Policjanci piją tęgo

Powinni świecić przykładem, ale zdarzają im się kolejne wpadki. Dwaj zupełnie pijani policjanci zostali zatrzymani przez swoich kolegów po fachu, kiedy "na podwójnym gazie" prowadzili samochody. Obaj mogą się pożegnać ze służbą.

Setki naboi w pociągu

Zaskakujące znalezisko w pociągu jadącym z Kaliningradu. Podczas kontroli składu celnicy znaleźli 300 naboi.

Jest werdykt prezydenta ws. pomostówek

Lech Kaczyński już zdecydował czy podpisze ustawę o emeryturach pomostowych. Tak przynajmniej sądzi prezydencki minister Michał Kamiński. Jaki jest werdykt prezydenta dowiemy się jednak dopiero jutro. Na jego ogłoszenie czekają nie tylko tysiące przyszłych emerytów, ale też liderzy największych partii, bo ich zdaniem - sprawa pomostówek jest wciąż otwarta.

Hiena Roku dla Axel Springer

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało tytuł Hieny Roku 2008. Tegoroczne niechlubne wyróżnienie przypadło wydawnictwu Axel Springer Verlag za, jak napisano w wyjaśnieniu, "podjudzanie przeciwko sobie Polaków i Niemców".

Niesiołowski chce pomóc Ziobrze

- Nie wykluczam, że pomogę finansowo Zbigniewowi Ziobrze, bo ten wyrok faktycznie oznacza finansową ruinę - powiedział Stefan Niesiołowski w "Kawie na Ławę". To reakcja na słowa b. ministra sprawiedliwości o tym, że wykonanie wyroku sądu ws. zniesławienia doktora Mirosława G. zrujnuje go finansowo. Gotowi do pomocy są też inni politycy, którzy stwierdzili, że wyrok jest nie tylko nieproporcjonalny do winy, ale też niebezpieczny dla wolności słowa w Polsce.

"Teatr prowincjonalnej polityki"

- Dla mnie rządy PiS to było takie poczucie ponurej szarości - powiedział w przy okazji wydania nowej płyty Kazik Staszewski w "Poranku". Dodał jednak, że nie należy ani demonizować IV RP, ani zanadto chwalić III.

Szczeniak na komisariacie

Chociaż najczęściej łupem ulicznych złodziei padają torby, portfele lub telefony komórkowe, tym razem bandyta połasił się na... dwumiesięcznego pieska. Poturbował też właściciela. Chociaż szczeniak był bez rodowodu, jego pan nie chciał dać za wygraną i za wszelką cenę chciał odzyskać swojego pupila.

Palikot kupuje mieszkanie Ziobry

- Chętnie odkupię mieszkanie od Zbigniewa Ziobry, aby mógł jak mężczyzna spłacić swoje długi - napisał na swoim blogu Janusz Palikot. Poseł najwyraźniej postanowił pomóc byłemu ministrowi, który skarżył się, że "straci dorobek życia" po tym, jak sąd nakazał mu przeprosiny lekarza Mirosława G. w trzech telewizjach. Koledzy z PiS już postanowili zrobić składkę dla Ziobry, teraz dorzucić chce się także Palikot. I planuje urządzić w kupionym mieszkaniu muzeum IV RP.

Pościg i strzały w Warszawie

Dramatyczny pościg ulicami Warszawy. W niedzielę nad ranem, 18-latek bez prawa jazdy i prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, przez ponad 20 minut uciekał przed policją samochodem, który zabrał swojemu ojcu. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać chłopaka.

Zabił dwóch pieszych

Tragedia w Opolskiem. 45-letni kierowca potrącił dwóch pieszych stojących na chodniku. Mężczyźni zginęli na miejscu. Jak wykazało badanie, kierowca był pijany - w organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu.

Zobacz stan wojenny w wersji 3D

Jak wyglądał stan wojenny w obiektywie Chrisa Niedenthala? Każdy kto ma ochotę "zobaczyć" odpowiedź na to pytanie - i to w trójwymiarowej wersji - powinien przyjść do warszawskiego Fotoplastikonu. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na wystawę zdjęć wybitnego fotografa.

"Poprzemy PO, ale czekamy na ofertę... merytoryczną"

Przed nami gorący tydzień w Sejmie: przesądzą się losy prezydenckiego weta wobec kilku ustaw. Czy w tej walce Platformie z pomocą przyjdzie SLD? - PO ma już koalicjanta, ale my i tak jesteśmy gotowi na współpracę przy ważnych dla Polaków projektach. Jest jedno "ale": Platforma musi nam przedstawić konkretną ofertę - deklarował w "Magazynie 24 Godziny" szef Sojuszu Grzegorz Napieralski.

Dawny opozycjonista do Urbana: Łże pan jak bura suka

- Łże pan, jak bura suka. Nikt nie chciał walczyć zbrojnie, wy za wszystko groziliście nam śmiercią - tak działacz opozycji z czasów PRL Zbigniew Janas zareagował na słowa Jerzego Urbana. Były rzecznik PRL-owskiego rządu stwierdził, że to "brak chętnych do walki zbrojnej sprawił, że nie doszło do narodowej rzezi".

Po wstrząsach ewakuowano mieszkańców

Po silnych wstrząsach, jakie miały miejsce na Śląsku w rejonie bytomskiej kopalni "Centrum", ewakuowano mieszkańców jednej z bytomskich kamienic. Lokatorzy zgłosili poważne pęknięcia budynku.

Obrona doktora G.: Nagrania zmanipulowano

Cztery filmy z ukrytej kamery, które w sobotę obejrzał sąd, pokazują, jak Mirosław G. bierze koperty od rodzin pacjentów. Sam kardiochirurg twierdzi, że nie żądał wówczas od pacjentów jakichkolwiek łapówek. Obrona mówi o manipulowaniu nagraniami, których - jak się okazało - na potrzeby śledztwa CBA dokonała Służba Kontrwywiadu Wojskowego. CBA twierdzi, że materiały nie zostały zmanipulowane.

Pałowanie na Placu Zamkowym

Starcia demonstrantów z ZOMO, pałowanie opozycjonistów, race dymne i milicyjne pościgi - to wszystko można było zobaczyć w sobotę na pl. Zamkowym w Warszawie, gdzie odbyła się rekonstrukcja wydarzeń z 13 grudnia 1981 r.

Kto zniszczył wózki golfowe na Cyprze?

- Szantażowano nas - mówi w rozmowie z tvn24.pl poseł Karol Karski. - Przy wchodzeniu do hotelu obsługa zidentyfikowała Łukasza Zbonikowskiego. Prawdopodobnie dlatego to my padliśmy ofiarą tego spisku. Poseł twierdzi, że wózki musiała zniszczyć obsługa hotelu.

Gosiewski listy pisze ws. polityków PO

O zbadanie spraw, w których pojawiają się nazwiska polityków PO, zwrócił się w listach do CBA i minister ds. walki z korupcją Julii Pitery, szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

SLD: Mówimy "nie" fałszowaniu historii

Decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego była spowodowana koniecznością zapobieżenia szerzącej się anarchii, groźbie wojny domowej i zbrojnej interwencji z zewnątrz - takiej treści uchwałę przyjęła Rada Krajowa SLD. - To wyraz naszej troski o pamięć historyczną - stwierdził szef SLD Grzegorz Napieralski.

Będą odszkodowania za stan wojenny

50 tysięcy złotych - takie jednorazowe odszkodowania otrzymają rodzice, małżonkowie i dzieci ofiar m.in. stanu wojennego. Rząd przyjął projekt ustawy o zadośćuczynieniu dla uczestników wystąpień wolnościowych w latach 1956-1983. - Propozycja na pewno spotka się z poparciem Sejmu - mówi szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Prezesi Polskiego Radia zostają

Zawieszeni prezesi Polskiego Radia Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski - wbrew oczekiwaniom - nie zostali odwołani ze stanowiska. Powód? Brak kworum uniemożliwił radzie nadzorczej Radia głosowanie w sprawach kadrowych.

Koniec poszukiwań ciał marynarzy z "Rozgwiazdy"

Około godz. 14 w sobotę zakończono akcję poszukiwania ciał zaginionych marynarzy z pogłębiarki „Rozgwiazda”, która zatonęła w października na Bałtyku. Nurkowie nie zdołali odnaleźć ciał dwóch wciąż uznawanych za zaginionych członków załogi.

Zyta przerywa milczenie

Rząd jest jak Czerwony Kapturek, a premier to brutal. Takie zdanie na temat swoich niedawnych kolegów z Platformy ma Zyta Gilowska. Ostrych słów się nie boi, bo i tak do polityki wrócić nie zamierza.

Polacy stanem podzieleni

Stan wojenny dzieli polskie społeczeństwo praktycznie na pół - tak pokazują sondaże. Jedni uważają, że wprowadzenie stanu wojennego było konieczne, drudzy że całkowicie bezzasadne. A jakie jest Wasze zdanie?

Ręcznym pismem w obronie praw człowieka

Lubisz pisać? Nawet jeśli nie - to i tak chwyć za pióro i dołącz do Maratonu Pisania Listów, który rozpocznie się w sobotę, w samo południe. W ponad stu miastach w kraju każdy będzie mógł pisać listy w obronie osób, których prawa zostały złamane.

"Musi być równość w dostępie do aplikacji adwokackiej"

Lech Kaczyński zadeklarował poparcie dla zachowania odrębności zawodów adwokata i radcy prawnego. Jednocześnie podkreślił, że w dostępie do aplikacji adwokackiej musi obowiązywać zasada równości. Opinie te prezydent wygłosił na uroczystości 90-lecia Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

Rzecznik za kierowcami: fotoradary do kontroli

Czy fotoradary przy naszych drogach działają prawidłowo, oraz czy znaki drogowe stoją we właściwych miejscach - w tych dwóch kwestiach zwrócił się Rzecznik Praw Obywatelskich do ministra infrastruktury. Rzecznika zaniepokoiły zgłoszenia kierowców, że niektóre z urządzeń mogą nieprawidłowo rejestrować prędkość - donosi "Rzeczpospolita".

Demonstranci przed domem Jaruzelskiego

Noc z 12 na 13 grudnia to rocznica wprowadzenia stanu wojennego - już 27. W tę noc tradycyjnie już przed domem generała Wojciecha Jaruzelskiego zgromadzili się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy jego historycznego kroku. Dla jednych to bohater, dla drugich - wojskowy dyktator, winien nieszczęść i śmierci ludzi.

"Negocjacje były do upadłego"

- Negocjacje były intensywne i z kilkoma partnerami - relacjonował minister Radosław Sikorski w "Magazynie 24 Godziny", podsumowując zakończony w piątek szczyt Unii Europejskiej w Brukseli. Prezydent i premier, którzy w piątek po południu wrócili razem z Belgii, zgodnie ogłosili: Polska na szczycie osiągnęła ogromny sukces.

"Kaczyński wykopał sobie grób"

- Jarosław Kaczyński dla mnie już umarł - tak Stefan Niesiołowski w programie TVN24 "Piaskiem po oczach" ocenił Jarosława Kaczyńskiego, który oskarżył go o "sypanie" kolegów. Oberwało się również i prezydentowi. – Wszcząłbym procedurę impeachmentu - grzmiał polityk PO.