Szczeniaków jest dziesięć, mają świetny apetyt i - przynajmniej na razie - od opiekunów wymagają bardzo dużo zaangażowania. Zwierzęta, które ktoś zostawił na mrozie, skazując na pewną śmierć, mają się już dobrze i czekają na nowe domy. Za wskazanie osoby, która je wyrzuciła, samorządowcy w Aleksandrowie Łódzkim wyznaczyli nagrodę.

"W demokracji jest miejsce na istnienie różnych poglądów i postaw, jednak naszym zdaniem, niektóre z nich uniemożliwiają sprawowanie pewnych funkcji" – napisali, w skierowanym do Instytutu Pamięci Narodowej liście, historycy z Uniwersytetu Wrocławskiego. To ich reakcja na zajęcie stanowiska szefa wrocławskiego oddziału IPN przez historyka z przeszłością w Obozie Narodowo-Radykalnym. Głos w sprawie zabrali też ambasada Izraela w Polsce i wiceprezydent Wrocławia.

Utrzymująca się przez wiele dni ujemna temperatura sprawiła, że morze przy brzegu zamieniło się w lodową pustynię. Osoby, które wybrały się w weekend nad Bałtyk, mogły w wielu miejscach podziwiać ten widok. Jednak pogoda się zmienia.