W stosownym momencie prokuratura nie uchyli się od przesłuchania byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry ws. okoliczności śmierci Barbary Blidy - powiedział w TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. - Kaczyński i Ziobro powinnni zostać przesłuchani tego samego dnia, co Janusz Kaczmarek - odpowiada pełnomocnik Blidów Leszek Piotrowski

Dwaj inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie za łapówki mieli pomagać osławionemu świadkowi koronnemu, Jarosławowi S., pseud. "Masa" walczyć z tropiącym go... Urzędem Kontroli Skarbowej w Warszawie - ujawnia "Życie Warszawy".

Polacy są gotowi zabić napastnika, broniąc siebie i swoich najbliższych. Ale broniąc się przed złodziejem samochodu, jesteśmy już mniej zdecydowani. Wolimy mu oddać kluczyki do auta niż go skrzywdzić - wynika z badań TNS OBOP przeprowadzonych na zlecenie "Dziennika".

Po kilkumiesięcznej przerwie na wokandę Sądu Okręgowego w Warszawie wraca proces w sprawie masakry robotników Wybrzeża w grudniu 1970 r., w którym odpowiada między innymi generał Jaruzelski. Przerwa, to efekt kłopotów ze zdrowiem sędziego prowadzącego sprawę.

Do niecodziennego wypadku doszło w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Autokar wbił się w jeden z przydrożnych domów. Ranne są dwie osoby.

Skazany za kradzież, włamanie, uchylający się od płacenia alimentów recydywista osadzony w areszcie w Bytomiu wywalczył od Skarbu Państwa tysiąc złotych odszkodowania. Sąd przychylił się do jego skargi na... ciasnotę w celi, uznając, że przeludnienie narusza jego dobra osobiste - pisze "Dziennik Zachodni".

Dziennikarze programu "Teraz My" ujawnili niektóre dane z kontroli przeprowadzonej na zlecenie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wynika z nich, że tylko na rachunki za catering i restauracje w latach 2003-2005 warszawski ratusz wydał prawie półtora miliona złotych.

Rząd szuka pomysłu, jak zadowolić biskupów i nie dyskryminować uczniów - pisze "Gazeta Wyborcza". Chodzi o oceny z religię jako przedmiot maturalny i oceny z niej na świadectwach. Gazeta opisuje najnowszą koncepcję w tej sprawie.

Jeden mężczyzna zginął, drugi został ranny - to skutek zderzenia pojazdów czterokołowych - tzw. quadów - na terenie dawnego lotniska w Pile.

Zdaniem "Rzeczpospolitej" do powstania raportu o działalności CBA przyczyniła się ekspertyza przeprowadzona przez dr Waldemara Gontarskiego. Gazeta przypomina jego sylwetkę i fakt, że występował on m.in. obroną arcybiskupa Stanisława Wielgusa, pisał też ekspertyzy dla SLD i Samoobrony.

Czy gospodarka udźwignie płacowe żądania kolejnych branż? Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak mówi o swoje nadziei, że przedstawiciele zawodów związanych z służbą zdrowia są na tyle odpowiedzialni, by nie doprowadzić do katastrofy swoje zakłady pracy.

Utrzymują się 50-procentowe poparcie dla Platformy Obywatelskiej i niskie notowania Prawa i Sprawiedliwości - wynika z sondażu SMG/KRC dla telewizji publicznej. W opinii ankietowanych głównym powodem sporów prezydent-premier jest walka o następną kadencję i ich charaktery.

Mimo, że według sondażu "Rzeczpospolitej" jest mężem stanu nr jeden w Polsce, Kazimierz Marcinkiewicz nie pali się do szybkiego "come backu" na polską scenę polityczną. - Na razie mam pracę do maja i dużo planów na przyszłość - mówił były premier w "Magazynie 24 godziny".

- Domagam się by publiczne pieniądze były wydawane racjonalnie. Trzeba stworzyć przejrzyste reguły – nawołuje Julia Pitera (PO). – Jeśli Hanna Gronkiewicz-Waltz jest taka święta, to czemu procedury jeszcze nie powstały – odcina się Paweł Poncyliusz (PiS).

- Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce rozmawiać publicznie na temat niegospodarności Lecha Kaczyńskiego z czasów jego prezydentury w Warszawie, ponieważ boi się merytorycznego starcia - przekonywała w "Kropca nad I" Elżbieta Jakubiak. Posłanka PiS twierdzi, że zarzuty obecnej prezydent to insynuacje i pomówienia.

- Aborcja powinna być bezwzględnie zakazana. Obecna ustawa to taki kompromis, jakby pozwolić na Holokaust Żydów chorych czy poczętych z gwałtu – nie przebiera w słowach publicystka pro life Joanna Najfeld. – Aborcja dozwolona bez podania przyczyn. Kobieta powinna sama decydować – nie zgadza się feministka Katarzyna Bratkowska.

Prawie 30 tysięcy złotych - tyle Telekomunikacja Polska S.A. zażądała od Jana Gawlika z Dziewkowic na Opolszczyźnie za dzwonienie pod numery zaczynające się na 0-700. Z tym, że Gawlik twierdzi, iż nigdy pod takie numery nie dzwonił i rachunku nie zapłaci. W odpowiedzi Telekomunikacja sprzedała jego dług firmie windykacyjnej...

Chcą lekarze, chcą pielęgniarki. Nauczyciele, słysząc o podwyżkach, mówią: jak oni to i my. Żądania lekarzy, wywołują lawinę postulatów innych grup zawodowych. Wywołany do tablicy Zbigniew Chlebowski zapewniał w Magazynie 24 Godziny: - Potrzebne są nie tylko dodatkowe pieniądze, ale przede wszystkim zmiany systemowe. Mamy na nie pomysł.

Dopiero co założył bloga, a już zapowiada start nowego portalu: PolskaXXI.pl. Kazimierz Ujazdowski, po tym jak opuścił PiS, próbuje swoich sił w sieci. - Ma on "służyć prowadzeniu otwartej, interaktywnej dyskusji o ważnych dla Polski sprawach".

Żywe srebro, torpeda dywanowa - tak o małej Oli Matejczuk mówią jej rodzice. Bo dziewczynka już odzyskała siły po ciężkiej operacji serca, którą niedawno przeszła. A wszystko dzięki naszym widzom, internautom! Gdy w lipcu magazyn "Prosto z Polski" pokazał dramat Oli i jej rodziny w ciągu zaledwie 3 dni na konto dziewczynki wpłynęło blisko 400 tys. złotych. Dzięki tym pieniądzom maluch żyje.

- Upomnimy się o budynek przy ulicy Rozbrat w Warszawie. W mojej partii, Polskiej Lewicy, jest część ludzi wywodzących się z SLD, którzy przez lata płacili składki. Mamy do tego pełne prawo - mówi dziennikowi.pl Leszek Miller.

- Służby są w stanie zabezpieczyć pomieszczenia w kancelarii praktycznie na sto procent. Wyjście do parku to metoda z lat 70-tych i może świadczyć o niepokojącym braku zaufania do podwładnych – przekonywał w Magazynie "24 godziny" szef BOR, gen. Mirosław Gawor.

- Ani policjanci, ani kajdanki nie robią na mnie wrażenia. Ląduję 26 stycznia o 9:55 w Krakowie. Wysyłanie za mną listów gończych nie jest potrzebne. Nic złego nie zrobiłem - zapewnia w rozmowie z tvn24.pl poszukiwany Piotr Misztal, były poseł Samoobrony.

Policjanci z Łodzi zatrzymali już trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie taksówkarza. Do napaści doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

-Raport PO o działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego powinien być jawny. Jestem pewien, że CBA działo zgodnie z prawem, i na Mariusza Kamińskiego nic nie ma - powiedział na konferencji prasowej we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Donos Hanny Gronkiewicz-Waltz to próba przykrycia nieudolności władz stolicy. Warszawiacy stojący w korkach usłyszą, że oto Jakubiak ukradła 2 mln zł. A ja mogę zapewnić: żadnych malwersacji nie było - w taki sposób Elżbieta Jakubiak, dyrektor biura b. prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego odpiera zarzuty o finansowe nadużycia.

Dwóch pijanych mężczyzn, na zmianę kierowało autem. Mieli prawie po 2,5 promila. Świadek, telefonicznie, na bieżąco informował stróżów prawa o manewrach i przesiadkach nietrzeźwych kierowców - informuje policja.

Prokurator przeczyta nową książkę Jana Tomasza Grossa "Strach". A jeśli uzna, że są w niej treści znieważające Polaków, nie wyklucza sformułowania aktu oskarżenia - poinformowała TVN24 rzeczniczka prokuratora generalnego Ewa Piotrowska.