OPZZ postuluje skrócenie tygodnia pracy z 40 do 38 godzin. Zwraca uwagę, że w krajach, w których tygodniowy czas pracy jest krótszy, bezrobocie jest niższe, a wydajność wyższa. To kolejna propozycja OPZZ zgłoszona przed wrześniowymi protestami związków zawodowych.

- Rozumiem, że padł ofiarą nagonki. Mówił już od dłuższego czasu, że czuje się bardzo zraniony krzywdzącymi zarzutami pod jego adresem - powiedział poseł Jacek Żalek o odejściu Johna Godsona z Platformy. Inni partyjni koledzy Godsona przyznają, że żałują, iż poseł odchodzi, ale o sejmową większość się nie boją.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wykrył nowy sposób przerzutu papierosów z Ukrainy - chodzi o zrzucanie ich z motolotni. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Podkarpacia, którzy mieli zebrać zrzucone w ten sposób papierosy.

Rywalizacja o wpływy w regionach to nie będzie walka pomiędzy zwolennikami Tuska a tzw. schetynowcami - uważa Grzegorz Schetyna, który we wtorek po raz pierwszy od ogłoszenia wyborów spotkał się z dziennikarzami w Sejmie. Stwierdził, że nie żałuje, iż nie wystartował w wyborach na szefa partii, ale jednocześnie nie chciał zdradzić, na kogo głosował.

W Żorach k. Rybnika (woj. śląskie) od pierwszego stycznia 2014 roku komunikacja miejska będzie darmowa. Władze miasta podkreślają, że to dla nich stosunkowo niewielki wydatek. Czy pomysł się przyjmie?

Zespół Kaliber 44 oficjalnie ogłosił, że wraca do koncertowania i pracuje nad nową płytą, nazwaną roboczo "4:44". Nowy materiał jednego z najbardziej znanych polskich składów hip-hopowych powinien ukazać się w przyszłym roku.

Jeśli gorączka wyborcza nie opuści Jarosława Gowina i nie zrozumie, że walka o fotel lidera PO się skończyła, to wpadnie w tarapaty - ocenił w "Faktach po Faktach" prof. Tomasz Nałęcz. Nie zgodził się z nim Marek Jurek, który uważa, że 20-procentowy wynik uzyskany przez konkurenta premiera to nowy rozdział polityczny, bo pojawił sygnał, że w partii "tyrania moralna Tuska musi się skończyć".