Poseł PiS Tomasz Kaczmarek zawiadamia prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstw przez premiera Donalda Tuska i ministra środowiska Marcina Korolca. Chodzi o "niedopełnienie obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa uczestników uroczystości odbywających się w dniu 11 listopada 2013 roku oraz generowanie niezasadnych wydatków". Wszystko w zwiazku z organizacją w Polsce szczytu klimatycznego ONZ. - Nie widzę żadnego niebezpieczeństwa - uspokaja szef resortu.

17-latek uratował 62-letniego mężczyznę, który topił się w zbiorniku wodnym niedaleko miejscowości Stanisławów w Świętokrzyskiem. Zdaniem policji, chłopak wykazał się niebywałą odwagą i przytomnością umysłu.

- Nie ma miejsca na świecie, które jest zupełnie bezpieczne - mówi Stephen Mull, ambasador USA w Polsce po tym, jak wiele amerykańskich placówek na świecie zamknięto ze względu na zagrożenie atakami terrorystycznymi. Dodaje jednak, że jego placówka współpracuje z polskimi służbami. - Na razie czujemy się raczej bezpiecznie - zapewnia.

- Pod koniec lipca prokuratura wydała zarządzenie o powierzeniu CBA prowadzenia postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych ministerstwa sportu i turystyki - powiedział w TVN24 rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Sprawa dotyczy pieniędzy, które zostały przykazane na koncert Madonny.

Andrzej Z., pseudonim "Słowik", który w środę usłyszał uniewinniający wyrok ws. zabójstwa gen. Marka Papały, wyszedł dziś z więzienia. Niewykluczone, że będzie się domagał nawet milionowego odszkodowania za niesłuszny areszt, jaki miał zasądzony w związku z tą sprawą.

Polskie schroniska dla zwierząt są przepełnione, a gminy nie potrafią zapewnić zwierzętom godnych warunków bytowania - wynika z raportu NIK. Według kontrolerów, samorządy nieskutecznie też walczą z problemem bezpańskich kotów i psów.

Alkohol jest przodującą przyczyną wszystkich utonięć. Dodaje nam odwagi i wtedy myślimy, że nic nam nie zagraża - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Michał Chmiela ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Poddębicach w woj. łódzkim. I przestrzegł: korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk.