W nocy ze środy na czwartek na południu kraju znów zacznie padać deszcz. Taka pogoda utrzyma się również w czwartek - poinformował IMGW. Meteorolodzy uspokajają jednak, że duże opady nie powinny wywołać powodzi czy lokalnych podtopień.

Intensywnie padający deszcz, burze, pierwsze podtopienia i wzbierające rzeki - tak wyglądał weekend, który poprzedził wielką powódź na południu kraju. Mimo to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uspokajało wtedy: zalanie Polsce nie grozi. Dziś szef MSWiA Jerzy Miller przyznaje: zagrożenie było.

We wtorek lekarze przeprowadzą sekcję zwłok zastrzelonego przez warszawskiego policjanta 36-letniego Nigeryjczyka. Po niedzielnej bitwie policjantów z handlarzami, zarzuty usłyszało już 26 osób.

We wtorek rano pomiędzy miejscowościami Stobnica i Ręczno (woj. łódzkie) doszło do wypadku busa, który przewoził niepełnosprawne dzieci. Dziewięć osób zostało rannych.

Działacze PO chcą, by w walce o Pałac Prezydencki Bronisława Komorowskiego wspierali harcerze - donosi "Rzeczpospolita". Ci jednak twierdzą, że są organizacją apolityczną i w żadną kampanię angażować się nie będą.

17-letni Piotr O. został oskarżony o zabójstwo nieletniego kibica Cracovii. Prokuratura rozważa jednak zmianę decyzji ze względu na obronę konieczną - informuje Gazeta Krakowska

W walce z powodzią każda para rąk jest bezcenna. Pomagają żołnierze i więźniowie. Ministerstwo sprawiedliwości uspokaja i zapewnia, że wśród tych ostatnich nie ma niebezpiecznych ani aresztowanych osób.

Ostrzeżenia meteorologów o zbliżającej się powodzi nie zaalarmowały Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, bo instytucja ta od pół roku jest w rozsypce - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Fala Wisły dotarła na Pomorze. Najbardziej zagrożone są Tczew i Gniew. W pierwszym mieście przez całą noc pracowali strażacy i policjanci, którzy bronili tczewskiego bulwaru. Z drugiego ewakuowano kilka rodzin.

Samantha ma 7 lat i porusza się na wózku inwalidzkim. Bardzo chce się uczyć. W jedynej szkole na warszawskiej Ochocie przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych odmówiono jej przyjęcia do klasy integracyjnej. - To dyskryminacja - mówi matka dziecka. - Tak stanowi prawo - odpowiada dyrektor szkoły. - Prawo będzie zmienione - zapewnia Ministerstwo Edukacji.

Ziemie, na których bloki mieszkalne ani domy nigdy nie powinny stanąć. Przy samej Wiśle, w i pod Warszawą. Tak też było na wrocławskim Kozanowie zalanym 13 lat temu oraz w ostatnią sobotę.

W niedzielę, gdy Wisła wlała się do warszawskiego Portu Praskiego, to miejsce przypominało wannę. Wirująca woda w tajemniczy sposób znikała. Po długich godzinach główkowania ludzie z ratusza znaleźli odpowiedź na nurtującą ich zagadkę.

Kapitan reprezentacji Polski, Michał Żewłakow od dwóch dni w Ankarze negocjuje warunki kontraktu z Ankaragucu. Doświadczony stoper ma związać się z 12. zespołem tureckiej ekstraklasy dwuletnią umową.

Kampania Jarosława Kaczyńskiego jest prowadzona fatalnie, bo nie pokazuje powodziowych zaniedbań PO – uważa Jadwiga Staniszkis, jak sama przyznaje, zwolenniczka prezesa PiS. Tomasz Nałęcz jest przeciwnego zdania. –  Ta kampania wywindowała go w sondażach. Gdyby powiedział,  że to PO jest winna powodzi, pokazałby swoją prawdziwą twarz.

Fala powodziowa przesuwa się na północ, a Wielkopolska ogłasza alarm przeciwpowodziowy dla Poznania i 30 gmin województwa. We wtorek lokalne władze podejmą decyzję, czy aby ratować miejscowości w górnym biegu Warty, zalać część miasteczka Zagórów. Według wojewody wysoka woda nie zaszkodzi Poznaniowi.

Przeprosin na pierwszych stronach największych dzienników żąda od Jacka Kurskiego aktorka Anna Cukier-Kotka. Polityk PiS twierdzi, że bohaterka wyborczych spotów jest niezrównoważona.

Policjanci przerwali poszukiwania 15-letniego chłopca, którego porwał nurt rzeki Ochnia w powiecie kutnowskim. Akcja ma być kontynuowana we wtorek.

Polską prokuraturę interesują przede wszystkim nagrania z czarnej skrzynki, w mniejszym stopniu zaś stenogram - powiedział rzecznik NPW płk Zbigniew Rzepa. Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował w "Faktach po Faktach", że szef MSWiA dopiero w przyszłym tygodniu pojedzie do Moskwy, by ostatecznie porozmawiać o przekazaniu czarnych skrzynek.

- To tylko opieszałość - wynika z kontroli przeprowadzonej w warszawskim sądzie w związku z tzw. sprawą Leppera. Do Państwowej Komisji Wyborczej trafiły nieaktualne dane dotyczące spraw sądowych lidera Samoobrony. Winnych nie znaleziono.