Jaki był Zbigniew Brzeziński? Obejrzyj film "Strateg" na Player.pl

[object Object]
Autorka filmu "Strateg" opowiada o powstawaniu filmutvn24
wideo 2/17

Zbigniew Brzeziński za kadencji demokratycznego prezydenta Jimmy'ego Cartera był doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego. Choć większość życia spędził za Oceanem, to był patriotą dwóch ojczyzn – nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale i Polski. Uznawany za wybitnego znawcę geopolityki Brzeziński zmarł 26 maja w wieku 89 lat. O jego życiu opowiada film "Strateg" autorstwa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

W wieku 89 lat zmarł Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera do spraw bezpieczeństwa narodowego w latach 1977-1981. Był jednym z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA.

O historii profesora Zbigniewa Brzezińskiego opowiada film dokumentalny "Strateg" autorstwa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

- Pan profesor był bardzo niechętny pomysłowi, żeby robić o nim film. Uważał, że on swoimi dziełami, swoimi analizami już wystarczająco mówi o świecie i ten film o nim jest niepotrzebny - opowiada autorka filmu, który miał premierę w 2013 roku. - Kiedy uznał, że przyszedł czas, że może trzeba zebrać wszystko, co o nim jest, czego w życiu dokonał, to wtedy zgodził się na rozmowę ze mną. To był długi proces - dodała.

OGLĄDAJ FILM "STRATEG" NA PLAYER.PL

Autor: mw/mtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: