Most otwierał się w korkach

Na moście Marii Skłodowskiej-Curie pojawiły się w niedzielę pierwsze samochody. Pojawiły się także pierwsze korki na ul. Modlińskiej - alarmują kierowcy. Ze zwiedzania mostu nie rezygnują również piesi i rowerzyści.

Natknął się na korek. Pojechał pod prąd

Zamknięte ulice i korki w związku z 7. Półmaratonem Warszawskim zaskoczyły wielu kierowców. Część z nich na Wisłostradzie zdecydowało się na wyjątkowo niebezpieczne manewry: jazdę pod prąd i cofanie.

Zarzuty ws. zabójstwa pary z leśniczówki

Zarzut zabójstwa i podpalenia postawiła w niedzielę prokuratura w Złotowie (wielkopolskie) trzem mężczyznom zatrzymanym w związku ze sprawą zabójstwa małżeństwa w Dobrzycy koło Piły. Ciała leśniczego i jego żony znaleziono w środę w spalonej leśniczówce.

Ruch Palikota: Do SLD przeszło 5 osób, a nie 40

W okręgach gdańskim i gdyńskim rezygnację z członkostwa w Ruchu Palikota złożyło 5 osób - poinformowało w niedzielę Biuro Prasowe RP. W sobotę byli działacze partii podali, że w Pomorskiem odeszło z niej ok. 100 osób, z których ok. 40 przechodzi do SLD.

"Paulinka, czy to ty?" "Skąd pan wie, że mam na imię Paulina?"

W sobotę ok. godz. 22, po niemal trzech dobach poszukiwań odnaleziono 13-letnią Paulinę, która zaginęła w Rzeszowie. Dziewczynka została znaleziona na jednym z rzeszowskich osiedli. W poszukiwania oprócz policji brali udział ratownicy ze stowarzyszenia Storat z psami tropiącymi. Paulina przebywa obecnie w szpitalu w Rzeszowie.

Dobiegli. Koniec utrudnień

Po godz. 14 zakończył się 7. Półmaraton Warszawski. Przez centrum stolicy przebiegło kilka tysięcy biegaczy. Komunikacja miejska jeździła objazdami. Z relacji policji wynika, że niewielkie utrudnienia w ruchu mogą pojawić się jeszcze na Wisłostradzie. Najszybszym półmaratończykiem był dzisiaj Arkadiusz Gardzielewski, który dystans 21,0975 km pokonał w czasie 1:03:30. Najszybsza wśród kobiet była Aleksandra Jawor z czasem 1:14:36.

"Prokuratura publicznie skazuje. To skandal"

Rażąca niekompetencja, brak profesjonalizmu, niekorzystne i katastrofalne działania - tak politycy koalicji, jaki i opozycji określili w programie "Kawa na ławę" postępowanie katowickiej prokuratury ws. półrocznej Magdy. Według byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego z PO uważa, że postępowanie prokuratury może zaszkodzić śledztwu. - Powinien zareagować prokurator generalny Andrzej Seremet - ocenił z kolei Jarosław Kalinowski z PSL. - Sprawa Magdy powinna być wyjaśniania przez śledczych za zamkniętymi drzwiami - dodał Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota.

Pierwsze samochody wjechały na nowy most

Parada motocykli, zabytkowe pojazdy i autobus z prezydent miasta na pokładzie wjechały na most Marii Skłodowskiej-Curie. Najnowsza warszawska przeprawa została tym samym otwarta dla kierowców.

W Olsztynie znów płoną auta

Nad ranem na osiedlu przy ulicy Popiełuszki w Olsztynie spłonęły kolejne auta. Tym razem ogień strawił skodę i nissana. Wstępne straty to 90 tysięcy złotych. Miesiąc wcześniej na tym samym osiedlu z dymem poszły cztery samochody. Z kolei w październiku spłonął jeden pojazd. Zdjęcia z dzisiejszego pożaru zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta ~mender.

"Czekam, żeby komuś uratować życie"

- Czekam, żeby komuś uratować życie i mam nadzieje, że to się stanie wkrótce - mówiła w TVN24 aktorka Alicja Bachleda-Curuś, która w niedzielę będzie uczestniczyła w krakowskim Dniu Dawcy Szpiku. Gwiazda promuje akcję fundacji DKMS szukania dawców szpiku dla chorych na białaczkę.

Kibice nie pokazali biletów. Ekspres opóźniony 2 godz.

Około 160 kibiców wstrzymało na dwie godziny ekspres z Warszawy do Szczecina. Nie chcieli wpuścić konduktora do wagonu. Ostatecznie pociąg odjechał z Dworca Centralnego w obstawie policji. – To skandal, ja za bilet zapłaciłam 160 złotych, a od godziny pociąg stoi i nic się nie dzieje – informowali redakcję Kontakt 24 zdenerwowani pasażerowie.

Szwecja rozdaje ziemię. Polakom też da

Szwedzka gmina Nordmaling położona nad Zatoką Botnicką przekaże bezpłatnie sto działek chętnym, którzy zobowiążą się, iż osiedlą się na darowanej ziemi. Oferta skierowana jest również do Polaków.

"Zmiana czasu to strata, a nie oszczędność"

Zmiana czasu to straty, a nie oszczędności. Co najwyżej zużywamy trochę mniej energii na oświetlenie domów - przekonywał w TVN24 dr Tomasz Rożek, publicysta naukowy "Gościa Niedzielnego". Dziś w nocy zmieniliśmy czas z zimowego na letni, przesuwając wskazówki zegara z godz. 2.00 na godz. 3.00.

Ksiądz zginął w wypadku motoparalotni

46-letni ksiądz zginął w wypadku motoparalotni, do którego doszło w sobotę w Obłaczkowie (woj. wielkopolskie, powiat wrzesiński). Okoliczności tragedii wyjaśnia prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Pierwsze sygnały o wypadku otrzymaliśmy od naszych internautów na skrzynkę Kontaktu 24. Informację potwierdziła straż pożarna.

Bitwa na polskiej granicy

Niemiecka skrajna prawica na polskiej granicy głośno demonstruje swoją wrogość do sąsiadów zza Odry. Strasząc rodaków obcokrajowcami, domaga się jej uszczelnienia. Neonaziści, manifestujący we Frankfurcie nad Odrą napotkali jednak na znaczny opór organizacji lewicowych, kościelnych, studentów oraz przedstawicieli władz. Do protestu dołączyli także Polacy.

"Polska" baza pójdzie pod młotek? "To smutne"

Na liście nieruchomości na sprzedaż brytyjskiego ministerstwa obrony znalazła się baza lotnicza RAF w Northolt, często nazywana "polską". Brytyjska prasa spekuluje, że jeśli lotnisko pójdzie pod młotek, stanie się albo prywatną własnością, albo zostanie tam wybudowane centrum handlowe. Co się wtedy stanie z wystawą, pomnikiem i pamięcią o naszych rodakach, którzy walczyli tam w czasie wojny?

30 tysięcy widzów na Misterium Męki Pańskiej

Co najmniej 30 tysięcy osób zjawiło się w sobotni wieczór na Placu Piłsudskiego, by wspólnie obejrzeć Misterium Męki Pańskiej. Przez 80 minut widzowie mogli śledzić w rzeczywistej skali Drogę Krzyżową, którą blisko dwa tysiące lat temu pokonał Jezus. Wśród widzów był m.in. Reporter 24 Piotr_Tomczyk, który zamieścił w serwisie Kontaktu 24 swoją relację.

"Nie miał szans na przeżycie"

Młody mężczyzna zginął w wypadku do jakiego doszło w sobotę przed godz. 20 na trasie pomiędzy Górkami a Chrząszczycami pod Opolem. "Samochód dosłownie wbił się w drzewo. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie miał szans na przeżycie" - informuje serwis 24opole.pl, który jako pierwszy zamieścił w serwisie Kontaktu 24 zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Biegacze zablokują centrum stolicy

O godz. 10.00 startuje 7. Półmaraton Warszawski. W biegu weźmie udział ponad 8 tys. osób. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w stolicy oznacza to spore utrudnienia w ruchu. Pierwsze z nich pojawiły się już w nocy z soboty na niedzielę.

RMF FM: We krwi Madzi nie znaleziono śladów czadu

Powodem śmierci półrocznej Madzi z Sosnowca nie było zatrucie czadem - informuje radio RMF FM powołując się na nieoficjalne ustalenie biegłych, do których dotarło. Podejrzenia takie pojawiły się po tym, jak prokuratura na środowej konferencji ujawniła, że przeprowadzono oględziny pieców i przewodów kominowych w mieszkaniu rodziców dziecka.

Cel Ziobry? "Nie popełniać błędów Kaczyńskiego"

- Prezes PiS bardzo poważnie traktuje szanse powodzenia i sukcesu Solidarnej Polski - wnioskował w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef nowo powstałej partii, Zbigniew Ziobro. Dowodzi tego - jak twierdzi lider SP - ogłoszone dziś porozumienie PiS z Prawicą Rzeczpospolitej. Ziobro podkreśla, że Jarosław Kaczyński "decyduje się na daleko idące ustępstwo wobec Marka Jurka, które było dla niego wcześniej nie do pomyślenia".

Zmarł bp Edward Materski

W sobotę wieczorem zmarł pierwszy biskup diecezji radomskiej Edward Materski - poinformował kanclerz kurii biskupiej ks. prał. Sławomir Fundowicz. Bp Materski miał 89 lat. Od czerwca 1999 r. był na emeryturze.

Wjechał prosto pod tira. Zginął

Tragiczny wypadek w okolicach Koszalina. Citroen, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał na lewy pas jezdni, wprost pod ciężarówkę - doszło do zderzenia czołowego. - Kierowca samochodu osobowego nie żyje, prowadzący tira trafił do szpitala w Koszalinie - poinformowała kom. Urszula Chylińska z koszalińskiej policji.

Tłumy, fajerwerki i baloniki. Stolica ma nowy most

- To most szczególny, bo rozwiązuje wiele problemów komunikacyjnych - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odsłaniając tablicę z nazwą mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Do wieczora - według szacunków ratusza - przez most przewinęło się około 70 tysięcy osób.

Costa Concordia już bez paliwa

Zakończyła się operacja wypompowywania paliwa z wraku statku Costa Concordia, który 13 stycznia uległ katastrofie u brzegów wyspy Giglio we Włoszech. Zginęły wtedy 32 osoby. Teraz wrak olbrzymiego wycieczkowca nie stanowi już żadnego zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Drukował stuzłotówki na domowej drukarce

Nawet 25 lat więzienia grozi 18-latkowi, który w Hrubieszowie w woj. lubelskim fałszował banknoty o nominale 100 zł na domowej drukarce. Młodzieniec fałszywe pieniądze przekazywał następnie 40-latkowi w celu wprowadzenia ich w obieg. W sumie w mieszkaniu nastolatka policjanci znaleźli sześć podrobionych banknotów.

Tankowali za grosze, jeździli na rowerach. Przeciw cenom paliw

W kilkunastu miastach w Polsce odbyły się dziś protesty przeciwko wysokim cenom paliw. W Koszalinie kierowcy przesiedli się na rowery i zorganizowali ekologiczną manifestację. Z kolei w Białymstoku i Inowrocławiu tankowali za małe kwoty. Wszyscy mówią: jazda samochodem to zbyt duży wydatek. Uczestnicy akcji, już po raz kolejny, skrzyknęli się przez internet.

"To radosny dzień narodzin". Ziobro szefem nowej partii

- To jest radosny dzień narodzin. Solidarna Polska jest faktem – obwieścił Zbigniew Ziobro, który następnie został oficjalnie wybrany prezesem nowo powstałej partii. Podkreślił, że na sobotnim kongresie założycielskim SP miało być ok. 700 osób, a - według organizatorów - przybyło ok. 1700. - To pokazuje, że jest energia, zapał. Naszą ambicją jest stworzyć wielki ruch społeczny - zadeklarował.

Kolejni od Palikota przechodzą do SLD

Około czterdziestu działaczy Ruchu Palikota z regionu pomorskiego przechodzi do SLD. Część z nich poinformowała o tym dziennikarzy na konferencji prasowej w sobotę w Gdyni. Uczestniczył w niej też szef Sojuszu Leszek Miller. - Bardzo się z tego cieszymy - mówił podczas konferencji prasowej były premier.

Szkoła z klasą. Cheerleaderek

W szkole podstawowej nr 27 w Gdańsku ruszył nabór do specjalnej klasy cheerleaderek. W sobotę odbył się tam dzień otwarty. Klasa z nową specjalizacją ma ruszyć od września, ale już teraz budzi spore zainteresowanie.