Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w miniony weekend, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 35 proc. poparcia - wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM. Na drugim miejscu znalazłoby się PiS z 27 procent poparcia.

Dziś - po raz pierwszy od wybuchu tzw. afery Amber Gold - głos w sprawie wyników analizy ze śledztwa dotyczącego parabanków ma zabrać prokurator generalny Andrzej Seremet. O zajęcie stanowiska wobec zamieszania z Amber Gold apelowali do Andrzeja Seremeta politycy. Konferencja prokuratora zaplanowana jest na godz. 14.

O ogromnym szczęściu może mówić paralotniarz, który utknął na drzewie, ponad 20 metrów nad ziemią. Wszystko z powodu trudnych warunków pogodowych. Do zdarzenia doszło w okolicach Chełmska Śląskiego koło Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie).

- Ostatnio jest bardzo dużo różnych informacji i wypowiedzi wielu osób. Wszyscy na pewno wiemy, że dzieje się tak dlatego, ponieważ Kora jest osobą medialną. (...) I niestety z tego powodu u niektórych osób pojawiła się chęć wypromowania siebie i swoich interesów - tak w rozmowie z tvn24.pl menadżerka piosenkarki Katarzyna Litwin odpowiada na apel Zbigniewa Ziobry, by Kora "przestała brać udział w akcji promowania narkotyków".

- Jestem zaskoczony tym, co się dzieje - tak prof. Michał Kleiber skomentował w niedzielę w TVN24 informacje jakoby dostał propozycję zastąpienia na stanowisku premiera Donalda Tuska. Jak zapewnił prezes Polskiej Akademii Nauk, jest zdecydowany "nie brać udziału w tej debacie".

Prof. Jerzy Szaflik, odwołany w ubiegłym tygodniu przez ministra zdrowia ze stanowiska konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki i szefa Banku Tkanek Oka w Warszawie, odwołał się od tej decyzji do sądu pracy.

Dwie osoby - kierowca i pasażerka - zginęły w wypadku nie daleko Nidzicy w Warmińsko-Mazurskiem. Z nieustalonych na razie przyczyn kierowca samochodu Volkswagen Golf stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

Spłonęła część hali magazynowej w Wólce Kosowskiej pod Warszawą. Z pożarem walczyło 30 zastępów straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał. W poniedziałek na miejscu rozpocznie pracę grupa dochodzeniowo-śledcza i biegli z zakresu pożarnictwa, którzy mają zbadać, co było przyczyną pożaru. Jak poinformował Mariusz Mrozek ze stołecznej policji, pod uwagę brane są zarówno działanie celowe, jak i przypadkowe zaprószenie ognia.

"Z najwyższym niepokojem" IV Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy przyjął informacje o sposobie realizacji przez MSZ pomocy na rzecz Polaków za granicą - głosi uchwała przyjęta w niedzielę przez uczestników Zjazdu. Niedociagnięcia wynikały z przyczyn niezależnych od MSZ - odpowiedział już resort i zapewnił, że przyspieszy prace.

Choć nie wszyscy posłowie korzystają z tabletów kupionych przez Kancelarię Sejmu, to ci którzy ich używają są zadowoleni i nie boją się o ich bezpieczeństwo. Jak mówią, iPady nie różnią się pod względem przechowywania informacji od komputerów, a dzięki nim nie trzeba już nosić ze sobą ton papierów.

Wczoraj po godzinie 20 do sklepu monopolowego na warszawskim Bemowie wszedł meżczyzna przebrany za kobietę i zażądał pieniędzy. Z torebki wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i zagroził sprzedawcy. Ten jednak nie uległ, a niedoszły złodziej uciekł wykrzykując, że "dopiero co wyszedł zza kratek i nawet napadu nie potrafi zrobić".

Uwaga kierowcy, złodzieje samochodów są coraz bardziej pomysłowi. Tym razem blokują zamykanie samochodów pilotem. Kierowca myśli, że zamknął i spokojnie odchodzi, a złodziej równie spokojnie wsiada na jego miejsce, bo auto pozostało otwarte. Proceder staje się niepokojąco powszechny, kierowcy najczęściej myślą, że to ich roztargnienie, a policja ma niełatwe zadanie - złapać takich złodziei na gorącym uczynku.

- Na swojej poniedziałkowej konferencji Andrzej Seremet musi być uczciwy i szczery w informowaniu o błędach w działaniu prokuratury ws. Amber Gold - stwierdził Jacek Protasiewicz. Europoseł PO odrzucił nawoływania Wojciecha Olejniczaka (SLD) i Ryszarda Czarneckiego (PiS), jakoby konieczne było powołanie w tej sprawie komisji śledczej.

Trzy dni wizyty w Polsce patriarchy Cyryla I były ważnym krokiem w kierunku zbliżenia, stwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. - Myślę, że to dobre ziarno zostało rzucone - podkreślił.

Posłanka PO Agnieszka Pomaska poinformowała, że wspólnie z szefem kancelarii premiera Tomaszem Arabskim i ministrem transportu Sławomirem Nowakiem złożą pozew o zniesławienie przeciw Januszowi Palikotowi. Powód to wiązanie ich przez Palikota z Amber Gold.