Zjazd na przeciwległy pas. Dwóch zabitych, 4 rannych

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy poranek niedaleko Skwierzyny (woj. lubuskie). W pobliżu rozwidlenia dróg numer 3 i 24 doszło do zderzenia osobowego Opla z samochodem dostawczym. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 marcinGW.

2500 luster na Placu Zamkowym. Pokażą Amerykanom Polskę

Na warszawskiej starówce powstało wyjątkowe jezioro - tworzy je 2500 zwierciadeł. Instalacja związana jest ze startem programu CNN "Eye on Poland", który powstaje przy współpracy TVN24 i Kontaktu 24. Jego celem jest prezentacja naszego kraju widzom z całego świata.

PO traci. PiS też, ale mniej

Platforma i PiS zgodnie tracą poparcie - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. W porównaniu do badania sprzed tygodnia więcej poparcia straciła jednak Platforma Obywatelska.

"Zamachy 11 września efektem zaniedbań"

Stany Zjednoczone były nieprzygotowane na ataki 11 września 2001 roku - powiedział 10 lat później w specjalnym wydaniu programu "Dekada Zmian" w TVN24 były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Z kolei szef MSZ Radosław Sikorski stwierdził, że zamachy były "efektem dekady zaniedbań".

Awaria samolotu z Adamkiem na pokładzie. Pęknięta szyba

Boeing 767 linii LOT lecący z Warszawy do Nowego Jorku zawrócił do Polski i wylądował na Okęciu. Przyczyną była pęknieta szyba kokpitu. Kapitan samolotu przelatującego już nad Morzem Północnym zdecydował o rezygnacji z podróży. Po godzinie 17 samolot wylądował na warszawskim lotnisku. O problemach załogi samolotu LOTu poinformowali nas pasjonaci lotnictwa śledzący tematyczne portale. Samolotem, jak podaje Onet.pl, wracał do USA po walce we Wrocławiu, Tomasz Adamek.

"Czuliśmy i czujemy ból Ameryki"

- Cieszę się, że Ameryka pamięta spontaniczną reakcję Polaków na tę tragedię. Czuliśmy i czujemy ból Ameryki - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas uroczystości w stołecznym Parku Skaryszewskim w 10. rocznicę zamachów terrorystycznych w USA.

"Krzyczałam, że to niemożliwe"

Wśród ofiar 11 września było sześciu Polaków, m.in. Dorota Kopiczko. Jej matka Bogusława, gdy dowiedziała się o zamachu, nie chciała uwierzyć, że jej córka nie żyje. - Krzyczałam, że to niemożliwe. Nawet nie było myśli, że ona zginęła - wspomina po 10 latach.

Jesień pokazuje pazury. Na termometrach nawet 13 st.

Wrześniowa pogoda jeszcze przez następne kilka dni porozpieszcza nas wyższymi temperaturami. W poniedziałek możemy spodziewać się nawet 28 stopni Celsjusza. Jednak już od środy 21.09 słupki na termometrach zaczną spadać, żeby pokazać nam temperatury w przedziale od 13 do 19 stopni.

PJN o piszczeniu i elfach

Polsce potrzebna jest nowa polityka prorodzinna - oświadczył podczas konwencji wojewódzkiej PJN szef tej partii Paweł Kowal. Jednocześnie skrytykował PO i PiS. Zarzucił obu ugrupowaniom, że "piszczą 'rodzinka' tylko przed wyborami".

"Z programu PO wynika, że Rostowski nie będzie ministrem"

Straszenie PiS-em to błąd - tak wypowiedzi Donalda Tuska podczas sobotniej konwencji wyborczej PO podsumował w programie "Kawa na ławę" wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem, to co w zakresie programu zaprezentowała PO świadczy o tym, że w przyszłym rządzie nie będzie miejsca dla obecnego ministra finansów Jacka Rostowskiego. - To, po co w takim razie kandyduje do Sejmu - zastanawiał się z kolei Ryszard Kalisz z SLD.

"Prestiżu państwa nie wyznacza samolot mogący dolecieć do USA"

- Prestiżu Polski nie wyznacza to, że dysponuje samolotem zdolnym do lotu przez Atlantyk - powiedział w wywiadzie dla PAP szef MON Tomasz Siemoniak. Podkreślił, że VIP-y są zadowolone z obecnej umowy z PLL LOT. Zapowiedział też zmiany dotyczące świadczeń dla rodzin żołnierzy, którzy zginęli na misjach.

Śmierć podczas strajku w PKS Białystok

Zwłoki 53-letniego mężczyzny, uczestnika strajku w PKS Białystok, znaleziono w niedzielę rano w jednym z autobusów stojących w bazie tej firmy. - Prawdopodobnie doszło do samobójstwa, ostateczna przyczyna śmierci będzie znana po sekcji zwłok - podała policja.

Kwaśniewski, Cimoszewicz i Sikorski o 9/11

Cały świat wspomina dziś ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r. O tym jak pamiętają wydarzenia sprzed 10 lat i jak wpłynęły one na Polskę, będą dziś mówić goście specjalnego wydania "Dekady Zmian" w TVN24 - były prezydent Aleksander Kwaśniewski, były premier Włodzimierz Cimoszewicz, szef MSZ Radosław Sikorski i politolog Aleksander Smolar.

Śmiertelne dachowanie. Strażacy rozcinali wrak

18-letnia dziewczyna zginęła, a trzech 20-latków zostało poważnie rannych w wypadku do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Czyżew - Złote Jabłko (woj. podlaskie). Na drodze krajowej numer 63, na trasie Siedlce-Zambrów samochód wypadł z drogi, uderzył w barierki mostu, zsunął się do rzeczki i dachował.

Zginęło troje nastolatków. Kierowca był pijany

Trzy młode osoby: dwie dziewczyny w wieku 16 i 17 lat oraz 19-letni chłopak, zginęły w nocy w wypadku samochodowym na lokalnej drodze pod Olsztynem. Kierowca przeżył, a badanie wykazało, że miał 2 promile alkoholu. Jego stan jest bardzo poważny.

"Nie da się przygotować na koniec świata". Test dla TVN24

Zamachy na World Trade Center były dla stacji TVN24 pierwszym wielkim sprawdzianem. Pierwszy w Polsce informacyjny kanał, który nadawał od zaledwie miesiąca, nagle zaczął tworzyć całodobową relację na żywo z Nowego Jorku, pokazując, jak tego typu telewizja jest potrzebna. - Ludziom, którzy interesują się dziennikarstwem trzeba mówić na przykładzie 11 września: Na koniec świata nie można się przygotować - oceniła Justyna Pochanke, która w "Dekadzie zmian" wraz z innymi dziennikarzami stacji wspominała tamten dzień sprzed dekady.

Polska też pamięta o  11 września

Dziś, w 10. rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku na World Trade Center i Pentagon w Nowym Jorku, w kilku miastach w Polsce odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary ataków.

"Obrazki robiły wrażenie filmu sensacyjnego"

Pamiętam ogromny szok - wspomina atak terrorystyczny na Nowy Jork i Waszyngton 11 września były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak powiedział, zdjęcia, które 10 lat temu pokazywały telewizje, robiły wrażenie filmu sensacyjnego. Z kolei obecny prezydent, a ówczesny szef MON Bronisław Komorowski opowiada, że bał się, że gdyby samolot porwano nad Polską, musiałby podjąć decyzję o jego zestrzeleniu.

"Są ci którzy walczą z wrogiem i są ciury obozowe"

- W każdej armii są ci, którzy są na pierwszej linii frontu i walczą z wrogiem, i ciury obozowe, które najchętniej dekują się przy taborach - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Paweł Graś, komentując w ten sposób wypowiedź cytowanego przez tygodnik "Wprost" polityka PO, że członkowie tej partii, głosując nad programem, którego nie znali, czuli się w sobotę "jak stado baranów".

Zabierają transparent. "Proszę oddać to, ej!"

Incydent na sobotniej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej. Na scenę, gdy znajdowali się najważniejsi politycy partii, tym Donald Tusk, wtargnęła przedstawicielka Greenpeace z transparentem. Z rąk wyrwał jej go ochroniarz, czym zdenerwował premiera. - Proszę oddać to, ej - interweniował szef rządu, który chwilę później pozował z transparentem do zdjęć.

Fotyga o przecieku Wikileaks: To kuriozalna depesza

Kuriozalna depesza - tak Anna Fotyga nazywa notatkę amerykańskiej dyplomacji na jej temat, gdy była szefową Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Polityk PiS recenzowała też w Faktach po Faktach obecną politykę zagraniczną Polski. Jej zdaniem, rząd Tuska poddaje się Rosji, a demokracja w Polsce jest zagrożona.

Internauci wybrali: Debatę wygrał Sikorski

Według 65 proc. internautów biorących udział w naszej sondzie, piątkową debatę wyborczą w TVN24 o polityce zagranicznej wygrał Radosław Sikorski (PO). Na drugim miejscu uplasował się Paweł Kowal (PJN), który zdobył 23 proc. głosów. Według 11 proc. internautów biorących udział w sondzie, na miano zwycięzcy debaty zasługuje Marek Siwiec z SLD. Najmniej głosów zdobył Jarosław Kalinowski z PSL (1 proc.).

"Nie widzę powodów, żeby być biernym"

Co znaczy być przyzwoitym i co człowiekowi daje szkoła? Między innymi o tym w swoich pierwszych "lekcjach" na antenie TVN24 mówił Władysław Bartoszewski. - Nie ma rankingów moralnych. Nie wiem ilu jest jakich ludzi. Ja spotykam na swojej drodze wielu prawych ludzi - mówił profesor w rozmowie z Justyną Pochanke.

Pióro od traktatu z UE dla Napieralskiego

Podczas konwencji Sojuszu Lewicy Demokratycznej były premier Leszek Miller przekazał szefowi partii Grzegorzowi Napieralskiemu pióro, którym podpisał traktat wprowadzający Polskę do UE. Wcześniej były prezydent Aleksander Kwaśniewski zachwalał sukcesy rządów lewicy.

Bitwa na wyborcze hasła. Platforma nie ma jednego

"Człowiek jest najważniejszy", więc "Razem zrobimy więcej", bo przecież "Polacy zasługują na więcej". W końcu "Wszystko jest możliwe" i dlatego możemy wierzyć w "Jutro bez obaw". To hasła partii politycznych, z którymi prowadzą swoje kampanie, i dzięki którym chcą przekonać wyborców, że to właśnie na nich powinni zagłosować. Które przekonuje najbardziej?

Rodzina Moskalików traci dom

Rodzina Moskalików w Nartach mieszkała od trzydziestu lat. Sąd stwierdził jednak, że z domu muszą się wyprowadzić i oddać go Agnes Trawny. Wcześniej dom należał do rodziny kobiety, a ona sama wyjechała do Niemiec w 1977 roku. Koszty postępowania egzekucyjnego poniosą Moskalikowie. Gmina przydzieliła im lokal socjalny.

Budują szpital dla bocianów

Warszawskie zoo się rozbudowuje. Powoli spod ziemi wyłania się nowa lecznica m.in. dla kontuzjowanych bocianów. Robotnicy przygotowują też paludarium, w którym do końca roku rozgoszczą się piranie.