcu, dobrze? - mówiła.

- Natomiast jeżeli chodzi o aborcję, panie pośle, aborcja jest zabiegiem medycznym. Niech pan po prostu to w końcu zrozumie - dodała.

Autorka/Autor:pp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu Grzegorza Tobiszowskiego w prawach członka partii i wystąpił do rzecznika dyscypliny partyjnej z wnioskiem zmierzającym do jego wykluczenia ze struktur partii - poinformował rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek. Dodał, że podjęto taką decyzję "wobec kolejnych, oburzających doniesień medialnych". Onet napisał, że europoseł znęcał się nad swoją partnerką.

"Kompletnie nieakceptowalne zachowanie". Zawieszenie i wniosek o wykluczenie z PiS

"Kompletnie nieakceptowalne zachowanie". Zawieszenie i wniosek o wykluczenie z PiS

Źródło:
Onet, Rzeczpospolita, PAP

Mężczyzna oskarżony w Wielkiej Brytanii o szpiegostwo na rzecz Hongkongu, został znaleziony martwy w parku - poinformowała we wtorek brytyjska policja. Matthew Trickett został aresztowany na początku miesiąca wraz z dwoma innymi mężczyznami w ramach tego samego śledztwa. Wszyscy zostali zwolnieni za kaucją, ale mieli w tym tygodniu stawić się na rozprawie.

Był oskarżony o szpiegostwo, został znaleziony martwy w parku

Był oskarżony o szpiegostwo, został znaleziony martwy w parku

Źródło:
PAP

W jednym z pokoi hotelowych w Buenos Aires doszło do wstrząsającej zbrodni. Wrzucony tam koktajl Mołotowa spowodował, że ciała czterech lokatorek stanęły w płomieniach. Przeżyła tylko jedna. - Zostały podpalone za to, że były lesbijkami - nie mają wątpliwości aktywiści. W geście sprzeciwu w stolicy Argentyny odbyły się demonstracje. Tymczasem prezydent Javier Milei odmawia przyznania, że w kraju dochodzi do przemocy ze względu na orientację seksualną. Komentatorzy twierdzą, że po objęciu przez niego urzędu rozpoczął się proces podważania wartości, którymi dotąd kierowała się Argentyna.

Wstrząsająca zbrodnia w pokoju hotelowym

Wstrząsająca zbrodnia w pokoju hotelowym

Źródło:
El Pais

We wtorek samolot z Londynu do Singapuru miał bardzo silne turbulencje. Dzafran Azmir, 28-letni student, który był na pokładzie, powiedział agencji Reutera, że samolot "zaczął nagle przechylać się i drżeć". Dodał, że "wszyscy pasażerowie, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, zostali wbici w sufit". Allison Barker, której syn był na pokładzie, powiedziała BBC, że czas, w którym czekała na wieści o samolocie to były "najdłuższe dwie godziny w jej życiu".

"Nagle się wzniosłem i uderzyłem w sufit". Co mówią pasażerowie "przerażającego lotu"

"Nagle się wzniosłem i uderzyłem w sufit". Co mówią pasażerowie "przerażającego lotu"

Źródło:
Reuters, BBC, PAP

Burze z gradem przeszły w poniedziałek nad północną Holandią. Zjawiskom towarzyszyły ulewy, które spowodowały poważne podtopienia. W niektórych wioskach opady były tak intensywne, że woda i grad wdzierały się do budynków przez system kanalizacji.

Sto litrów deszczu na metr kwadratowy w godzinę. "Grad wylewał się z toalet"

Sto litrów deszczu na metr kwadratowy w godzinę. "Grad wylewał się z toalet"

Źródło:
Reuters, rtl.nl, Hart van Nederland

Dyrektor miejskiego szpitala Żeromskiego w Krakowie Lech Kucharski kupił w marcu odchodzącemu wtedy prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu cygara, a wydatek pokrył z kasy zarządzanej przez niego placówki. Gdy o sprawę spytał dziennikarz, dyrektor wpłacił na rzecz szpitala darowiznę, co dla urzędników kończy sprawę.

Dyrektor za pieniądze szpitala kupił cygara dla odchodzącego prezydenta

Dyrektor za pieniądze szpitala kupił cygara dla odchodzącego prezydenta

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda skierował pismo do marszałka Sejmu Szymona Hołowni w sprawie zwołania posiedzenia Zgromadzenia Narodowego w Gnieźnie w 2025 roku z okazji tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego.

Prezydent pisze do marszałka Sejmu. Chodzi o koronację Bolesława Chrobrego

Prezydent pisze do marszałka Sejmu. Chodzi o koronację Bolesława Chrobrego

Źródło:
PAP

- Pomówienia ze strony prezesa PiS mnie zaskoczyły - przyznał europoseł Krzysztof Jurgiel, który został zawieszony w prawach członka partii. Zapowiedział, że rozważy pozew wobec Jarosława Kaczyńskiego, jeśli nic się nie zmieni w ocenie prezesa. - Jeśli ktoś pomówił, to powinien przedstawić dowody - zauważył Jurgiel. Według niego w województwie podlaskim błędy popełniał Jacek Sasin. Były wicepremier odniósł się do tych zarzutów. - Rozumiem, że dzisiaj Krzysztof Jurgiel próbuje oskarżać wszystkich, tylko jakby nie widzi jakiegoś problemu ze sobą - powiedział w rozmowie z TVN24.

Jurgiel uderza w Sasina. Ten odpowiada: niech nie rzuca słów na wiatr

Jurgiel uderza w Sasina. Ten odpowiada: niech nie rzuca słów na wiatr

Aktualizacja:
Źródło:
polsatnews.pl, tvn24.pl

Na 51. piętrze wieżowca Sky Tower we Wrocławiu włączył się alarm z powodu zadymienia. Z budynku ewakuowano tysiąc osób, na miejscu pracują strażacy.

Dym na 51. piętrze Sky Tower. Ewakuowano tysiąc osób

Dym na 51. piętrze Sky Tower. Ewakuowano tysiąc osób

Źródło:
PAP/tvn24.pl

- Komisja do spraw zbadania wpływów rosyjskich i białoruskich jest niezbędna - podkreślił w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek z Lewicy, kandydujący do europarlamentu. Stwierdził, że komisja powołana za czasów rządu PiS-u była "prawnym Frankensteinem". Zdaniem innego kandydata, obecnego europosła PiS Adama Bielana premier Donald Tusk "nie jest dobrą osobą, żeby kogokolwiek rozliczać z wpływów rosyjskich".

Był "prawny Frankenstein", ma być "niezbędna i potrzebna" komisja

Był "prawny Frankenstein", ma być "niezbędna i potrzebna" komisja

Źródło:
TVN24

Rosyjska Flota Czarnomorska straciła ostatni okręt przenoszący pociski manewrujące. Zniszczenie małego okrętu rakietowego Cyklon potwierdził we wtorek Sztab Generalny ukraińskiej armii.

Strategiczne i celne uderzenie Ukraińców

Strategiczne i celne uderzenie Ukraińców

Źródło:
PAP

Pocztowa Solidarność zwróciła się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o udzielenie wsparcia w walce z "zatrzymaniem bezmyślnej transformacji, będącej faktycznie początkiem likwidacji Poczty Polskiej" oraz rozpoczęcie debaty publicznej na temat przyszłości spółki. Według związkowców spółka nie powinna być traktowana jako projekt biznesowy, ale strategiczny podmiot o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania państwa.

"Potężna" redukcja etatów, "pierwszy krok do likwidacji"

"Potężna" redukcja etatów, "pierwszy krok do likwidacji"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Policja ustala okoliczności zdarzenia na warszawskich Bielanach, gdzie znaleziono we wtorek rannego mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a w sprawie zatrzymano jedną osobę.

Mężczyzna z raną ciętą szyi leżał przed blokiem

Mężczyzna z raną ciętą szyi leżał przed blokiem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rada Unii Europejskiej przyjęła we wtorek pierwsze na świecie przepisy o sztucznej inteligencji (AI). Dzielą one tę technologię na cztery kategorie: oprogramowanie wysokiego ryzyka, ograniczonego i minimalnego wpływu oraz systemy nieakceptowalne. Te ostatnie będą w UE zakazane.

Pierwsze takie przepisy na świecie

Pierwsze takie przepisy na świecie

Źródło:
PAP, Reuters

Hiszpania ogłosiła obniżenie rangi stosunków z Argentyną i odwołała swoją ambasadorkę w Buenos Aires. To reakcja na słowa prezydenta Argentyny Javiera Mileia, który w niedzielę w Madrycie nazwał żonę hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza, Begonę Gomez, "skorumpowaną".

Skandal po słowach prezydenta Argentyny. Hiszpania "definitywnie" odwołała ambasadora z Buenos Aires

Skandal po słowach prezydenta Argentyny. Hiszpania "definitywnie" odwołała ambasadora z Buenos Aires

Źródło:
PAP

- Każde działanie, które będzie zwiększało nasze bezpieczeństwo, jest dzisiaj na wagę złota - ocenił w "Faktach po Faktach" poseł Trzeciej Drogi Krzysztof Hetman, mówiąc o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce. Poseł KO Marcin Bosacki powiedział, że komisja powinna się zająć "otoczeniem pana Macierewicza i jego działaniami".

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Źródło:
TVN24

Pedro Soares dos Santos, stojący na czele Jeronimo Martins, do której należy między innymi sieć sklepów Biedronka, zarabia ponad 232 razy więcej, niż wynosi przeciętne wynagrodzenie pracownika tej grupy - oszacował portugalski tygodnik "Expresso". Jak czytamy w artykule, "firma ta figuruje na liście spółek giełdowych jako jedna z najniższymi kosztami przeznaczanymi na wypłaty dla swoich pracowników".

Szef zarabia 232 razy więcej od pracowników

Szef zarabia 232 razy więcej od pracowników

Źródło:
PAP

Część klientów może już korzystać z dodatkowego zabezpieczenia, które wprowadzają obecnie banki w Polsce - poinformował na konferencji doradca Narodowego Banku Polskiego. Jest nim analiza behawioralna, która bada i zapamiętuje nasz sposób posługiwania się urządzeniem elektronicznym. Niezbędna jest jednak wyrażona przez klienta zgoda na użycie przez bank tego zabezpieczenia.

Rewolucja w bankach. Nowe zabezpieczenie

Rewolucja w bankach. Nowe zabezpieczenie

Źródło:
PAP

Trzydziestosiedmioletnia była pracownica żłobka w Wielkiej Brytanii została uznana za winną nieumyślnego spowodowania śmierci po tym, jak dziewięciomiesięczna dziewczynka zmarła w żłobku. "Jej nieobecność to fizyczna i emocjonalna rana, która nigdy się nie zagoi" - napisała w oświadczeniu zrozpaczona rodzina.

"Przysięgli płakali", gdy w sądzie pokazano nagrania. Pracownica żłobka uznana winną śmierci dziecka

"Przysięgli płakali", gdy w sądzie pokazano nagrania. Pracownica żłobka uznana winną śmierci dziecka

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Opublikowany w poniedziałek raport fundacji księżnej Kate "Early Years" wywołał pytania o jej powrót do aktywności publicznej. Oświadczenie w tej sprawie wydał Pałac Kensington.

Jest nowe oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie księżnej Kate

Jest nowe oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie księżnej Kate

Źródło:
BBC, Yahoo News

Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach europejskich oraz potrzebę skorzystania z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego. Dotyczy to wyborców z niepełnosprawnością oraz tych powyżej 60. roku życia. Termin upływa 27 maja.

Ostatnie dni na ważne zgłoszenie przed eurowyborami. Termin do 27 maja

Ostatnie dni na ważne zgłoszenie przed eurowyborami. Termin do 27 maja

Źródło:
tvn24.pl

Najstarszy tegoroczny maturzysta w Polsce ma 85 lat. Józef Peruga przystąpił do egzaminu dojrzałości wraz z innymi uczniami w jednej ze szkół w Kaliszu. Mężczyzna zachęca młodych ludzi, by przystępowali do matur i zapewnia, że "nie ma się czego bać".

Najstarszy polski maturzysta ma 85 lat. Zamierza iść na studia

Najstarszy polski maturzysta ma 85 lat. Zamierza iść na studia

Źródło:
tvn24.pl, Gazeta Wyborcza, kalisz.pl

Dla rodziców wcześniaków pięć miesięcy urlopu macierzyńskiego to dramatycznie mało. Na szczęście, ma się to zmienić. Rząd planuje mechanizm "tydzień za tydzień" - tydzień wydłużonej hospitalizacji, tydzień wydłużonego urlopu macierzyńskiego, aż do 8 tygodni ekstra.

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Źródło:
Fakty TVN

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl