Czy obok literatury i gramatyki licealiści będą na lekcjach polskiego zgłębiać tajniki intymnego życia homoseksualisty? Gejowski działacz Robert Biedroń chce, żeby jego "Tęczowy elementarz" trafił na listę lektur uzupełniających - podaje "Dziennik". - Chyba oszalał - komentuje poseł PO Stefan Niesiołowski.

Ministrowie rządu Jarosława Kaczyńskiego już nie rządzili, ale jeszcze zamawiali - donosi "Super Express". Ponad 170 nowych limuzyn trafi lada dzień do urzędników z ministerstw i instytucji rządowych. Z naszych kieszeni pójdzie na to ok. 15 mln złotych.

Na polecenie Jarosława Kaczyńskiego liderzy PiS odwiedzą partyjne doły, by przed grudniowym kongresem wysondować nastroje w partii i uspokoić działaczy w terenie - informuje "Newsweek".

PO obiecuje nauczycielom 10 proc. podwyżki, choć w projekcie budżetu jest tylko 5 proc. Dzisiaj związkowcy idą na pierwsze spotkanie z nową minister edukacji Katarzyną Hall. Ona sama zdradza zaś "Dziennikowi": mundurki zostają, gimnazja też. Bon edukacyjny może się pojawić w 2009 r.

Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych - to bilans wypadku do którego doszło w nocy w Złotorii koło Torunia. Policja bada przyczyny tragedii, ale wszystko wskazuje, że była to nadmierna prędkość na śliskiej nawierzchni.

Prokuratura umorzyła postępowanie, które miało wyjaśnić, jakim cudem Edward Mazur pięć lat temu wymknął się z rąk polskiego wymiaru sprawiedliwości. Śledczy twierdzą, że nie znaleźli nawet śladu spisku - informuje "Dziennik".

Stanisław Dobrzański, b. minister obrony, w stanie wojennym jako współpracownik bezpieki z własnej inicjatywy podżegał ją do walki z demokratyczną opozycją - twierdzi tygodnik "Wprost", powołując się na dokumenty IPN, do których miał dotrzeć.

Dziś wieczorem dowiemy się kto będzie organizował Expo 2012. Wiadomo już, że starań Wrocławia nie wesprze dzisiaj w Paryżu żaden z prominentnych polskich polityków. Dla porównania, na czele delegacji Maroka stoi król Mohammed VI, a koreańczyków wspierają prezydent i premier.

- PO chce za wszelką cenę panować nad służbami - mówi były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" i twierdzi, że Platforma chce użyć służb przeciwko PiS.

Byli szefowie Art-B - i najsłynniejsi aferzyści III RP, Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski - pokłócili się o pieniądze. Jak podaje "Dziennik", ścigany listem gończym Gąsiorowski może dostać miliony dolarów za ujawnienie informacji o ukrytym majątku Bagsika.

Mimo sromotnej porażki w ostatnich wyborach parlamentarnych, Leszek Miller chce wrócić do polityki. Zakłada nową partię i wabi do niej kolejnych działaczy SLD. Zgromadził już wokół siebie ponad tysiąc osób - pisze " Polska - Dziennik Łódzki".

MediaTory rozdane. Studenci dziennikarstwa z całej Polski przyznali nagrody dla ludzi mediów, którzy "kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze tory”. Statuetkę "Promotora" - za pokazywanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google - otrzymał portal tvn24.pl.

Strażacy wyłowili trzecią - ostatnią ofiarę piątkowej libacji nad Zalewem Zemborzyckiego pod Lublinem. W Zalewie utonął też wędkarz, który wypłynął dziurawym pontonem.

O "otwarcie bram raju" dla ofiar tragedii w Nangar Khel w Afganistanie, a także za jej sprawców modlono się w niedzielę w warszawskim kościele Wizytek. Inicjatorem mszy był Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Autokar wiozący młodzież wpadł do rowu na autostradzie A4 w województwie opolskim i na pięć godzin zablokował ruch. W wypadku zginęła jedna osoba nie żyje, a 27 osób zostało rannych. Do tragicznego wypadku doszło też w miejscowości Rzeczyca na trasie nr 19 z Lublina do Białegostoku, gdzie samochód nauki jazdy wpadł w poślizg i uderzył w inny pojazd.

Choć media od dwóch tygodni informują, że koraliki Bindeez mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, oferta ich sprzedaży znalazła się w najnowszej gazetce promocyjnej sieci perfumeryjno-drogeryjnej Rossmann. - To pomyłka grafików. Już nie mamy już tego produktu w sprzedaży - zapewnia w rozmowie z tvn24.pl Roman Lewandowski, rzecznik prasowy firmy.

TVN postanowił odstąpić od oskarżenia w procesie karnym o zniesławienie wobec autorów artykułu "WSI na wizji" opublikowanego w "Gazecie Polskiej". Stacja podtrzymuje jednak swe zarzuty i chce dochodzić racji w procesie cywilnym.

Dziś rano odkryto już trzecią w tym roku dewastację grobów na cmentarzu komunalnym przy ul. Bema w Zduńskiej Woli. - Karygodne jest to, że nie potrafi sobie z całą sprawą poradzić Policja, a także Urząd Miasta, który jest właścicielem cmentarza - piszą nasi zbulwersowani widzowie i internauci. Policja zaprzecza: - Robimy co w naszej mocy.

Jarosław Kaczyński przemawiał jak Gomułka, a Donald Tusk jak Gierek - ocenia Ryszard Kalisz z LiD. Goście "Kawy na ławę"w TVN24 dyskutowali dziś o języku polskiej polityki.

Wypowiedź pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania korupcji Julii Pitery, odnośnie zmiany zasad kandydowania prawników do Trybunału Konstytucyjnego, była niefortunna - ocenia szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. W niedzielę w Radiu Zet podkreślił, że "zdecydowanie odcina się" od tej wypowiedzi.