Pigułka gwałtu, której ofiarami pada rocznie ponad 6 tysięcy brytyjskich kobiet, trafi w tym roku na szeroką skalę do Polski - czytamy w "Dzienniku". Gazeta donosi, że polska policja nonszalancko podeszła do pierwszego poważnego alarmu - przejęcia w ubiegłym roku nielegalnego transportu z surowcem na ponad 300 tysięcy pigułek.

Skazany za seksualne wykorzystywanie nieletnich były dyrektor i dyrygent chóru Polskie Słowiki Wojciech Krolopp stawił się w areszcie po półrocznej przerwie w odbywaniu kary. Spóźniony dwa dni, za co grożą mu sankcje.

Lech Wałęsa zaprosił braci Kaczyńskich na doroczną fetę w Gdańsku. Czy przyjdą, nie wiadomo - konflikt między byłym a obecnym prezydentem i jego bratem ostatnio się zaostrzył. Wałęsa z jednej strony wyciąga rękę do pojednania, z drugiej - wciąż chce pozwać prezydenta za "Bolka". - Nie znoszę takich nędzników i obłudników - stwierdził.

Płetwonurek z Warszawy utonął w jednym z jezior pod Szczytnem (warmińsko-mazurskie). Jego żonę, która pod wodą straciła przytomność, udało się uratować. Śmigłowiec przetransportował kobietę do komory dekompresyjnej w Gdyni. Prokurator i policja badają przebieg zdarzenia.

Zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszał właściciel trzech psów, które w sobotę zagryzły przypadkowego mężczyznę. Do tragedii doszło w miejscowości Dobrylas niedaleko Łomży. Właścicielowi psów grozi nawet 5 lat więzienia.

Najsłabszymi ministrami w ekipie Donalda Tuska są Ewa Kopacz i Bogdan Zdrojewski. Takie wnioski przedstawia poufny raport, który trafił właśnie na biurko premiera. Do dokumentu, który zbiera postępy legislacyjne w resortach, dotarł "Dziennik".

- Chcemy, by usłyszał zarzuty i stał się formalnie podejrzanym. Jesteśmy dalej przekonani, że współuczestniczył on w popełnieniu tego przestępstwa - mówi "Dziennikowi" o Edwardzie Mazurze minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjeżdża w poniedziałek do Gdańska, gdzie spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. - Jednym z tematów rozmowy będzie pomysł budowy w Gdańsku muzeum II wojny światowej - zdradza Władysław Bartoszewski.

Wakacje nad Bałtykiem? Warto odwiedzić tylko Sopot i Kołobrzeg. Te dwa miasta, według sondażu "Rzeczpospolitej", to najmodniejsze kurorty nad polskim morzem. Jednak wakacje w kraju wybiera coraz mniej z nas.

"Ruch mający skupić wszystkich myślących i czujących po polsku, zarówno bezpartyjnych, jak i członków różnych partii" założył powiązany z Radiem Maryja publicysta "Naszego Dziennika" prof. Jerzy Robert Nowak. Nowa organizacja nazywa się Ruch Przełomu Narodowego.

W nocy do bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego w stanie krytycznym trafiło 5,5 miesięczne dziecko. - Liczne złamania kości czaszki, które były efektem pobicia, uniemożliwiły skuteczną akcję ratunkową. chłopiec zmarł po pięciu godzinach walki o jego życie - potwierdza w TVN24 doktor Ryszard Siwy z bełchatowskiego szpitala.

Marek Borowski rezygnuje z fotela lidera SdPl. – To nie kapitulacja, tylko przegrupowanie sił – przekonywał w "Magazynie 24 godziny". Zapewnił też, że ten manewr nie skończy się "Unią Wolności bis", tylko silną centrolewicą.

- Nie jesteśmy państwem religijnym, ale niektóre symptomy wskazują, że jesteśmy na drodze do państwa wyznaniowego - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" były premier Leszek Miller. O "agresji Kościoła" na życie Polaków mówił też Marek Siwiec z SLD.

- To była chwila. Prowadziłam rower, nagle upadlam na ziemię i zobaczyłam światło - opowiada 12-latka, w którą uderzył w niedzielę piorun. Dziecko bawiło się na polu truskawek z przyjaciółmi. Miała wielkie szczęście, bo jej obrażenia nie są poważne.

Platforma wciąż na czele, ale PiS mocno w górę. Takie są wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych zrealizowanego przez SMG KRC dla "Faktów". Wynika z niego, że gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłyby tylko trzy partie.

- Jesteśmy dziećmi kosmosu, nasze ciała zbudowane są z materii, która powstała w gwiazdach – tak astronom prof. Andrzej Kus komentuje sensacyjne odkrycie naukowców. Międzynarodowy zespół badający australijski meteoryt stwierdził, że życie na Ziemi pochodzi z kosmosu.

Na prostym odcinku jednej z lokalnych dróg osobowy seat toledo zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Uderzenie nie było bardzo silne, ale dla dwumiesięczego dziecka, które podróżowało autem okazało się śmiertelne. Dziewczynka zginęła na miejscu, bo zamiast w foteliku siedziała na kolanach pasażerki.

Ponad 20 aut stojących na parkingu uszkodziła zerwana linia wysokiego napięcia w Bytomiu. Nikomu nic się nie stało. Nie wiadomo, co było przyczyną awarii. Na miejscu pracują energetycy, którzy starają się naprawić uszkodzoną linię.

Przedstawiciele prezydenta nie będą uczestniczyć w dalszej weryfikacji oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych - pisze "Newsweek". Od 30 czerwca weryfikacja będzie odbywać się na zasadach dyktowanych przez rząd.

- Sojusz na wojnę z nikim nie chodził, nie chodzi i nie będzie chodził - zapewniał w "Kawie na ławę" Jerzy Wenderlich. To reakcja posła SLD na publikację "Newsweeka", który dotarł do dokumentów programowych Sojuszu, zgodnie z którymi partia chce radykalnej zmiany w relacjach kościół-państwo. Wenderlich broni SLD, ale zaznacza: kościół i państwo muszą funkcjonować osobno.