Czy jedynemu polskiemu kosmonaucie należy trzykrotnie obniżyć emeryturę? - Pan Hermaszewski był członkiem WRON. Nasz projekt odebrania przywilejów emerytalnych w 99,9 proc. dotyczy byłych esbeków. Jedynym przypadkiem, w którym dotknąłby żołnierza jest właśnie uczestnictwo w tej radzie - mówił w programie "Teraz MY!" poseł PO Sebastian Karpinuk. Sam Mirosław Hermaszewski odpowiadał mu: - Idziecie śladem talibów. Oni też prześladowali mojego kolegę - afgańskiego kosmonautę.

Temat kastracji pedofilów wciąż nośny. - To taka sprawiedliwość pod gruszą, ludowa, co by rękę obcięła, wykastrowała, ale tak nie można! Bo mamy XXI wiek i prawa człowieka – przypomniał Ryszard Kalisz (SLD). – Ja dla pedofilów nie mam litości – nie zgodził się Roman Giertych.

- Nawet gdyby GROM miał wziąć udział w akcji uwolnienia Polaka w Pakistanie, to moglibyśmy o tym nie wiedzieć - mówił w "Magazynie 24 godziny" twórca i były dowódca jednostki gen. Sławomir Petelicki. Wcześniej MSZ zaprzeczał ewentualnym działaniom siłowym w związku z porwaniem. - Urzędnicy ministerstwa stosują dyplomację. A ona polega na ściemnianiu - dodał gen. Petelicki.

- Nie robimy zamachu na PZPN, nie chcemy wojny. Chcemy tylko zaprowadzić tam porządek - tłumaczy Mirosław Drzewiecki i zaznacza, że on tylko "wnioskował" o wprowadzenie do Związku kuratora. Teraz minister "chce stanąć już z boku" zamieszania w PZPN i pozwolić pracować prawnikom.

Ile z obietnic danych rodzinie Olewników przez polityków znalazło pokrycie w rzeczywistości? W "Teraz MY! Dogrywka" Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski porozmawiają o sprawie morderstwa Krzysztofa Olewnika z jego siostrą Danutą.

Czy Lech Wałęsa sprzed 25 lat, gdy otrzymywał pokojową nagrodę Nobla, to ten sam człowiek, co dziś? - Już nie. Zmienił się bardzo. Jest bardziej nerwowy, emocjonalnie reaguje na ataki, martwi się, przeżywa ataki... nawet jeśli na zewnątrz udaje, że jest inaczej - odpowiada bez namysłu Danuta Wałęsa w pierwszym od lat wywiadzie dla telewizji.

Odnaleziono ciała pilota i pasażera awionetki, która zaginęła w sobotę w okolicach Olecka. Wrak samolotu leży w Jeziorze Dworackim na głębokości siedmiu metrów - dowiedział się portal tvn24.pl.

- Szkoda czasu na wymienianie tego, jak często zarząd PZPN łamał prawo - tak minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki odpowiedział na pytanie "co konkretnie ministerstwo zarzuca kierownictwu Związku?". - Wniosek o powołanie kuratora i zawieszenie zarządu skierowany przez mnie do Trybunału Arbitrażowego ma 38 stron. Skala łamania prawa przez kierownictwo nie pozwoliła mi postąpić inaczej - mówił minister.

- To jest dobry moment na ofensywę. Możemy wygrać następne wybory - zagrzewał swoich sympatyków w Koszalinie Jarosław Kaczyński. Sam prezes PiS rozpoczął inną ofensywę: interaktywną. Do wyborców przemawiał nie na partyjnej konwencji, ale przez komunikator internetowy.

Policyjny mundur i wyższy stopień - to za mało żeby wyjść obronną ręką, gdy w niecenzuralnych słowach podsumuje się pracę policjanta na służbie - przekonał się o tym naczelnik sekcji samochodowej olsztyńskiej policji, przeciwko któremu komendant miejski wszczął postępowanie dyscyplinarne. Naczelnik ubliżał po pijanemu innym policjantom.

W wyniku błędu lekarki, jednej z pacjentek niepotrzebnie wycięto żołądek. Jak się okazało, chora nie miała raka, lecz wrzody żołądka. Lekarka została zawieszona w wykonywaniu zawodu.

Geofizyka Kraków, firma w której pracował porwany w niedzielę w Pakistanie Polak, przerwała kontrakt bo - jak zaznaczył jej prezes - w obecnej sytuacji nikt nie jest sobie w stanie wyobrazić prowadzenia jakichkolwiek prac. Pracownicy Geofizyki, którzy są jeszcze w Pakistanie, na walizkach czekają na znak polskich władz do wyjazdu.

Arkadiusz Mularczyk wyjaśnia wszelkie wątpliwości: pisząc o "ostatniej praworządnej instytucji oraz ostatniej desce ratunku”, miał na myśli Centralne Biuro Adresowe, a nie... Antykorupcyjne. Poseł PiS zwrócił się do Biura w celu znalezienia adresu byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Jerzego Stępnia.

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w poniedziałek wyrok skazujący Mieczysława Wachowskiego, byłego ministra w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, za domniemane fałszywe zeznania. Proces ma powtórzyć Sąd Rejonowy w Piasecznie.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarżyła 29-letniego obywatela Brazylii Rodriga B. o kierowanie gangiem. Przez dwa lata 33-osobowa grupa wyłudziła kilkaset tysięcy zł z lubelskich banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji sprawdzi, dlaczego TVP nie relacjonuje obchodów jubileuszowych Lecha Wałęsy. - Tę sprawę trzeba wyjaśnić - mówi przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski i zapowiada kontrolę planów transmisyjnych na Woronicza.

- Wystarczył Ojciec Święty - prezent nieba, a czołgi poszły i udało się to wszystko zakończyć - tak o zwycięstwie Solidarności mówił na Zamku Królewskim w Warszawie Lech Wałęsa. Natomiast marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu m.in. zarymował: Lech Wałęsa zuch! Starczy na tych dwóch. W stolicy trwają uroczystości związane z 25. rocznicą przyznania Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla.

Nowy twór polityczny Dutkiewicza i Ujazdowskiego nie jest poważną konkurencją dla PO - ocenia Grzegorz Dolniak. Zdaniem wiceszefa klubu PO "Polska XXI" będzie walczyć o elektorat wszystkich partii po prawej stronie sceny politycznej.

- Bardzo chciałbym zrobić film, który pokazywałby Lecha Wałęsę w najpiękniejszym momencie jego życia - powiedział na antenie TVN24 Andrzej Wajda. Reżyser dodał, film mógłby nosić tytuł "Człowiek nadziei" - jako kolejna część cyklu po "Człowieku z marmuru" i "Człowieku z żelaza".

Podwójny jubileusz Lecha Wałęsy - przywódca Solidarności świętuje 65. urodziny i 25. rocznicę przyznania mu pokojowego Nobla. Uroczystą galę w Teatrze Wielkim prowadzą Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłowicz. Zabrakło na niej Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego. - Premier jest za granicą, a prezydent otrzymał zaproszenie kilkanaście tygodni temu i do dziś nie otrzymaliśmy potwierdzenia - tłumaczą organizatorzy.