- Słowa i działania Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego będą teraz bacznie obserwowane – powiedziała w TVN24 Jolanta Szczypińska. Posłanka ostrzegła, że osłabianie PiS nie będzie tolerowane.

Poseł PiS Paweł Zalewski - wbrew opinii prezydenta i odchodzącego premiera - chwali kandydaturę Radka Sikorskiego na szefa MSZ. - To kompetentny polityk, który dobrze wywiąże się ze swojej roli - powiedział w TVN24 Zalewski.

Gigantyczny żółty baner przez niecałą godzinę wisiał na ścianie krakowskiego hotelu Qubus. Zawiesili go ekolodzy z Greenpeace. Chcieli w ten sposób wpłynąć na obradujących w hotelu ministrów środowiska.

- To była dobra oferta, ale ją odrzuciłem - Kazimierz Marcinkiewicz nie chciał zdradzać szczegółów propozycji, jaką dostał od Donalda Tuska. Były premier zapewnił w RMF FM, że chce dokończyć swą misję w EBOiR.

Bezpieczeństwo polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie zależy od tego, jak zostanie załatwiona sprawa oskarżonych o zabójstwo cywili - uważa Cezary Grabarczyk z PO.

- Nie wydaje mi się, żeby skład rządu Donalda Tuska był szczególnie mocny. Niektóre ważne resorty zostały obsadzone z łapanki – tak Jarosław Kaczyński w „Sygnałach Dnia” podsumował gabinet swojego następcy.

To najlepszy moment na zerwanie z nałogiem: obchodzimy dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Na świecie pali co trzecia osoba, w Polsce - prawie 8 milionów.

Gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, to Platforma Obywatelska mogłaby rządzić samodzielnie, bo zdobyłaby 49 proc. głosów i 281 mandatów - wynika z najnowszego sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Według "Dziennika" ABW pokieruje popierany przez Platformę Krzysztof Bondaryk. Jego zastępcą będzie tradycyjnie już wystawiany przez PSL Zdzisław Skorża. Szefem Agencji Wywiadu pozostanie Zbigniew Nowek.

- Chcemy zreformować KRRiT. Na przykład odebrać uprawnienia w przyznawaniu częstotliwości. W Radzie nie powinni zasiadać politycy - uważa Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. O zapowiadanej przed wyborami likwidacji Krajowej Rady, Platforma już nie mówi.

- Mam żal do Kancelarii Prezydenta o nieprofesjonalny i niedyskretny sposób zgłaszania zastrzeżeń wobec mojej osoby - powiedział Radosław Sikorski po spotkaniu Donalda Tuska z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Chce jednak współpracować z prezydentem w zakresie polityki zagranicznej.

- Prawdopodobnie będziemy mieli trzech wojewodów, ale w tym momencie nie mogę powiedzieć w jakich regionach. Chcemy też mieć swoich ludzi w służbach specjalnych - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 przyszły minister gospodarki, Waldemar Pawlak.

Nastoletnia Karolina odzyskała wzrok. Uważa, że pomogły jej modlitwy do Ojca Pio i msze w intencji uzdrowienia. Ale lekarze są zdania, że to efekt ich terapii...

Grzegorz Schetyna, przyszły wicepremier i szef MSWiA, zdradza w "Kropce nad i" TVN24 kolejne szczegóły przyszłej obsady stanowisk. Adam Rapacki ma zostać podsekretarzem stanu MSWIA ds. służb mundurowych, Marek Biernacki - szefem sejmowej komisji SWiA. Nie będzie natomiast stanowiska koordynatora ds. służb specjalnych.

"Rzeczpospolita" i Instytut Pamięci Narodowej wspólnie wydają dodatek historyczny "Oblicza PRL-u". Zaskoczenie wywołała zapowiedź serii, w której można było przeczytać, że ostatnia jej część będzie zatytułowana "Do dziś - czyli PeeRel bis".

- Test na policjanta jest idealny, bo ratuje ludzi inteligentnych przed pracą w policji - mówi Mieczysław mieszkający na Śląsku. Mężczyzna nie przeszedł testów policyjnych, mimo, że od lat trenuje sztuki walki, biegle mówi po angielsku i planuje zrobić doktorat.

- Jestem optymistą jeśli chodzi o przyszłą współpracę z prezydentem - powiedział Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Trwało 1,5 godziny, o pół godziny dłużej niż planowano. Michał Kamiński, prezydencki minister, przyznał, że było ono konstruktywne i przebiegło w spokojnej atmosferze. Dodał, że ujawniono Tuskowi "tajne informacje o Sikorskim". - Nie planuje zmian w rządzie - odpowiedział przyszły premier.

Współtwórca kabaretu Elita i Studia 202, odtwórca roli pacjenta "Z pamiętnika młodej lekarki" nie żyje. Miał 62 lata. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą Parkinsona.

Sąd Okręgowy w Koszalinie, stosując nadzwyczajne złagodzenie kary, skazał 46-letnią Ewę B.-G. na 7 lat więzienia za zabójstwo nowo narodzonego syna, którego udusiła i włożyła do zamrażarki. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratura wszczęła postępowania sprawdzającego z doniesienia Antoniego Macierewicza w sprawie domniemanego ujawnienia tajemnicy państwowej przez byłego szefa MON Radosława Sikorskiego - poinformowała prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Ani pieniądze, ani ciągnik, ani grunty pod zastaw - Andrzej Lepper, podejrzany w tzw. seksaferze, zaproponował łódzkiej prokuraturze inne propozycje poręczenia majątkowego. Śledczy wyznaczyli kaucję wysokości 50 tys. zł. Lepper i jego adwokaci oczekują teraz na odpowiedź prokuratury.

Wiceminister sprawiedliwości Andrzej Kryże nie zostanie odwołany przez premiera Donalda Tuska. Komunikat Kancelarii Premiera głosi, że Kryże został już odwołany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego - informuje gazeta.pl.

Nie tylko minister sprawiedliwości, ale także sekretarz oraz podsekretarz stanu w resorcie może delegować sędziów do innego sądu - uznał niejednogłośnie pełny skład Sądu Najwyższego.