"Ci ludzie łatwo znajdą pracę, a pułk trzeba budować od zera"

- Ci ludzie znajdą łatwo pracę w liniach cywilnych, a taki pułk i tak trzeba będzie stworzyć. I teraz trzeba to będzie robić od zera - tak rozwiązanie 36. specpułku ocenił były wiceszef MON Janusz Zemke z SLD. Za równie kontrowersyjne goście TVN24 uznali tak liczne dymisje w polskich Siłach Powietrznych.

Wielki pożar w zakładzie recyklingu odpadów opanowany

Pożar w jednej z hal zakładu recyklingu odpadów w Myszkowie (woj. śląskie) został już opanowany. Dogaszanie hali może potrwać jeszcze kilka godzin. Z ogniem walczyło 28 zastępów straży pożarnej. Nasi internauci i Reporterzy 24 na bieżąco przesyłali do redakcji Kontaktu 24 filmy oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Kierowcy nocnego grozi dożywocie

Zarzut zabójstwa 21-letniej studentki postawiła krakowska prokuratura 44-letniemu kierowcy nocnego autobusu Mirosławowi Ł. Ciało 21-letniej studentki z Anglii znaleziono w sobotę niedaleko nasypu kolejowego przy ul. Siewnej w Krakowie. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

Prezes PiS: Fałszowanie wyborów, ważny problem Polski

- Ci, którzy opisują aferę wałbrzyską narzekają, że wiele tytułów tego tematu nie podejmuje. A bez mediów skandalu nie będzie. Media zamilczają ten temat. To powinno być na tytułach w gazetach i na pierwszym miejscu w wiadomościach - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wałbrzychu, gdzie w niedzielę w wyniku afery korupcyjnej odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta miasta.

Tusk: ja na billboardach? Po torturach

- Są ładniejsze twarze w Platformie Obywatelskiej - tak premier Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy w rozpoczętej właśnie kampanii wyborczej pojawi się na billboardach. Platforma próbowała wprowadzić całkowity zakaz z ich stosowania, ale w lipcu uchylił go Trybunał Konstytucyjny. Teraz Tusk deklaruje, że będzie namawiał kolegów z partii do rezygnacji z tej formy kampanii.

"Trzęsienie ziemi w MON jest spóźnione o rok"

- Te decyzje mają dzisiaj szybkość rzeczywiście błyskawicy, ale są spóźnione o co najmniej rok - stwierdził Wojciech Łuczak z miesięcznika "Raport", komentując decyzję o rozwiązaniu 36. specpułku, który woził polskich VIP-ów. Ocenił też, że piloci LOTu - którzy teraz będą obsługiwać najważniejsze osoby w państwie - nie będą mogli docierać w rejony dotknięte kryzysem, np. do Afganistanu czy Kosowa.

Były człowiek PiS pisał raport komisji "naciskowej"

Nic dziwnego, że politycy opozycji zadowoleni są z wniosków projektu raportu, który przygotował Andrzej Czuma (PO), a który głosi, że za rządów PiS nie było nacisków na służby specjalne i prokuraturę. Dziwić może za to fakt, że w jego przygotowaniu uczestniczył były działacz Prawa i Sprawiedliwości. Jak ustalił reporter tvn24.pl, Adam Jaworski jest "co najmniej współautorem" projektu raportu.

Chcą zabrać Ziobrze immunitet

Skonfliktowani ze Zbigniewem Ziobro Janusz Kaczmarek i Jaromir Netzel chcą uchylenia jego immunitetu. Były szef MSWiA i były szef PZU złożyli dziś wniosek w tej sprawie w rzeszowskiej prokuraturze. To właśnie ona prowadzi śledztwo dotyczące domniemanego przekroczenia uprawnień ABW, CBA i prokuratorów w "aferze gruntowej". Ziobro występuje w nim w charakterze świadka.

Sprawdź, jak zagłosujesz jesienią

Jednomandatowe okręgi wyborcze do Senatu, głosowanie korespondencyjne i za pomocą pełnomocnika - to jedne z ważniejszych zmian w prawie wyborczym. 9 października, posłów i senatorów wybierzemy w oparciu o nowy Kodeks wyborczy.

Kiedy nowy parlament, kiedy rząd?

Jak ogłosił prezydent Komorowski do urn pójdziemy 9 października. Pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się w ciągu 30 dni od dnia wyborów - między 10 października a 8 listopada. Od tej daty zależeć będzie moment powstania rządu.

Karambol na krajowej "14". Są utrudnienia

Cztery zniszczone samochody i trzy osoby ranne to bilans wypadku, do którego doszło w czwartek rano w Głownie (woj. łódzkie). Zderzyły się tam trzy auta osobowe i ciężarówka. W akcji ratunkowej uczestniczył helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Prezydent przegrał w sądzie, nie wie czy się odwoła

Prezydent Bronisław Komorowski przegrał proces o zatajenie informacji o ekspertyzach, które pozwoliły mu podpisać ustawę o reformie systemu emerytalnego. Wojewódzki sąd administracyjny orzekł, że obywatele mają prawo poznać nie tylko treść ekspertyz w sprawie OFE, lecz także ich autorów i honoraria. Kancelaria Prezydenta zapozna się z uzasadnieniem i podejmie decyzję o ewentualnym odwołaniu.

Były wiceszef CBA podsłuchiwał 6 tys. razy

Ponad 6,2 tys. razy podsłuchiwał różne osoby Maciej Wąsik, kiedy był zastępca byłego już szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego. Taką informację przekazał sejmowej komisji naciskowej obecny szef CBA. Choć nie jest to łamanie prawa, posłowie komisji i obecny szef CBA krytykują działalność Wąsika.

Znana dziennikarka śledcza odeszła z zawodu

Jedna z najbardziej znanych dziennikarek śledczych, Anna Marszałek, odeszła z zawodu - pisze Presserwis. Od sierpnia pracuje w pionie analitycznym Najwyższej Izby Kontroli. – Na razie nie widziałam dla siebie miejsca w mediach – tłumaczy.

Nowy minister jak pogodynka

"Pierwszy od dawna świt w Warszawie bez bębnienia deszczu o balkon", "Teraz w Warszawie 16 stopni i pochmurno. Ale lipiec" - to nie fragmenty serwisów pogodowych, ale wpisy na Twitterze, których autorem jest nowy szef MON Tomasz Siemoniak. Partyjni koledzy wzruszają ze zdziwieniem ramionami. - Nigdy nie przejawiał nadzwyczajnego zainteresowania pogodą - mówią.

Tragiczny wypadek na A2

Dwie osoby zginęły, dwie zostały ranne w wypadku na autostradzie A2 w okolicy miejscowości Giecz. Droga była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

Rajstopy, lakier bordo i kolory władzy

Rajstopy nawet latem, ubrania w "kolorach władzy" i lakier na paznokciach w kolorze bordo - tak mają ubierać się pracownice banku PKO BP. Panowie - oczywiście garnitur. - Zasady dress code'u są elementem standardu jakości obsługi klientów - tłumaczy bank.

Komisja żąda wyjaśnień: kontrwywiad chronił specpułk?

Sejmowa komisja ds. specsłużb chce wyjaśnień od Służby Kontrwywiadu Wojskowego ws. nieprawidłowości w 36. splt - pisze "Rzeczpospolita". - Jeśli SKW nie sygnalizowała zagrożeń, to znaczy, że źle wykonuje swoje obowiązki - mówi wiceszef komisji Janusz Krasoń z SLD.

"Mam świadomość, że odpalam bombę"

Były dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Wałbrzychu skarży polityków PO, którzy mieli wymuszać od niego "haracze" - łącznie nawet pół miliona złotych. - Zapewniano mnie: słuchaj stary, potrzebujemy kasę i oddamy - mówi w rozmowie z "Super Expressem". Padają konkretne nazwiska: Piotra Kruczkowskiego, Izabeli Mrzygłockiej i Romana Ludwiczuka, a także Zbigniewa Chlebowskiego.

KRRiT do o. Rydzyka: szukamy pielgrzymów

KRRiT chce się spotkać uczestnikami zajść podczas lipcowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę i zwróciła się do o. Tadeusza Rydzyka o podanie ich nazwisk i kontaktów. Polsat twierdzi, że pielgrzymi zaatakowali reporterkę stacji, pielgrzymi - że Polsat zakłócił uroczystości.

Ojcobójca niepoczytalny. Sprawa Wróbla umorzona

Grzegorz W., podejrzany o zabójstwo swojego ojca Eugeniusza, jest niepoczytalny i zostanie skierowany na przymusowe leczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym - zdecydował rybnicki sąd. Postępowanie w głośnej sprawie morderstwa byłego wiceministra transportu zostało umorzone.

14-latek wjechał pod kombajn

14-latek prowadził motorower, matka jechała z tyłu. Wyjeżdżając z zakrętu, najprawdopodobniej ze sporą prędkością, wpadli pod kombajn. Stan chłopca jest ciężki. Do wypadku doszło wczoraj w Turzu (gmina Tczew).

Z Aten do Pabianic na wózku

Z Aten do rodzinnych Pabianic – na wózku inwalidzkim. Niezależnie od pogody, awarii i… drogowych kontroli Krzysztof Jarzębski pokonywał 250 kilometrów dziennie. Kolejny cel – paraolimpiada w Londynie.