- Jeśli są środki na tak wysokie podwyżki dla lekarzy, to my też walczymy o swoje. Nie może być tak, że lekarz dostanie 10 tysięcy więcej, a my 250 złotych – mówią pielęgniarki i zapowiadają strajk od 21 stycznia. - Będziemy rozmawiać z samorządami - zapowiedziała w TVN24 minister zdrowia.

Służbowe wyjścia do restauracji, sponsorowanie bankietów i wydatki ze złotych kart VISA na kwotę przekraczającą milion złotych, to - według Hanny Gronkiewicz-Waltz - przejawy niegospodarności, jakich miał się dopuścić jej poprzednik Lech Kaczyński i jego podwładni.

- Nie wykluczam, że rozmowa z Mariuszem Kamińskim odroczy wyrok - stwierdził Donald Tusk w rozmowie z "Newsweekiem". Premier nie wykluczył, ze szef CBA pozostanie na stanowisku - przynajmniej do czasu raportu z prac sejmowej komisji śledczej.

- Moja oferta to wzbogacenie dla istniejącej lewicy - tak o swojej nowej partii mówił w programie "Kawa na ławę" powracający na scenę polityczną były premier Leszek Miller. Według Stefana Niesiołowskiego (PO), Polska Lewica to partia bez pomysłu, której na siłę "dopisuje się ideologię".

Trwa obława na sprawców napadu na taksówkarza w Bolesławcu. - Istnieje możliwość, że podejrzani mogli uciec do Niemiec lub Czech. Tamtejsi policjanci otrzymali już od nas numery rejestracyjne skradzionego samochodu - informuje policja.

Zwłoki trzymiesięcznego chłopca znaleźli pracownicy pogotowia wezwani do mieszkania na warszawskiej Ochocie. Przyczyny śmierci dziecka nie są jeszcze znane - wyjaśnia je policja. Matka dziecka był pijana.

Jeszcze w styczniu posłowie zajmą się pomysłem zakazu palenia m.in. w szpitalach, szkołach, pubach i restauracjach. Wśród polityków zdania są podzielone. - To przesada - oburzał się Ryszard Kalisz (LiD) w programie "Kawa na ławę". A Tadeusz Cymański i Leszek Miller powiedzieli stanowcze NIE "terroryzowaniu" niepalących przez palaczy.

Policjanci postrzelili pasażera uciekającego z samochodu, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli w Bydgoszczy. Pojazd wypadł z drogi. Kierowca i jego dwaj koledzy porzucili auto i próbowali zbiec.

Ziewają, kichają, bezwstydnie pokazują język i wcale nie przejmują się kamerami - Helenka i Franio Hoffman to najmłodsi goście w historii stacji. Dwumiesięczne bliźniaki do studia przyszły z mamą Martą Kuligowską. - Teraz wysypiam się więcej niż jak wstawałam na "Poranek" - przyznaje prezenterka TVN24. I uspokaja przyszłe mamy: Macierzyństwo nie jest tak trudne, jak mnie straszono.

Raczej żaglówki na Mazurach, niż "polityczny żaglowiec" - radzi Krzysztof Janik byłemu premierowi Leszkowi Millerowi, który założył nową partię. - Przyszłości nie można budować na sentymencie do przeszłości - oceniał w TVN24 były partyjny kolega Millera.

Katolicy obchodzą dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono trwające od wigilii obchody święta Bożego Narodzenia, a rozpoczyna karnawał, który potrwa aż do Wielkiego Postu.

Dwunastoletnia dziewczynka z Tarnowa zatruła się czadem. Nastolatkę przewieziono do szpitala. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku, choć nie wszyscy chcieli opuścić swoje mieszkania.

Emocjonalny i często niemerytoryczny spór o ustawę antyaborcyjną powraca. PO chce zachowania status quo. PiS nie chce teraz debaty. Lewica zaś atakuje - jak mówił mówi Joachim Brudziński (PiS) - "językiem jastrzębi proaborcyjnych, związanych z SLD".

- Nie myślę o emeryturze - mówi były premier Leszek Miller, założyciel nowej partii Polska Lewica. - Jestem człowiekiem walki i rzadko podnoszę ręce do góry - dodaje i zapowiada, że będzie walczył - z prawicą.

- Zapaliłyśmy to światełko, żeby im tam pod ziemią było widniej - mówi żona jednego z protestujących w kopalni "Budryk" górników. Kilkadziesiąt osób - głównie żony górników i ich dzieci - zapaliło symboliczne znicze przed bramą kopalni w Ornontowicach.

Na trzy miesiące do aresztu trafi Sławomir S. podejrzany o gwałt i zabójstwo 18-latki po sylwestrowej dyskotece w Suchowoli (Lubelskie). Mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni - informuje prokuratura w Białej Podlaskiej.

Ratownicy TOPR dotarli do trojga turystów, którzy spadli z lawiną z Siwej Przełęczy w Tatrach Zachodnich. Jedna osoba została odwieziona do szpitala z urazem kolana. TOPR ostrzega: trzeba uważać. W górach jest drugi stopień zagrożenia lawinowego.

- W sprawie centrum wypędzonych Polska nie może szukać żadnych kompromisów. Wypędzenia w stu procentach były winą Niemców, którzy autentycznie i do końca popierali Hitlera – mówi w rozmowie z "Wprost" Jarosław Kaczyński.

- Jesteśmy pospolitym ruszeniem, które przybywa na ratunek lewicy, ale jak najszybciej musimy przeobrazić się w regularną armię, aby wygrywać bitwy, a nie tylko potyczki - mówił na kongresie Polskiej Lewicy (PL) jej założyciel Leszek Miller. Wybór byłego premiera na szefa nowej partii uczestnicy kongresu przyjęli owacją na stojąco.

- To próba zaspokajania ambicji politycznych, ale nie ma większego znaczenia dla funkcjonowania lewicy - tak Jolanta Szymanek-Deresz z LiD ocenia powrót Leszka Millera do polityki pod szyldem Polskiej Lewicy. Byłego premiera nie oszczędzają także koledzy z innych ugrupowań.

Trwa obława na sprawcę napadu na taksówkarza z Bolesławca. 69-letni mężczyzna w poważnym stanie został przewieziony do szpitala. Policja poszukuje granatowego mercedesa 190 D o numerze rejestracyjnym DBL 72HL, którym odjechał sprawca.

Benedykt XVI wezwał do położenia kresu aktom przemocy w Kenii, które rozpoczęły się pod koniec grudnia po ogłoszeniu kwestionowanych przez opozycję wyników wyborów prezydenckich. Papież zaapelował o "natychmiastowe zakończenie bratobójczego konfliktu" i rozwiązanie sporu poprzez dialog.

Z prośbą o udostępnienie raportu dotyczącego funkcjonowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego zwrócił się do autorki dokumentu - minister Julii Pitery - Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Szpitale wkrótce dostaną dodatkowe pieniądze z NFZ. Fundusz chce bowiem powiększyć swój budżet o 1,4 miliarda zł - pisze gazeta.pl. Pieniędzy szuka też minister zdrowia Ewa Kopacz. Jak mówi: w nowych ustawach i w starym systemie.

Dwie osoby zginęły na przejeździe kolejowym w Skalmierzu k. Sieradza (Łódzkie) po tym, jak pociąg osobowy relacji Łódź-Kalisz uderzył w ciągnik, którym jechały. Mężczyźni próbowali zepchnąć zepsuty pojazd z przejazdu kolejowego.

- Dyskusja na temat ustawy aborcyjnej już się przetoczyła. Jest szeroki konsensus społeczny. Zostawmy to - tak minister zdrowia Ewa Kopacz odniosła się do informacji, że RPO chce zaskarżyć część ustawy antyaborcyjnej do Trybunału Konstytucyjnego.

- Śmieszą mnie twarze "związkowych liderów", którzy w pracy spędzają kilkanaście dni w roku - powiedział Paweł Poncyljusz w TVN24. Według byłego wiceministra gospodarki, "górniczy aktywiści" wyższymi płacami mydlą oczy szeregowym pracownikom, "bo strajkować przeciwko pijaństwu i bumelanctwu na kopalniach nikt by nie chciał".

Koniec partyjnej pokuty Ludwika Dorna. Jarosław Kaczyński chce by wrócił na stanowisko wiceprezesa partii - donosi "Wprost". We władzach ma znaleźć się jeszcze miejsce dla Zbigniewa Ziobry i Aleksandry Natalli-Świat - pisze "Rzeczpospolita".