Czy ktoś może zabronić odmawiania na antenie Radia Maryja różańca? Według posłanki PiS Anny Sobeckiej po "publicznych groźbach" pod adresem rozgłośni ze strony szefa KRRiT nie można tego wykluczyć. - Podążając tokiem myślenia pana prezesa (...) KRRiT uzna, że (radio) reklamuje w ten sposób wiarę katolicką - ironizuje Sobecka w liście do Jana Dworaka. W ten sposób komentuje zapowiedź przyjrzenia się przez Radę emitowaniu reklam na antenie społecznego nadawcy jakim jest Radio Maryja.

Prawda o katastrofie (smoleńskiej) musi moralnie obciążyć albo władze Rosji i Polski, albo jedną ze stron - stwierdził Jarosław Kaczyński w radiowej "Trójce" i zasugerował, że dla polskiego premiera karą powinno być odejście z polityki. Dodał, że nic nie wskazuje na winę pilotów. - Na pewno byli wprowadzeni w błąd - stwierdził. Wykluczył, by ktoś - w tym Lech Kaczyński - na nich naciskał.

Decyzja o udziale premiera Donalda Tuska w kwietniowych obchodach w Katyniu zapadła już w styczniu, a nie - jak przedstawiała to kancelaria premiera - po telefonicznej rozmowie z Władimirem Putinem, do której doszło 3 lutego br. Taki przebieg wydarzeń przedstawił b. wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin podczas środowego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Zdaniem szefa zespołu, Antoniego Macierewicza, informacja ta "zmienia przedstawianą przez rząd wersję dotyczącą udziału premiera w obchodach katyńskich".

Trzyletni chłopiec wypadł z drugiego piętra jednej z kamienic w centrum Torunia. Jego matka była w tym czasie w mieszkaniu, ale zajmowała się drugim dzieckiem - pięcioletnim bratem chłopca. 3-latek trafił do szpitala, jego życiu nic nie zagraża.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych gotowe jest w trybie pilnym przekazać stronie rosyjskiej pieniądze na zabezpieczenie wraku TU-154, który od kwietnia niszczeje na smoleńskim lotnisku - dowiaduje się tvn24.pl. - Kwota nie będzie problemem - zaznacza Piotr Paszkowski, szef gabinetu politycznego Radosława Sikorskiego. - To logiczne. Na razie nie wiemy jednak ile to będzie kosztowało - komentuje tę deklarację Andriej Jewsiejenkow, rzecznik gubernatora obwodu smoleńskiego.

Oczekujemy jak najszybszego wydania Polsce przez stronę rosyjską wraku samolotu Tu-154 - poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Prokurator Generalny Andrzej Seremet zapewnia, że polska prokuratura w sprawie wraku zrobiła wszystko, co mogła.

Janusz Palikot raczej nie zostanie wyrzucony z PO - przyznają nieoficjalnie politycy Platformy. W piątek o godz. 11 Krajowy Sąd Koleżeński PO rozpatrzy wniosek o wykluczenie go partii. Tego samego dnia Palikot ma się spotkać z premierem i poinformować go, czy zakłada własną partię.

W Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęła się operacja zszycia powłok brzusznych 6-letniego Tomka. Potrwa kilka godzin - poinformował rzecznik CZD Paweł Trzciński.

Nawet 400 zarzutów dotyczących oszustw może usłyszeć 24-latka, która przez internet oferowała sprzedaż środków odchudzających. Kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia.

Wychudzone modelki to fatalny trend - uważa Joanna Gumińska, była modelka, właścicielka agencji modelek. Jak powiedziała w TVN24, najlepiej jest, gdy dziewczyna jest szczupła, proporcjonalne zbudowana, bez popadania w skrajność, anoreksję. - Same kości? Zdecydowanie "nie" - podkreśliła Gumińska.

Pół kilometra nośnej liny kolejowej sieci trakcyjnej i dwa razy tyle miedzianego drutu jezdnego skradziono w nocy z wtorku na środę między Kozłowem a Starzynami na kolejowym szlaku Warszawa-Kraków. Ruch pociągów odbywa się po jednym torze, są opóźnienia.

Wydawca zawieszony, brak premii i upomnienie – takie konsekwencje ponieśli odpowiedzialni za program "Pytanie na śniadanie", w którym odbyła się rozmowa o filmach porno - pisze "Rzeczpospolita".

Potrafi namierzyć potencjalnego złodzieja, sprawdzić czy samochód jedzie z dozwoloną prędkością i czy jest zaparkowany w odpowiednim miejscu. Tak działa inteligentna kamera monitoringu miejskiego, wyposażona w dodatkowe aplikacje. Jedną z nich testują stołeczni urzędnicy.

Jeszcze tylko do końca roku można wymieniać pieniądze sprzed denominacji. Polacy - jak się okazuje - wciąż je posiadają. Ich wartość wynosi obecnie ok. 170 mln zł - pisze "Rzeczpospolita".

Prawo i Sprawiedliwość powoli odrabia straty do Platformy Obywatelskiej - wynika z najnowszego sondażu partyjnego przeprowadzonego przez PBS DGA dla "Gazety Wyborczej". Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła w nim 27 proc. poparcia, a ugrupowanie Donalda Tuska 43 proc.

Ustawa o rodzinnych ogródkach działkowych niegodna z konstytucją? Tak uznał pierwszy prezes Sądu Najwyższego prof. Lech Gardocki. Zakwestionował to, że grunty nie są przypisane działkowcom tylko Polskiemu Związki Działkowców, organizacji, której nikt nie może skontrolować - ani ministerstwa ani NIK - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

- Nie rozumiem roli Edmunda Klicha przy wyjaśnianiu śledztwa. To on powinien zapewnić dobrą współpracę między stroną polską i rosyjską - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 Ryszard Kalisz z SLD. Zdaniem Ludwika Dorna akredytowany przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK) ekspert nie miał wystarczających uprawnień, aby podejmować bardziej zdecydowane działania.

Kolejny rajd pod prąd na polskich drogach. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film, na którym widać fiata pandę, który mknie na przeciwnym pasie przez most w Modlinie na trasie krajowej nr 7. Na szczęście tym razem nie skończyło się tak tragicznie jak wczoraj w Oleśnicy.

Minister gospodarki Waldemar Pawlak odwołał dwóch prezesów spółek węglowych: Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej. Obaj mają postawione zarzuty korupcyjne. - Pawlak dotychczas zachowywał się jak te trzy małpki, z których jedna ma zasłonięte oczy, druga - uszy, a trzecia - usta. Nie widział, nie słyszał i nie mówił o problemach - komentował szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek