Wraca sprawa kanonu lektur. W nowym projekcie MEN pojawia się Lechoń i Wierzyński, ale nadal nie ma Gombrowicza.

Miechów nie chce być gorszy od Włoszczowy. Jego mieszkańcy domagają się u siebie przystanku dla słynnego ekspresu relacji Kraków - Warszawa.

- W czwartek do Polski powróci osiem rannych osób w wypadku polskiego autokaru we Francji. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zostanie przetransportowana jeszcze jedna osoba.

Nawet połowa posłów jest gotowa odejść z Samoobrony - powiedział Faktom TVN były poseł Samoobrony Józef Cepil. Do opuszczenia partii Andrzeja Leppera namawiają ich skłóceni z liderem byli działacze partii.

Radni gminy Słupsk chcą wiedzieć, co mieszkańcy Radzikowa myślą o umieszczeniu w ich miejscowości elementów tarczy antyrakietowej. Rajcy zarządzili przeprowadzenie ankiety w tej sprawie.

Prokuratura uznała za niesłuszne uniewinnienie Zbigniewa Siemiątkowskiego z zarzutu naruszenia tajemnicy państwowej i będzie się odwoływać od wyroku - podaje Radio Merkury. Były szef wywiadu został skazany za przechowywanie w domu tajnych dokumentów.

Syreny zabrzmiały w całej Warszawie. Hołd powstańcom oddali zgromadzeni na Powązkach przedstawiciele władz, Kościoła i zwykli przechodnie.

Wicepremier Przemysław Gosiewski trafił do szpitala w Koszalinie. Skarżył się na silny ból brzucha. Jak dowiaduje się tvn24 po konsultacjach w izbie przyjęć opuścił szpital.

- Jeśli Lepper wyjdzie z koalicji, Samoobrona pokaże mu gest Kozakiewicza - zapowiada były działacz tej partii Ryszard Czarnecki. W niedzielę Rada Polityczna zdecyduje, czy wycofać z rządu ministrów Samoobrony.

24-letni mężczyzna został zatrzymany za fikcyjny obrót złomem. Dzięki fałszowaniu dokumentacji podatkowej, zdobył od urzędu skarbowego zwrot podatku VAT w wysokości 1,65 mln złotych.

Najwcześniej w drugiej połowie sierpnia marszałek Sejmu Ludwik Dorn zdecyduje, czy wycofa z Trybunału wniosek o zbadanie legalności Samoobrony. Rozstrzygnięcia tej sprawy przez TK chce jego poprzednik Marek Jurek.

"Taśmy prawdy" Renaty Beger doskonale nadają się do pokazania obłudy PiS - uważa rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Dlatego jego partia wykorzysta je w swoich klipach wyborczych.

Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego szantażowania parlamentarzystów Samoobrony za pomocą weksli podpisywanych przed wyborami w 2004 i 2005 roku.

Policjanci otworzyli ogień do kierowcy, który najpierw uderzył funkcjonariusza, a potem zaczął uciekać. Wcześniej zostali zaalarmowani, że kierowca może być pijany.