Wpisywał sobie dobre stopnie do dziennika, teraz zajął się nim policyjny zespół do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą. 15-letni gimnazjalista z Kalisza Pomorskiego usłyszał 52 zarzuty. Tyle właśnie fikcyjnych ocen miał sobie wpisać, do czego się przyznał. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich.

Tylko we wrześniu i październiku LOT musiał odwołać kilkadziesiąt rejsów wynajmowanymi od Eurolotu samolotami. Władze PLL LOT twierdzą, że spółka, w której mają udziały, nie jest w stanie wywiązywać się z nowej umowy o współpracy. Władze przewoźnika szacują straty w milionach złotych. I domagają się zwrotu części poniesionych kosztów. Eurolot nie ma sobie nic do zarzucenia.

- Uważam, że to indywidualna decyzja każdej pary, delikatna sprawa sumienia, czy - jeśli nie może mieć dzieci w sposób naturalny - to decyduje się na metodę zapłodnienia in vitro - uważa pierwsza dama Anna Komorowska.

PO krytykuje zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego ewentualnego rozporządzenia ws. in vitro. - Dziwię się, że lider partii opozycyjnej chce odebrać prawo do szczęścia wielu parom, którzy nie mogą mieć dzieci - powiedział na antenie TVN24 Paweł Olszewski z PO.

Efektem raportu z kontroli w Narodowym Centrum Sportu i resorcie sportu powinny być zmiany organizacyjne, które uniemożliwią w przyszłości taką sytuację jak przełożenie ubiegłotygodniowego meczu Polska-Anglia - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś. Z jego wypowiedzi wynika, że o problemach z dachem premier dowiedział się z telewizji.

Wieczorem w Sejmie zakończyło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2013 rok. Za udział w dyskusji posłom podziękował minister finansów Jacek Rostowski. A dyskusja była gorąca. Suchej nitki na budżecie nie zostawiła opozycja. - Niewiarygodny, mocno naciągany, bez głębszej myśli - ocenił Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota. Beata Szydło porównała budżet do zalanego Stadionu Narodowego. Budżetu bronili posłowie PO. Rostowski zapewniał z kolei, że rząd prowadzi odpowiedzialną politykę finansową, dlatego Polska bezpiecznie przechodzi przez kryzys.

To świadome uderzenie ze strony Rosjan - tak Małgorzata Wassermann, córka Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej, skomentowała w programie "Jeden na jeden" upublicznienie w sieci zdjęć ofiar. Zaznaczyła, że to, co się stało, było dla rodzin bardzo bolesne.

Dwudziestoletnia kobieta, która w Kozach k. Bielska-Białej pod wpływem amfetaminy śmiertelnie potrąciła na przejściu dla pieszych dwoje dzieci, będzie odpowiadać za ten czyn z wolnej stopy. W rozmowie z TTV rzecznik sądu tłumaczy, że nie można było zamknąć jej w areszcie, bo we wniosku prokuratury zabrakło opinii biegłych lekarzy. Prawnicy krytykują taką decyzję.

Sejm RP zbiera się na dwudniowym posiedzeniu. We wtorek większość czasu posłom ma zająć pierwsze czytanie projektu budżetu na 2013 rok.

"Zgorszyłem, zawiodłem, przepraszam" - pisze warszawski biskup pomocniczy w specjalnym oświadczeniu. W sobotę wczesnym popołudniem biskup Piotr Jarecki skosił uliczną latarnię. Badanie wykazało, że miał w sobie 2,5 promila alkoholu. Komentatorzy doceniają przeprosiny biskupa, choć nie wszyscy. Materiał "Polski i Świata".

Straż Graniczna zatrzymała pod Warszawą i Bydgoszczą 19 obywateli Wietnamu. Przyjechali do Polski nielegalnie przekraczając granicę. W związku z podejrzeniem organizowania nielegalnego przerzutu ludzi przez granicę, zatrzymano też obywatela Wietnamu, który zapewniał transport swoim rodakom.

- To ja wystąpiłem o osłonę antykorupcyjną - powiedział w "Faktach po Faktach" minister sprawiedliwości, pytany o kontrowersyjną sprawę kupna budynków Sądu Okręgowego w Gdańsku. Gowin nie wspomniał jednak, że miał wniosek uzupełnić i wystąpić ponownie o osłonę. - Minister sprawiedliwości nie wystąpił ponownie do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o objęcie tego przedsięwzięcia osłoną antykorupcyjną - poinformowała wcześniej portal tvn24.pl Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW.

- To, co się stało powoduje zgorszenie. To postawa, którą krytykujemy z ambon - mówił w "Kropce nad i" ksiądz Kazimierz Sowa o wypadku, jaki spowodował pod wpływem alkoholu bp Piotr Jarecki. Dodał też, że "nie ma sygnałów, by biskup miał zostać potraktowany ulgowo" i Kuria Warszawska poczeka na to, jakie zarzuty postawi mu policja.

- Wyników kontroli nie znam. Wiem tyle, ile mogłem wywnioskować z zadawanych pytań i odpowiedzi, których udzielałem ja i moi pracownicy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef NCS Robert Wojtaś komentując prowadzoną w centrum kontrolę zleconą po zalaniu Stadionu Narodowego.