Awaria świateł w Alejach Jerozolimskich w Pruszkowie dostarczyła dziś kierowcom wyjątkowych wrażeń. Internauta Marek przysłał na Kontakt 24 film, na którym widać jak uliczne światła zmieniły się w dyskotekowy stroboskop.

Mieszkańcy osiedla Miechowice w Bytomiu mogą się natknąć wieczorami na niecodzienny widok - spacerujące nieopodal bloków dziki. - Robią wrażenie oswojonych - donosi na Kontakt 24 jeden z widzów.

Około 2400 mieszkań w Sosnowcu jest pozbawionych dostaw ciepła. W kolejnych 5,5 tys. jest obniżona temperatura. To skutek awarii ciepłowniczej w rejonie Parku Sieleckiego. Jej usunięcie zaplanowano na piątkowe popołudnie.

To była tragiczna noc w Rudzie Śląskiej i Tarnowie. Przy ulicy Franciszkańskiej w Tarnowie doszło do pożaru w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby. W Rudzie Śląskiej prababcia i jej 7-letnia prawnuczka zmarły zaczadzone w mieszkaniu.

Najcenniejszy obraz w Polsce, "Dama z Gronostajem" autorstwa samego Leonarda da Vinci, ma zostać otoczony specjalnymi środkami bezpieczeństwa. Obecnie każde dzieło sztuki w kraju jest traktowane identycznie. Ministerstwo Kultury chce to zmienić.

Mija 40. rocznica krwawych wydarzeń na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku oraz 29. rocznica pacyfikacji kopalni "Wujek" z 1981 roku. Gdańska "Solidarność" odda dzisiaj hołd ofiarom komunistycznego reżimu pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Z kolei w Katowicach prezydent Bronisław Komorowski odznaczy ludzi zasłużonych dla sprawy "Wujka", m.in. lekarzy, którzy nieśli pomoc rannym górnikom.

- Za pociągi nie odpowiada minister infrastruktury, a za katastrofę smoleńską minister obrony. Rząd za nic nie odpowiada, podajcie go do dymisji – radził w "Rozmowie Rymanowskiego" Adam Hofman z PiS. – Rzeczywiście, nie odwołaliśmy zimy – ironizował Andrzej Halicki (PO).

Polak, Konrad Zdzierak, wprawił w osłupienie amerykańską policję. Po serii napadów na banki, do których doszło w marcu i kwietniu tego roku, policja w Ohio bezskutecznie szukała czarnoskórego mężczyzny, którego zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Okazało się jednak, że to wcale nie Murzyn, a biały imigrant z Polski. W profesjonalnej masce dokonał wszystkich tych napadów.

- Joachim Brudziński prezentuje tak niesłychane chamstwo, że słowo ćwok wypełnia z grubsza desygnat tego zachowania – tak Stefan Niesiołowski odpowiedział na słowa polityka PiS o „dziadowskim premierze”. A Bartosz Arłukowicz dodał: - PiS ma jakiś kłopot ze słowem dziad.

Michał Kamiński w programie "Tak jest" nie potwierdził słów prezesa Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla międzynarodowej edycji Nesweeka stwierdził, że brytyjski premier, David Cameron gratulował mu w Smoleńsku decyzji nieprzyjęcia kondolencji od premiera Rosji Putina tuż po katastrofie. - Muszę z przykrością stwierdzić, że ja takich słów zupełnie sobie nie przypominam - powiedział były poseł PiS.

Jeszcze cztery lata temu był bez dachu nad głową. Teraz sam pomaga bezdomnym. Pan Andrzej - najpierw jako wolontariusz, a teraz jako etatowy streetworker - działa w katowickiej Ogrzewalni dla Bezdomnych. Codziennie rusza w teren. Odwiedza miejsca, w których zimę spędzają bezdomni. Dowozi im to, czego najbardziej potrzebują. Przede wszystkim jednak namawia, by próbowali zmieniać swoje życie.

PO po raz kolejny wraca do pomysłu okręgów jednomandatowych, tym razem do Senatu. Chce też zrezygnować z kart do głosowania w alfabecie Braille'a, bo są "nadmiernym wydatkiem i komplikacją". Poprawki do Kodeksu wyborczego zaproponowali senatorowie Platformy.

Kilkugodzinne spóźnienia pociągów, nieaktualny rozkład jazdy, brak informacji oraz zimno i bałagan - opady śniegu i zmiany w rozkładzie doprowadziły do komunikacyjnego chaosu na dworcach. - To skandal, kompletnie nie można tu nikomu wierzyć - skarżą się pasażerowie.

Tylko jedna trzecia Polaków (32 proc.) uważa, że w kraju istnieje realne zagrożenie terroryzmem, a 41 proc. z nas źle ocenia przygotowania władz państwowych do ewentualnego ataku - wynika z sondażu CBOS.

Rodziny ofiar katastrofy wojskowego samolotu transportowego CASA pod Mirosławcem domagają się odszkodowań od MON. Do resortu obrony wpłynęło 29 wezwań przedprocesowych do zapłaty.

Cywilny śmigłowiec rozbił się w okolicy miejscowości Skońsko (woj. opolskie). W środku znajdował się jedynie pilot. Mężczyzna nie odniósł groźnych obrażeń.

- Udało się nam w ostatnim okresie w relacjach międzynarodowych zbudować dobre współdziałanie, które niewątpliwie przyniesie dobre owoce. Ja miałem koronę Himalajów - spotkania z trzema prezydentami ważnych krajów [Niemiec, Rosji, USA - red.]. Premier też miał bardzo istotne kontakty na najwyższym szczycie europejskim - mówił Bronisław Komorowski po spotkaniu z Donaldem Tuskiem.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła śledztwo dotyczące wycieku do "Rzeczpospolitej" fragmentów zeznań Ryszarda Sobiesiaka, jednego z bohaterów tzw. afery hazardowej, oraz publikacji Radia ZET, opartej na zeznaniach funkcjonariusza CBA w tej sprawie. Powodem jest niewykrycie sprawcy wycieku. Postanowienie nie jest prawomocne.