- Żałuję, że ten obywatel nie będzie mógł z nami współpracować. Okazuje się, że to całkiem dowcipny i bystry człowiek - oświadczył Donald Tusk. Premier ocenił w ten sposób Cezarego Atamańczuka - oskarżonego o posiadanie narkotyków byłego samorządowca PO, który niebawem zostanie posłem. Atamańczuk zastąpi w Sejmie wybranego do europarlamentu Sławomira Nitrasa.

Jedno z największych w kraju śledztw dotyczących tzw. mafii paliwowej zostało umorzone. Liczącą 300 tomów akt sprawę zamknął prokurator zajmujący się na co dzień wypadkami drogowymi, a ściągnięty na miesiąc do prowadzenia tej sprawy. Dzięki jego decyzji oczyszczeni z zarzutów biznesmeni odzyskali część gigantycznego majątku: 30 mln zł w gotówce, samolot, helikopter, a także luksusowy jacht pełnomorski - pisze "Dziennik".

- Dziecko zaczęło płakać i spieszyłam się, żeby je uspokoić – tłumaczyła policjantom młoda kobieta. Spieszyła się tak bardzo, że jej opel rozwinął prędkość 209 km/h, a roczne dziecko płakało w niebogłosy w foteliku na tylnym siedzeniu.

W piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy kary czterech lat więzienia dla trzech braci W., skazanych w sprawie linczu we Włodowie (Warmińsko-Mazurskie). Oddalił tym samym apelacje obrońców, którzy chcieli uchylenia wyroku i ponownego rozpoznania sprawy.

- Dlaczego nikt nie protestuje? - pytają internauci, zaniepokojeni pomysłami Ministerstwa Kultury na nowelizację prawa prasowego. Wypowiedź ministra Bogdana Zdrojewskiego miała uspokoić, w polskiej sieci zawrzało. Internauci, forumowicze i specjaliści wyprzedzają się w udowadnianiu, że minister się myli.

Senat odrzucił w piątek poprawki do ustawy medialnej, które gwarantowały, że kwota ok. 880 mln zł dla mediów publicznych będzie każdego roku sztywno określona w budżecie państwa. Oznacza to, że wysokość środków dla TVP i Polskiego Radia będzie określana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji jedynie w projekcie ustawy budżetowej, a o tym, ile pieniędzy otrzymają, ostatecznie zdecyduje parlament.

Szanse Jerzego Buzka na objęcie stanowiska szefa Parlamentu Europejskiego są większe, niż przed spotkaniem w Brukseli - ocenił w piątek Donald Tusk. Premier - po drugim dniu szczytu UE - zapewnił, że Polska w sprawie kandydatury Buzka zdobywa coraz to nowych sojuszników. Tym razem Rumunię.

Polscy parlamentarzyści łamią przepisy drogowe, ale mandatów nie płacą. Chroni ich przed tym poselski immunitet. Gdyby nie ten "parasol ochronny" wielu z nich słono musiałoby zapłacić za swoje drogowe występy. Listę winnych otwiera Tusk, ale nie Donald, tylko Łukasz.

Były prezydent Lech Wałęsa, premier Donald Tusk i szef MSZ Radosław Sikorski – to politycy, którzy wciąż cieszą się największym zaufaniem Polaków. Największą nieufnością spotykają się z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezydent Lech Kaczyński oraz poseł PO Janusz Palikot.

Brak koncentracji o mały włos nie doprowadził do rodzinnej tragedii. Na policyjnym filmie widać jak toyota cudem uniknęła kolizji z tirem i innym samochodem, gdyż jej kierowca nie zatrzymał się na znaku stop. Jak zawsze na początku wakacji policja apeluje o ostrożność na drogach.

Jerzy Buzek nie zostanie szefem Parlamentu Europejskiego - tak obstawia poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. I postanawia założyć się z szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Jeśli przegra - a jak zastrzega, że bardzo by chciał - to stawia szampana.

Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia" wystąpił do prezydenta Lecha Kaczyńskiego z prośbą o odwołanie koncertu Madonny. Grozi też procesem, w przypadku, gdyby podczas koncertu "doszło do ekscesów godzących w uczucia religijne i patriotyczne". Informację o tym otrzymaliśmy na platformę Kontakt 24.

Zaczynają się wakacje, a w TVN24 rozpoczyna się akcja "Błękitne Lato". We wszystkie wakacyjne weekendy nasi reporterzy z pokładu helikopterów będą donosić o utrudnieniach na polskich drogach, które nasz wyjazd mogą zamienić w koszmar. A jest o czym mówić, gdyż w kraju aż roi się od remontów dróg. Gdzie są prowadzone możesz sprawdzić już teraz.

Tak, paliłem, ale teraz chciałbym wspierać przeciwdziałanie narkomanii. Chcę też skończyć z hipokryzją, że za trawkę się idzie do więzienia, a za dopalacz nie - tak swoje plany sejmowe nakreślił nowy poseł Cezary Atamańczuk. Kierownictwo Platformy wita go bardzo chłodno. - To człowiek niehonorowy - mówi Zbigniew Chlebowski.

Być może już w przyszłym tygodniu kandydaturę Jerzego Buzka na stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego poprą frakcje inne niż chadecka, wynika ze słów szefa UKIE Mikołaja Dowgielewicza. Na razie, oprócz polskiego, Buzek ma ważne poparcie niemieckich chadeków i francuskiej prawicy.

W polityce brakuje kobiet i nie potrafią sobie pomóc, żeby to zmienić. Nie mają odwagi, żeby kandydować i mówić głośniej o swoich prawach - powiedziała w TVN24 Ewa Kierzkowska, nowo wybrana wicemarszałek Sejmu. Przyznała jednocześnie, że nie może się jeszcze przyzwyczaić do nowej funkcji.

Po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim Mirosława Masłowska nie wyklucza powrotu do PiS. - Prezes poświęcił mi dużo swojego cennego czasu. Usłyszał, co mi się nie podoba w prowadzeniu polityki w regionie – pochwaliła się posłanka. Decyzję uzależnia od spotkania z Joachimem Brudzińskim.

Słuchacze "Jedynki" nie usłyszą szybko kobiecych głosów w przedpołudniowych audycjach. Władze radia nie zmieniły decyzji, iż w tym czasie dziennikarki nie czytają serwisów informacyjnych. Nakazały też milczeć pracownikom o całej sprawie. - Zostaliśmy zdeptani. To zastraszanie - mówią dziennikarze.

Jarosław Kaczyński zapowiada, że rozliczeń powyborczych nie będzie, choć kampania idealna nie była. - Choć gdyby nie świńskie pupy, nasz wynik mógłby być lepszy o ok. 1. procent - zaznacza w wywiadzie dla "Faktu". Wieszczy też powrót IV RP mimo ataku "skrajnie nieobiektywnych wpływowych mediów".

Posłowie wycofali się z całkowitego zakazu palenia w pubach. Teraz to ich właściciele zdecydują, czy chcą mieć u siebie palaczy. Projekt ustawy nikotynowej nabiera realnych kształtów - pisze "Dziennik".