- Polska dowiodła, że się szanuje. Nie szliśmy za owczym pędem – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – Polska znów jest dziwadłem Europy – nie zgodziła się Katarzyna Piekarska SLD.

- Rezygnuję z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, będę kandydowała do Sejmu z Lublina. Poczułam zew krwi do polityki - ogłosiła w "Kropce nad i" szefowa KRRiT, Elżbieta Kruk.

Mały Wiktor ma naczyniaka jamistego, czyli łagodny nowotwór skóry. Pojawiła się dla niego szansa. Niestety operacja jest bardzo kosztowna. Rodzice robią wszystko, by pomóc synkowi.

24-letnia Magda z Łodzi jest jedyną kobietą w Polsce biorącą udział w walkach w klatkach. Choć na co dzień jest niepozorną blondynką,  na ringu zmienia się w bardzo twardego przeciwnika.

Radio Maryja nie ma zamiaru angażowania się w kampanię - powiedział o. Piotr Andrukiewicz z zespołu redakcyjnego stacji. Zakonnik zareagował w ten sposób na wypowiedź słuchaczki we wtorkowym programie, która starała się przekonywać do swoich zapatrywań politycznych.

- Na przerzucanie się procentami jest za wcześnie, pycha już kiedyś zgubiła lewicę - mówi w magazynie "24 godziny" Józef Oleksy.

Poseł Czartoryski nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Być może jest podenerwowany byciem podsłuchiwanym, o czym się niedawno przekonał - mówi Julia Pitera. To jej odpowiedź na zarzuty Arkadiusza Czartoryskiego, że "Pitera w telewizji publicznej pochwaliła Adolfa Hitlera".

Piotr Boroń, senator PiS został nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - dowiedziała się TVN24. Powołał go prezydent Lech Kaczyński w miejsce Wojciecha Dziomdziory, który zrezygnował w kwietniu tego roku.

Mąż Czeczenki, której troje dzieci zginęło w Bieszczadach podczas próby przejścia przez "zieloną granicę" - przyjechał do Polski. Mężczyzna złożył wniosek o przyznanie mu statusu uchodźcy.

Zalane ulice, podtopione piwnice i wiele unieruchomionych przez deszcz samochodów - tak wygląda Częstochowa po przejściu gwałtownej, popołudniowej ulewy.

Olbrzymia uprawa marihuany w Moskwie. Ponad 700 krzaków konopi indyjskich znaleźli policjanci w miejscowości o takiej nazwie w powiecie łódzkim.

Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca autobusu zatrzymany dziś pod Ostrołęką - podała policja. Sam kierowca twierdzi, że wypił piwo.

Znalezione ciało to na pewno nie są zwłoki zaginionego w sobotę pilota. Brat lotnika, po obejrzeniu ciała, które znaleźli pracownicy piaskowni pogłębiający dno Wisły, nie potwierdził tożsamości zaginionego.

Jarosław Gowin będzie liderem listy wyborczej Platformy Obywatelskiej w Krakowie - dowiedział się portal tvn24.pl. Informację, że taką decyzję podjął zarząd PO potwierdził w rozmowie z TVN24 Sławomir Nitras.

Bogdan Zdrojewski zdementował informację "Super Expressu", jakoby Izabela Małysz miała kandydować z list PO. Wcześniej Bronisław Komorowski stwierdził, że cieszyłby się, gdyby żona mistrza w skokach narciarskich znalazła się w Sejmie.

Stosuj zasady Konstytucji RP, prowadź działalność publiczną w sposób jawny, bądź uczciwy, podejmuj decyzje zgodnie z zasadami prawa i własnym sumieniem, nie oskarżaj bez dowodu - to niektóre z osiemnastu zasad, ujętych w przygotowanej przez koalicję Lewica i Demokraci Karcie Standardów Politycznych.

Kampania gadżetowa liczy się w kraju coraz bardziej. Zaczęło się od niszczarki Ziobry, później były tabletki uspokajające, czekolady, bochenek chleba i wiele innych. Prezes PSL Waldemar Pawlak nie chciał być gorszy i też pokazał gadżet - uniwersalną, pogodowo-polityczną parasolkę.

Chwiał się na nogach, plątał mu się język i widać było, że jest pod wpływem alkoholu - w takim stanie 44-letni kapitan Romuald K. odczytywał apel poległych podczas łódzkich uroczystości z okazji 68. rocznicy napaści ZSSR na Polskę i Dnia Sybiraka.

Wrocławski prokurator Tadeusz M. został zatrzymany przez policję. Prawnik - zwany we Wrocławiu "Czerwonym Październikiem" - stracił immunitet, bo jest podejrzany o branie łapówek.