Równie dobrze Donald Tusk mógłby powiedzieć, że zmierzy się w debacie z Jarosławem Kaczyńskim pod warunkiem, że urośnie on o 15 centymetrów - w taki sposób Bronisław Komorowski skomentował w TVN24 słowa premiera, że będzie debatował z szefem PO, jeśli wyprze się on III RP.

PiS chce po wyborach zmieniać konstytucję. - Tego wymaga naprawa Rzeczpospolitej - tłumaczył premier Jarosław Kaczyński w Sygnałach Dnia, i dodał, że będzie do tego szukał poparcia "w konserwatywnej części PO".

- To nie ja powinienem być w strajkujących szpitalach, tylko prezes NFZ - powiedział w TVN24 minister zdrowia Zbigniew Religa. Dodał, że poprosi prezesa Funduszu Andrzeja Sośnierza o wsparcie. - Płatnikiem nie jest minister zdrowia, ale NFZ - dodał.

3 października 2007 mija dziesięć lat od narodzin TVN. Seriale, programy rozrywkowe na najwyższym poziomie, filmowe hity oraz nowoczesny i dynamiczny serwis informacyjny "Fakty" - to wizytówki telewizji. TVN startowała mając 5,07 proc. udziału w rynku - dziś ma 16,13 proc.

W 2007 r. przeciętny Polak zje nie więcej niż 65 kg pieczywa - szacuje Instytut Polskie Pieczywo (IPP). To o dwa kilogramy mniej niż w 2006 r., kiedy po raz pierwszy spożycie chleba i bułek spadło poniżej 70 kg na osobę.

Opóźniają się negocjacje na temat tarczy antyrakietowej. Oficjalnie przez różnice prawne pomiędzy Polską, Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. Nieoficjalnie Waszyngton spowolnił tempo rokowań, bo nie chce zawierać porozumienia z ekipą, która może stracić władzę.

Jedną z ostatnich decyzji Radosława Sikorskiego jako ministra obrony narodowej było przeznaczenie 12 mln złotych na budowę cerkwi dla prawosławnych żołnierzy, którzy stanowią 3 proc. żołnierzy Wojska Polskiego. Tę decyzję krytykują nawet politycy Platformy - donosi "Dziennik".

Lekarze z Radomia i dyrektorzy trzech tamtejszych szpitali pracowali w nocy nad treścią porozumienia, które obie strony zdecydowały się podpisać. Być może tu kryzys zostanie dziś ostatecznie zażegnany. Wciąż trwają jednak strajki w szpitalach w Mielcu, Końskich, Tychach i Częstochowie.

Coraz głośniej, dosłownie, o Nelly Rokicie. W nocy z poniedziałku na wtorek żona Jana Rokity i doradczyni prezydenta ds. kobiet urządziła imprezę na balkonie jednego z bloków na warszawskim Bemowie.

Już ponad rok, od kiedy prezydent Lech Kaczyński pożyczył 100 zł "na tacę" od ówczesnego ministra obrony Radosława Sikorskiego. Ten twierdzi, że do dziś długu nie odzyskał. W imieniu prezydenta "stówę" oddaje obecny szef MON Aleksander Szczygło.

Kazimierz Marcinkiewicz, w najbliższą sobotę pojawi się na wspólnej konferencji prasowej z senatorem PO Jarosławem Gowinem. Według PiS to już jawne wspieranie PO w wyborach i jej działacze chcą, by były premier złożył legitymację partyjną PiS - donosi "Dziennik".

Ratunkowa wizyta szefa Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka w Warszawie doprowadziła do sukcesu: po jego spotkaniu z minister Anną Fotygą oficjalna witryna internetowa OBWE poinformowała, że 21 października przedstawiciele organizacji będą obserwowali przebieg wyborów w Polsce.

Idą ciężkie czasy dla kierowców z "ciężką nogą". Unia Europejska przeznaczy aż 180 mln zł na budowę w Polsce ultranowoczesnego systemu fotoradarowego, a zmiany w prawie mają spowodować, że mandat trafi do pirata w kilka dni - ostrzega "Dziennik".

- Ze służbą zdrowia zrobiłbym to samo, co z weterynarią - przekonywał Janusz Korwin-Mikke (LPR) do swojego projektu zlikwidowania służby zdrowia. – To niemożliwe, bo ponad połowa Polaków nie ma pieniędzy na finansowanie swojego leczenia - odpowiada Joanna Senyszyn (LiD).

Po szesnastu latach ciszy na rynku wydawniczym, w ręce czytelników trafia nowa książka Lecha Wałęsy "Moja III RP". - Napisałem tę książkę w obronie III Rzeczpospolitej - deklarował były prezydent podczas oficjalnej premiery.

Każdy polski żołnierz musi obejrzeć film "Katyń" Andrzeja Wajdy - taki rozkaz wydał minister obrony narodowej Aleksander Szczygło. - A co miałem im zaproponować "Szklaną pułapkę 4" albo "Rambo 5"? - pytał minister w "Kropce nad i".

Sprawą żartobliwej wiadomości: "Idą wybory. Uratuj kraj. Zabierz babci dowód" powinna zająć się prokuratura - uważa ekspert Państwowej Komisji Wyborczej, Miłosz Wilkanowicz. Komunikat tej treści od kilku dni krąży w internecie i między użytkownikami telefonów komórkowych.

- To by była debata dwóch na jednego, na to nie moglibyśmy się zgodzić - tak Adam Bielan z PiS odpowiedział na pytanie zadane w "Magazynie 24 Godziny" TVN24, czy Jarosław Kaczyński zgodziłby się na debatę z liderami PO oraz LiD na antenie TVN24.

Na ulicach Warszawy - wzdłuż trasy kanałów, którymi powstańcy i ludność cywilna poruszali się podczas Powstania Warszawskiego - zapłonęło około 7 tysięcy zniczy. Tak harcerki i harcerze wraz z warszawiakami uczcili obchody upadku Powstania.

Kardynał Stanisław Dziwidz, który spotkał się w Rzymie z poszukiwanym przez prokuraturę Ryszardem Krauze tłumaczy, że ich rozmowa dotyczyła remontu domu Jana Pawła II w Wadowicach. - Nie poruszaliśmy spraw politycznych - stwierdził kardynał.