Zabił za mp3. Polski sąd zredukuje mu karę

Adam G., który zamordował na brukselskim dworcu młodego Belga, dzięki zmianom w polskim prawie spędzi w więzieniu o pięć lat mniej. Z tego też powodu Trybunał Konstytucyjny oddalił skargę polskiego Roma, ponieważ chciał nią osiągnąć właśnie redukcję wyroku o pięć lat.

"Zaufanie premiera do szefa ABW nie zostało podważone"

Zaufanie Donalda Tuska do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka nie zostało podważone - poinformował minister w kancelarii premiera odpowiedzialny za służby specjalne Jacek Cichocki. Zapowiedział, że dzisiejsze wyjaśnienia szefa ABW w Sejmie kończą opisywaną w mediach "sprawę Bondaryka".

Wiceszef CBA pobierał billingi dziennikarza

Były zastępca szefa CBA Maciej Wąsik zeznał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków, że pobierał billingi dziennikarza "Gazety Wyborczej" Bogdana Wróblewskiego. Podkreślił, że nie złamał w tym przypadku prawa. Potwierdził również, że gdy był wiceszefem CBA, miał w swoim gabinecie możliwość odsłuchu w trybie online podsłuchów telefonicznych.

Resorty ani BOR nie komentują "Białej księgi"

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji a także Biuro Ochrony Rządu nie chcą odnosić się do upublicznionej drugiej części "Białej księgi" dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Według publikacji PiS współodpowiedzialni za katastrofę smoleńską są premier Donald Tusk, a także ministrowie: spraw wewnętrznych Jerzy Miller, obrony Bogdan Klich, zdrowia Ewa Kopacz, szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski oraz szef BOR Marian Janicki.

Koparką zdemolował 50 nagrobków

Koparka pracująca przy budowie boiska zdemolowała cmentarz w miejscowości Targowiska (woj. podkarpackie). Operator staranował ogrodzenie i przejechał po nagrobkach, niszcząc co najmniej 50 z nich. - Wygląda to tragicznie - przyznał Marek Śliwiński z krośnieńskiej policji.

Śledztwo ws. działki Elżbietanek umorzone

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. nieprawidłowości co do orzeczenia Komisji Majątkowej z 2008 r. o przekazaniu zakonowi elżbietanek nieruchomości w stołecznej dzielnicy Białołęka. Wcześniej czterem członkom Komisji postawiono zarzuty.

Po maturach odchodzi szef CKE

Obecny p.o. dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Tadeusz Mosiek przestaje w czwartek pełnić swoją funkcję - dowiedział się portal tvn24.pl. Naszą informację potwierdził wiceszef CKE - Mirosław Sawicki. Jak dowiedzieliśmy się od Grzegorza Żurawskiego, rzecznika prasowego MEN, Mośka zastąpi dotychczasowy zachodniopomorski kurator oświaty, Artur Gałęski.

MSZ nie komentuje "białej księgi". Czeka na raport Millera

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki oświadczył, że resort spraw zagranicznych nie będzie komentował zarzutów, które pod adresem ministerstwa i jego szefa Radosława Sikorskiego formułują w "białej księdze" w sprawie katastrofy smoleńskiej politycy PiS.

Okradli partyjną kasę. Zostali skazani

Aneta K., była radna wojewódzka Samoobrony i bohaterka seksafery skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim ogłosił wyrok w sprawie przywłaszczenia partyjnych pieniędzy. Skazany został też były poseł Samoobrony - Waldemar B.

Warszawa stolicą wandali

Odchody, prowizorycznie legowiska, wyrwane drzwi, potłuczone szyby - warszawskie windy dla niepełnosprawnych i przystankowe wiaty są regularnie dewastowane. Koszty idą w miliony, a urzędnicy grożą, że przestaną naprawiać. Nie pomagają nawet nowe technologie, więc ratusz sięga po ostateczną broń: pomoc pasażerów.

Wyniki matur od rana w internecie. Nie dla wszystkich

Maturzyści z Krakowa i Łomży już wiedzą - zdali, czy nie zdali. Dzięki systemowi "Obieg" działającemu w ramach SIO mogli sprawdzać wyniki bez wychodzenia z domu, w sieci. - System działał sprawnie już od wczesnych godzin porannych i cieszył się bardzo dużą popularnością - usłyszeliśmy w Okręgowych Komisjach Egzaminacyjnych w Krakowie i Łomży. Reszta maturzystów, jak im poszło, dowie się najwcześniej około południa, na kiedy to zaplanowano oficjalne ogłoszenie wyników tegorocznych egzaminów dojrzałości.

O. Rydzyk: Ludzie dali się nabrać

O. Tadeusz Rydzyk ostro krytykuje rząd Donalda Tuska. - Sprawy idą w dramatycznie złym kierunku - ocenił sytuację w kraju na łamach "Naszego Dziennika". Zdaniem redemptorysty, ludzie dali się nabrać na wyborcze hasło PO "Aby żyło się lepiej". I teraz w efekcie, w Polsce jest - w jego opinii - wykluczanie i dyskryminowanie. - Bo lepiej ma się żyć tylko wybranym grupom, nie wszystkim obywatelom - stwierdził duchowny.

Wjechał w policyjną kolumnę

Sześciu policjantów zostało rannych w Kielcach (świętokrzyskie) po tym, jak pewien 19-latek wjechał między radiowozy jadące w kolumnie. On też został ranny. – Wszyscy są pod opieką lekarzy. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział na antenie TVN24 Kamil Tokarski z policji w Kielcach.

Biała Księga, raport MAK a uwagi komisji Millera

PiS przedstawił w środę pierwszą część "Białej Księgi" katastrofy smoleńskiej, dotyczącą odpowiedzialności Rosjan za katastrofę smoleńską. W czym ustalenia PiS różnią się od wniosków MAK, a w czym są zbieżne z polskimi uwagami do rosyjskiego raportu? Dokumenty porównała Sekcja Dokumentacji i Analiz TVN24 i tvn24.pl.

Urodziny wielkiego poety

Dziś 100. rocznica urodzin Czesława Miłosza. Jeden z najwybitniejszych polskich poetów, prozaik, tłumacz, eseista urodził się 30 czerwca 1911 roku w Szetejniach.

Wciąż dzieli i rządzi

Ojciec Tadeusz Rydzyk - kontrowersyjny czy szalony? A może idealny sojusznik w zbliżających się wyborach? O)pinie są różne. W środę z nuncjuszem apostolskim rozmawiał o nim premier Donald Tusk. Czy kapłan z Torunia może w Polsce wszystko?

"Fryderyk Chopin" już w Polsce

Żaglowiec STS "Fryderyk Chopin" wpłynął w czwartek nad ranem do portu w Świnoujściu - dowiedziała się TVN24. Przez osiem miesięcy statek przebywał w kornwalijskim porcie Falmouth, gdzie został odholowany w październiku ubiegłego roku po tym, jak w czasie rejsu na Karaiby przy sztormowej pogodzie stracił oba maszty. Był tam remontowany. Ze względu na kłopoty z opłatą za holowanie żaglowiec został "aresztowany" i nie mógł wrócić do kraju. W ubiegłym tygodniu areszt został cofnięty.

Księgi krótkiej sławy

W polskiej polityce "białe księgi" znane są od dawna. Historia wszystkich jest podobna. Najpierw przeżywały tygodnie sławy, później ich przyszłość malowała się w ciemnych barwach.

Goli Obama i Komorowski. Burmistrz zamknął wystawę

Nagi prezydent Bronisław Komorowski, nieodziany Władimir Putin, prężący muskuły Barack Obama, a w pobliżu Angela Merkel w stroju Ewy. Wystawa "Kleider machen Leute" w Zbąszyniu zaszokowała jeszcze zanim na dobre została otwarta. Fotomontaży obejrzeć już nie można, bo burmistrz tej wielkopolskiej miejscowości w strachu przed skandalem wystawę zamknął - pisze "Głos Wielkopolski"

Ogromna Emma w Gdańsku

Jest długa na 397 i szeroka na 56 metrów. Może zabrać ponad 15 tys. kontenerów. Do portu w Gdańsku wpłynął największy na świecie flagowy kontenerowiec "Emma Maersk".

Lobbysta oskarżony o "dawanie pod stołem"

Znany lobbysta Marek D. odpowie przed sądem za nieprawidłowości związane z zatrudnianiem pracowników. Zgodnie z umowami otrzymywali oni niewielkie kwoty. Znacznie więcej dostawali za to "pod stołem".

Dachowała 80 metrów

Nie żyje dziewczyna kierująca fiatem 126 p, który wypadł z drogi w miejscowości Lisia Góra (woj. małopolskie). Samochód dachował i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał się w polu.

Raport Millera uderzy w MAK. "Cios za cios"

Raport komisji Jerzego Millera został zbudowany tak, aby jak najbardziej uwidocznić słabości i przekłamania dokumentu przygotowanego przez MAK. – Nasz raport stworzony jest według wzoru, którym powinni byli posługiwać się Rosjanie. Dzięki temu, porównując te materiały, wyraźniej widać niedostatki w pracy komitetu Tatiany Anodiny – mówi tvn24.pl prof. Marek Żylicz, członek komisji. Raport wskaże kilkanaście przyczyn katastrofy, większość po stronie polskiej. Nie wymieni jednak z nazwiska winnych tragedii.

Macierewicz w centrum uwagi

Antoni Macierewicz - szef parlamentarnego zespołu badającego okoliczności katastrofy smoleńskiej w centrum uwagi... tak jak lubi, bo gdy podejmuje się napisania raportu oddaje się temu bez reszty, co podkreślają zarówno jego koledzy jak i przeciwnicy polityczni. Teraz prezentuje "Białą księgę" ws. katastrofy smoleńskiej.

"To quasi-raport i luźne, prywatne tezy"

Część w środę przedstawionej "Białej Księgi" poseł PO Adam Szejnfeld każe nie traktować poważnie i nazywa ją "quasi-raportem". - Nie jest wart żadnych komentarzy - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" TVN24. Oponował Jerzy Polaczek z PiS, który pracę przedstawicieli swojego ugrupowania nazwał "pierwszym, uporządkowanym zestawem dokumentów". - Odnosi się do największego prawno-międzynarodowego skandalu - stwierdził poseł PiS.

"Rosjanie potraktowali nas z buta"

- To jest dokument suchy, komentarzy jest naprawdę niewiele. Przede wszystkim są pewne fakty - mówił o "Białej Księdze" PiS w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański. Oceniając stosunek Rosji wobec Polski ws. smoleńskiego śledztwa stwierdził, że "Rosjanie potraktowali nas z buta". Zaznaczył jednak, że nie jest prawdą, iż jego partia czy Jarosław Kaczyński uważają, by cała wina ws. katastrofy smoleńskiej leżała wyłącznie po stronie Moskwy

Najpierw awaria prądu, potem śmierć na torach

- Po awarii prądu na dworcu w Warszawie, pociąg relacji Warszawa- Szczecin wyjechał z 2 godzinnym opóźnieniem - informuje internauta Stach. Jak się okazuje, teraz stoi w Sochaczewie. Tam śmiertelnie potrącił człowieka.

"Tupolew to jeden z najmniej awaryjnych samolotów"

PiS w "Białej Księdze" widzi przyczynę katastrofy m.in. w awariach, jakich doznał Tu-154 M po remoncie w rosyjskiej Samarze. - To prawda, awarie były, ale nie mają związku z tragedią - przekonywał w "Faktach po Faktach" Tomasz Hypki, wydawca miesięcznika "Skrzydlata Polska".

Potrójne zabójstwo. Są podejrzani

Zarzuty zabójstwa trzech osób przedstawiła w środę Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) 21-letniej kobiecie i 30-letniemu mężczyźnie. Grozi im dożywocie.