Przyspieszone wybory w Polsce mogą opóźnić zakończenie negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej - mówi w "Gazecie Wyborczej" zastępca sekretarza stanu USA Daniel Fried.

"Szczury raciborskie palą podeszwy i uciekają z dala od Odry, na oślep, przed siebie. Tak samo, jak 10 lat temu i potem był potop" - wszystko zaczęło się od tego maila, którego portal TVN24.pl dostał od internauty.

Jeden podpis byłego ministra Janusza Kaczmarka sprawił, że deweloperzy nie mogą oddać budynku do użytku, a strażacy legalnie ugasić pożaru - pisze "Puls Biznesu".

Kontrolowany przez resort skarbu płocki koncern PKN Orlen chce przekazać miastu klub piłkarski Wisła Płock wraz ze stadionem, 42,5 mln zł i dorzucić się do budowy obwodnicy. Na cały projekt patrzy przychylnym okiem minister skarbu Wojciech Jasiński, reprezentujący okręg na listach wyborczych PiS - dowiedział się "Newsweek".

W otoczeniu biznesowym szefa Polsatu przeważały firmy i osoby powiązane z tajnymi służbami - powiedział w TVN24 doradca premiera Andrzej Zybertowicz, który prowadzi prace na temat powiązań biznesmena.

Nie było formalnych władz Ligi i Samoobrony (LiS), nie było możliwości "przebić się z tą nazwą" - tak Andrzej Lepper skomentował niepowodzenie LiS-u. Samoobrona idzie do wyborów sama. - Liczymy na dwucyfrowy wynik - dodał lider partii.

- Za PiSem, czyli za silnym państwem wolnych Polaków. Za innymi - to za oligarchią i zagrożeniem dla narodu, dla naszej tożsamości - to credo wyborcze, które premier Jarosław Kaczyński przekazał zwolennikom PiS podczas konwencji w Wielkopolsce.

Premier i prezydent pogwałcili konstytucję. Pierwszy wnosząc o powołanie ministrów, których wcześniej sam odwołał. Drugi akceptując te wnioski - uważa prof. Andrzej Rzepliński. - To konstytucyjna ciuciubabaka - komentuje Jan Rokita.

Roman Giertych (LPR) pozywa Jacka Kurskiego (PiS), a Andrzej Lepper zastanawia się nad pozwaniem premiera. Powód? Zdaniem byłych koalicjantów, PiS bezprawnie przedstawia ich osiągnięcia w tej kadencji jako swoje.

Nielegalne przechowywanie w domu dokumentów z informacjami niejawnymi – taki zarzut może niedługo usłyszeć Jarosław Marzec, były szef Centralnego Biura Śledczego – dowiedział się „Wprost”.

- Polska znalazła się w najgłębszym kryzysie od 1989 roku - grzmiał Aleksander Kwaśniewski na konwencji wyborczej Lewicy i Demokratów. Receptą na ten kryzys mają być rządy LiD. - Wygramy te wybory - zapewniają jej liderzy.

- W tej kampanii gramy jak wczoraj Polska z Portugalią - też z charakterem i też do końca - zapowiedział w TVN24 Wojciech Olejniczak. Lider SLD zapewnił, że Leszek Miller nie wraca na listy Sojuszu, a wynik wyborów dla LiD będzie dwucyfrowy.

"Najpierw się zatrzyma, a potem znajdą się dowody" - takie polecenie miał wydać swoim podwładnym Bogdan Święczkowski, dziś szef ABW, a w przeszłości dyrektor w Prokuraturze Krajowej. Celem śledczych miał być polityk SLD Jacek Piechota, rzekomo zamieszany w aferę paliwową - podaje "Newsweek".

Świństwo, nóż w plecy - takie słowa usłyszał z ust premiera Antoni Mężydło, gdy poinformował go o odejściu z PiS. Mężydło zaprzecza, że powodem przejścia do PO były spory z toruńskimi politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Zniszczone mosty, drogi, zalane piwnice - to efekt intensywnych opadów w województwie śląskim. W sześciu gminach Podkarpacia w niedzielę rano obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe. Woda w rzekach jednak powoli opada.