- To bardzo dobry strzał. Wiemy, jaki jest - przepraszam - syf w polskich pociągach - ocenił Janusz Palikot wręczenie Sławomirowi Nowakowi karalucha podczas debaty nad odwołaniem ministra transportu. Poseł w "Jeden na Jeden" w TVN24 ocenił, że szef resortu ze stanowiska nie zostanie usunięty, bo jako "pupilek Donalda Tuska" jest "nie do ruszenia".

Nie jestem specjalistą od robali, przynosząc "prezent" dla ministra Nowaka chciałem tylko wyostrzyć problem czystości w pociągach - poseł Patryk Jaki, który w słoiku przyniósł dla Nowaka do Sejmu pluskwę od pasażerów, tłumaczył we "Wstajesz i wiesz". Stefan Niesiołowski z PO nazwał polityka SP "nieukiem", stwierdzając, że nie jest to pluskwa, tylko karaluch.

Olbrzymie samoloty bezzałogowe będą obserwowały ruchy wojsk przy naszej granicy. Polska zostanie przyjęta do natowskiego programu AGS (Alliance Ground Surveillance) obserwacji obiektów naziemnych z powietrza - pisze "Rzeczpospolita".

Koncentrowanie się na materiałach UB i SB z pominięciem innych źródeł, a także demonizowanie roli służb bezpieczeństwa Polski Ludowej zarzucają niektórzy historycy dorobkowi historiograficznemu Instytutu Pamięci Narodowej w jego pierwszym dziesięcioleciu.

Krzysztof Kozłowski, zmarły 26 marca minister spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, redaktor "Tygodnika Powszechnego", zostanie dziś pochowany na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

Do ok. 640 pomorskich sklepów trafił skażony popcorn zawierający ziarno kukurydzy z Argentyny. Pracownicy sanepidu prowadzą obecnie kontrole i wycofują produkt z rynku.

Polacy są coraz mniej zadowoleni z działalności takich instytucji finansowych jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Otwarte Fundusze Emerytalne - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

W sprawach dotyczących przetwarzania danych przez Kościół, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych musi ocenić czy wierny nadal do tego Kościoła przynależy, czy też skutecznie z niego wystąpił - orzekł w czwartek Naczelny Sąd Administracyjny.

Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie) przedstawiła w czwartek 21-letniej Natalii S. zarzut zabójstwa 1,5-rocznego synka Filipa. Kobieta przyznała się do winy. Do sądu skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Jak wykazała sekcja zwłok, chłopczyk został uduszony.

Bartłomiej Bodio podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra transportu poinformował, że rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota. Jak mówił, nie może podnieść ręki - tak jak jego koledzy - za odwołaniem Sławomira Nowaka. Minister podziękował już posłowi za ten gest, natomiast rzecznik Ruchu Palikota oświadczył: - Jeśli ktoś uważa, że Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, to faktycznie nie powinien być w klubie.