Szczygło przeprasza żołnierzy za "bandę durniów"

- Przepraszam żołnierzy za słowa, które został wyemitowane w programie ("Superwizjer" - red.). Przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć tymi słowami urażeni - mówił Aleksander Szczygło na specjalnej konferencji prasowej. Wypowiedź byłego szefa MON, który nazwał oskarżonych żołnierzy "bandą durniów" ujawnił "Superwizjer" TVN.

Ogórek zatrzymał złodzieja

O tym, że nie warto wychodzić z domu z pustym żołądkiem przekonał się 27-letni włamywacz z Gliwic. W piwnicy, którą chciał okraść połasił się na kiszone ogórki. Ale przy pierwszym kęsie - na widok policjantów - się zadławił.

Zderzenie z łosiem

Trzy osoby doznały obrażeń, w tym jedna ma złamany obojczyk, po zderzeniu osobowej mazdy z łosiem. Do wypadku doszło na drodze niedaleko Śniadowa (podlaskie). Zwierzę nie przeżyło wypadku.

CBA: Szczecin stracił miliony złotych

Co najmniej 2,9 mln strat mógł ponieść - według ustaleń CBA - Szczecin w wyniku niegospodarności miejskich urzędników. Chodzi o bezprawne sprzedawanie po zaniżonych cenach atrakcyjnych mieszkań. -Wiele takich mieszkań wykupili za bezcen szczecińscy urzędnicy - mówi tvn24.pl Tomasz Frątczak.

Wali się poznański komisariat

Zakaz wchodzenia do budynku poznańskiego komisariatu wodnego dostali pracujący tam policjanci. Inspektor budowlany uznał, że obiekt stojący tuż nad Wartą grozi zawaleniem.

Kamiński: Media służą rządowi

W Polsce mamy do czynienia z dużą stronniczością mediów. Obecnie służą układowi rządzącemu, poprzez nagłaśnianie błahych spraw odwracają uwagę opinii publicznej od rzeczywistych, nierozwiązanych problemów - stwierdził w TVN24 prezydencki minister Michał Kamiński.

"Kambodża" w rękach policji

Od dawna poszukiwany złodziej samochodów, Tomasz L. o pseudonimie "Kambodża", wpadł w zasadzkę policji. 27-letni mężczyzna kradł na terenie Warszawy bmw, rozbierał je na części w tzw. dziuplach, a następnie sprzedawał je za pośrednictwem Internetu. I właśnie w ten sposób kontakt z nim nawiązali policjanci.

PO da pracę Marcinkiewiczowi?

- Decyzja w sprawie kandydata Polski na komisarza w Unii Europejskiej zapadnie najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilkudziesięciu dni - powiedział PO Zbigniew Chlebowski w "Sygnałach Dnia".

"Słowo ludobójstwo za mocne"

Może była to nieszczęśliwa pomyłka, błąd żołnierzy, ale na pewno nie ludobójstwo. To za mocne słowo. Oni nie mogli się dopuścić czynów w takiej formie, o jakiej mówi prokuratura - ocenił w TVN24 mjr Maciej Zimny, były żołnierz GROM-u.

Rząd lepszy od Sejmu i prezydenta

- Ponad połowa Polaków źle ocenia pracę prezydenta - wynika z przeprowadzonego w lutym sondażu SMG/KRC dla programu "Forum" w TVP Info. Jeszcze więcej osób wystawia złą ocenę Sejmowi. Jak na razie za najlepiej działający ośrodek władzy uważamy rząd.

Prezydent nie wstrzymuje Ananicza

Kancelaria Prezydenta odpiera medialne zarzuty, że Lech Kaczyński blokuje odwołanie obecnego szefa cywilnej Agencji Wywiadu gen. Zbigniewa Nowka. - Pismo z prośbą o opinię w tej sprawie prezydent otrzymał dopiero w poniedziałek - oświadczył minister Michał Kamiński.

Rząd ma pomysł na tańsze leki

Być może już niedługo za leki mniej zapłaci i pacjent, i NFZ. Ministerstwo Zdrowia proponuje firmom farmaceutycznym nowe warunki wpisu leku na listę refundacyjną. Zasada jest prosta - kto da mniej, czyli bardziej obniży cenę, tego produkt trafi na listę.

Szukamy autorów listów z Powstania Warszawskiego

TVN24 dotarła do listy nadawców i odbiorców listów z poczty powstańczej. Lista ma być od wtorku dostępna też na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego - www.1944.pl. Jej opublikowanie ma pomóc w znalezieniu poszukiwanych autorów listów.

Zaszyfrowane komórki dla VIP-ów

Jeszcze w tym roku najważniejsze osoby w państwie dostaną telefony komórkowe, przez które będą mogły prowadzić poufne rozmowy - informuje "Dziennik".

Lepper przypilnuje demokracji

Andrzej Lepper, Mateusz Piskorski i Krzysztof Sikora z Samoobrony jadą w marcu do Moskwy jako obserwatorzy wyborów prezydenckich – dowiedział się "Dziennik". Być może będzie im towarzyszył były premier Leszek Miller.

Szybcy i wściekli na ulicach

Koniec z szaleńczymi wyścigami samochodowymi po ulicach Łodzi. Łódzcy kierowcy liczą, że jako pierwszym w Polsce, uda się im zwalczyć plagę nocnych zawodów, w których uczestniczą młodzi, spragnieni emocji, kierowcy - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Szczygło: Banda durniów strzela do cywili

Sprawę zabójstwa 6 cywili w afgańskiej wiosce Nangar Khel tuszowali wysoko postawieni oficerowie - ujawnia "Superwizjer" TVN. Żołnierzy oskarżonych o ludobójstwo były minister obrony Aleksander Szczygło nazwał "bandą durniów". We wtorek Sąd Wojskowy ma zdecydować, czy oskarżeni wyjdą z aresztu.

Mały Jaś opuści Polskę

Dziesięciomiesięczny Jaś najprawdopodobniej wyjedzie na Białoruś. Chorym na muskowiscydozę chłopcem można by zająć się w kraju, jednak decyzją sądu zostanie on przekazany do ojczyzny jego matki. W Gdyni o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie, na którym ustalony będzie sposób transportu chłopca.

Zemke: Trzeba dużo pracy, by wywiad działał skutecznie

- Posłowie z komisji służb specjalnych jednogłośnie rekomendowali ministrowi obrony ograniczenie funkcjonowania wywiadu wewnątrz kraju. - Jest tam tyle niejasności, że wpierw trzeba zrobić inwentaryzację, a potem przystąpić do działania - powiedział w TVN poseł LiD Janusz Zemke. - Mówienie o tym głośno naraża polskie służby na niebezpieczeństwo - odpowiada Aleksander Szczygło z PiS.

Widacki w komisji to nacisk na sąd?

- W komisji śledczej nie powinien znaleźć się polityk, który ma karne zarzuty. To jakby Sejm już przesądził o jego niewinności – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – A co z osobą, która przegrała proces o pomówienie? – odciął się Jan Widacki (LiD).

Arabski: Mamy pismo Kaczyńskiego z 26 czerwca

Szef kancelarii premiera Tomasz Arabski przyznał, że Jarosław Kaczyński podpisał 26 czerwca pewien dokument, mający związek z okupacją jego kancelarii przez pielęgniarki. Nie chciał jednak powiedzieć, jaką treść zawierał, bo jest to dokument tajny. - Pismo było podpisane tego samego dnia, którego pielęgniarki opuściły budynek KPRM - wyjawił w TVN24.

"Stawianie zarzutu ludobójstwa to błąd"

- Błędem jest zakwalifikowanie ostrzału wioski Nangar Khel jako zbrodni wojennej, to jest zbieg różnych nieszczęśliwych okoliczności - tłumaczył w magazynie TVN24 gen. Stanisław Koziej. Również gen. Sławomir Petelicki, dwukrotny dowódca GROM, podważał zasadność stawiania zarzutu ludobójstwa tym żołnierzom. Poseł Marian Filar (LiD), karnista, uważa, że można było rozważyć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zdrojewski: W ciągu 3 miesięcy udało się sporo

W magazynie "24 godziny" minister kultury Bogdan Zdrojewski odpowiedział na krytyczne słowa swojego poprzednika Michała Ujazdowskiego. Minister odrzucił zarzuty o brak aktywności ws. powołania Muzeum Historii Polski i zapewnił, że rząd Donalda Tuska po 3 miesiącach znajduje się na dobrej drodze.

Przesłuchiwali Ziobrę 9 godzin

W łódzkiej Prokuraturze Okręgowej, która bada okoliczności śmierci Barbary Blidy, zeznawał w poniedziałek jako świadek b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przesłuchanie trwało ponad 9 godzin, odbyło się w kancelarii tajnej, a uczestniczyli w nim również pełnomocnicy rodziny Blidów oraz syn zmarłej, Jacek.

Nowe szczegóły ws. Nangar Khel

Od pół roku żołnierze z plutonu Delta siedzą w areszcie, oskarżeni o zbrodnię ludobójstwa w afgańskiej wiosce Nangar Khel. Reporterki Superwizjera TVN dotarły do informatora, znającego bardzo dobrze szczegóły śledztwa w ich sprawie. Przedstawiona przez niego relacja daje pełny obraz zeznań, jakie złożyli żołnierze i ich dowódcy. Treść tych wyjaśnień jeszcze bardziej komplikuje dotarcie do prawdy.

„Po co Fotydze ochrona?”

- Ochrona BOR musi być uzasadniona. Po co Annie Fotydze obstawa? Do noszenia zakupów? – pytał w „Kropce nad I” marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Ochronę prezydenckim ministrom odebrał szef MSWiA.

Dom wali się na głowę, a sąsiadka blokuje remont

Dom w Skwierzynie (woj. lubuskie) budzi grozę Z zewnątrz ściany podparte drewnianymi balami, a w środku kawałki sufitu spadają na głowę. Mieszkańcy mówią: "strach mieszkać"! Ale Teresa Karska się nie boi. - Nie wyniosę się - upiera się. A przez nią nie mogą wynieść się także pozostali lokatorzy.

Szczepański: wszedłem na tajne posiedzenie

- To prawda, w jakimś momencie, dokładnie nie pamiętam jakim, wszedłem na tajne posiedzenie Sejmu - przyznał na antenie TVN24 Jarosław Szczepański, dyrektor Biura Prasowego Sejmu. Wcześniej Antoni Macierewicz zdradził, że na posiedzeniu "pojawiły się nieuprawnione osoby" - prawdopodobnie miał na myśli właśnie Szczepańskiego.

Mężydło: Ćwiąkalski mógł ujawnić więcej

- Minister sprawiedliwości na tajnym posiedzeniu Sejmu ujawnił mniej, niż mógł – przyznał Antoni Mężydło (PO). Ostrzej ocenił Paweł Poncyliusz (PiS). – To posiedzenie to strzał z kapiszona, czeski film – stwierdził. Goście Magazynu „24 godziny” zgodzili się, że w życiu publicznym potrzeba więcej jawności.

Przemycili do Polski dwa transportery opancerzone

Dwóch Polaków z miłości do militariów może zapłacić długą odsiadką w więzieniu. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy przywieźli ze Słowacji dwa w pełni opancerzone wozy bojowe. Grozi im za to osiem lat pozbawiania wolności.