"Sokole Oko" znów na tropie. Policjant z warszawskich Bielan, Paweł Popławski, wracając ze służby wypatrzył kolejnego przestępcę. Zatrzymany to Ukrainiec, Mykalo N. - teraz odpowie za rozboje popełnione na Ukrainie.

Wprawdzie nie jest "złowrogim demonem" i ma "swoje miejsce w historii", ale jego brak na wyborczej liście poprawi wynik LiD - tak o byłym premierze Leszku Millerze mówił w TVN24 szef SdPl Marek Borowski.

- Drzwi Prawa i Sprawiedliwości są otwarte dla Jana Rokity - powiedział w radiu RMF FM sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Dodał, że "rozumie, iż Rokita takiej decyzji nie chciałby podejmować szybko".

- Rosja maszeruje w stronę metod stosowanych w Związku Radzieckim - uważa premier Jarosław Kaczyński. W radiowych "Sygnałach Dnia" szef rządu wyraził nadzieję, że "bolszewickie praktyki - których echa pobrzmiewają w Rosji - nie powrócą".

Jeżeli najważniejsze osoby w państwie publicznie oświadczają, że popierają karę śmierci, to jest duży problem - powiedział w TVN24 prof. Andrzej Rzepliński. - W razie jej przywrócenia groziłoby wyrzucenie z Unii Europejskiej i Rady Europy – przestrzega.

Poseł Samoobrony Jerzy Zawisza został prawomocnie uznany kłamcą lustracyjnym przez Sąd Apelacyjny w Katowicach. Mimo to poseł będzie mógł kandydować do Sejmu.

Nie będzie głosowania nad uchyleniem immunitetu Andrzejowi Lepperowi, ani nad wnioskami PO o odwołanie ministrów - zdecydował Konwent Seniorów. Ostatnie posiedzenie Sejmu potrwa jeden, a nie jak wcześniej planowano - dwa dni.

"Pasożyt", "darmozjad", "pazerny młodzian" - "Fakt" nie zostawia suchej nitki na prezesie Instytutu księdza Henryka Jankowskiego - Mariuszu Olchowiku. Według gazety tylko ośmiesza on kapelana "Solidarności" robiąc karierę na jego plecach.

Urzędnicy korpusu służby cywilnej zostali mianowani szybciej, niż pierwotnie planowano - pisze "Rzeczpospolita". Opozycja grzmi, że to konserwowanie układu. Politycy PiS - że stabilizowanie kadr.

Pracodawcy nie mogą znaleźć techników, matematyków i specjalistów, bo polskie szkoły choć uczą dużo, nie przygotowują do pracy - pisze "Rzeczpospolita" powołując się na raport ONZ.

Aleksander Kwaśniewski nie chce, by LiD był kojarzony z "betonem SLD". "Trybuna" i "Przegląd" mogą więc zniknąć z rynku, a ich miejsce miałby zająć nowy lewicowy tygodnik - pisze "Dziennik".

- To sprawa dużo większa niż afera Rywina - komentował w poniedziałek Andrzej Lepper sprawę finansowych powiązań Fundacji Prasowej Solidarność i Porozumienia Centrum. Dziś "Gazeta Wyborcza" opisuje kulisy tej sprawy.

Zbigniew Romaszewski potwierdził "Rzeczpospolitej", że szykuje się do objęcia funkcji marszałka Senatu. Zastrzega tylko, że najpierw trzeba zdobyć większość w Senacie.

- Platforma Obywatelska i wielu ludzi w Skarżysku-Kamiennej jest blisko z Rejowem, grupą przestępczą Pawliszaków - takie słowa padły z ust Przemysława Gosiewskiego na antenie Radia Kielce. - To kłamstwa - odpowiadają przedstawiciele PO i już zapowiadają pozew w trybie wyborczym.

Andrzej Lepper nie stawił się we wtorek przed sejmową komisją regulaminową. Jak stwierdził - miał zwolnienie lekarskie. Jednak choroba nie przeszkodziła przewodniczącemu Samoobrony w zorganizowaniu własnej konferencji prasowej.