Kaczka, kluski z serem i ślimaki - to dania, które podczas czwartkowego spotkania zjedli w jednej z warszawskich restauracji była wicepremier Zyta Gilowska i były premier Jarosław Kaczyński. Po spotkaniu zapewniali, że bardzo im smakowało. - Znakomita restauracja - chwalił prezes PiS.

Jolanta Kwaśniewska poparła kandydatkę PO do Senatu. - Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, czy do obu izb panie będą szły pod sztandarami zielonymi, czerwonymi czy jakimikolwiek innymi. Popieram kompetencję – przekonywała.

- Dziś miałem - niestety nie tak częstą jak kiedyś - możliwość długiej rozmowy z panią profesor. Rozmawialiśmy o bardzo różnych sprawach, znaczna część rozmowy była poświęcona sprawą ekonomicznym. O tym pani profesor wie naprawdę bardzo dużo. Być może nie ma w Polsce drugiej osoby, która wie równie dużo - powiedział po zakończeniu spotkania z Zytą Gilowską prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ze spotkania zadowolona była też Gilowska. Konkretów brak.

- Kończymy dyskusję z PiS-em na temat debat - zadeklarował dziś rzecznik klubu PO Paweł Olszewski. Poseł Platformy Obywatelskiej mówił, że było już wystarczająco dużo rozsądnych propozycji ze strony PO. Odrzucił też przedstawioną dzisiaj propozycję Jarosława Kaczyńskiego debat w PiS-owskim "Centrum programowym". - Wolą zdecydowanie bardziej przesłuchania, a nie debaty - komentował Olszewski.

13-latka z Gdyni została zabita - wykazała sekcja zwłok dziewczynki. Nieprzytomną nastolatkę we wtorek wieczorem znalazła matka niedaleko domu w Gdyni Dąbrowie. Mimo reanimacji dziewczynka zmarła.

Urzędnik prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zachęcał swoich podwładnych do zbierania podpisów na Platformę Obywatelską. Maila w tej sprawie wysyłał ze swojej ze służbowej poczty. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że to złamanie prawa i zapowiada złożenie do prokuratury wniosku o popełnieniu przestępstwa. PO sprawę potępia i się od niej odcina.

Przed bydgoskim sądem zeznaje Sebastian Sz., ojciec dwuletniej Wiktorii ze Żnina, oskarżony o spowodowanie jej śmierci. Twierdzi, że nie tylko nie skatował dziecka, ale nawet starał się mu pomóc.

Kolejny białoruski opozycjonista twierdzi, że polski wymiar sprawiedliwości przekazał jego dane reżimowi Aleksandra Łukaszenki. Andriej Żukawiec, którego proces toczy się od 10 lat w Białymstoku, zarzuca sędziom, że ujawnili jego miejsce zamieszkania. Rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku Joanna Toczydłowska przyznaje, że adres ujawniono, ale w zgodzie z polskim prawem i umowami międzynarodowymi.

Jarosław Kaczyński włącza się w radiowo-internetową potyczkę ministra finansów Jana Rostowskiego z Beatą Szydło z PiS. -To dobra okazja, żeby przypomnieć pewnemu ministrowi z londyńskim wykształceniem, żeby zamiast złośliwościami w internecie zajął się tym, co należy - stwierdził podczas inauguracji PiS-owskiego "Centrum programowego" .

Operacja zamontowania mierzącego 15 metrów i ważącego 9 ton hełmu na blisko 80-metrowej wieży ratusza rozpoczęła się dzisiaj rano. Osadzenie elementu udało się za pierwszym podejściem.

- Gorąco proszę osoby, które chcą przysłać łańcuchy, żeby miały one co najmniej trzy metry. Wykorzystam je do zmiany krótkich i siermiężnych łańcuchów, jeśli zobaczę, że gdzieś jest pies na nich uwiązany - zapowiedział w TVN24 poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, komentując akcję na Facebooku "Wyślij łańcuch do biura poselskiego". Została ona zorganizowana w reakcji na wypowiedź polityka PSL, że trzymanie psów na łańcuchach to polska tradycja.

W rzeszowskiej prokuraturze trwa przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jako świadka. Dotyczy to śledztwa ws. przekroczenia uprawnień przez ABW, CBA i prokuratorów przy badaniu tzw. afery gruntowej w 2007 r.

To znaczy, że trzeba się pilnować nawet na łódce - powiedział w TVN24 prezydencki minister Sławomir Nowak w reakcji na słowa szefa MSZ Radosława Sikorskiego, które wypowiedział pod adresem swojego syna na pokładzie tramwaju wodnego w Bydgoszczy. Zdaniem Nowaka, stwierdzenie ministra "Dwója! Lufa! Zero! Za burtę wylatujesz" było żartobliwą formą pouczenia syna.

Afiszem ze spadającym na ziemię Tu-154 zaprasza na spotkania Edmund Klich, były polski akredytowany przy rosyjskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK), który chce zostać senatorem - pisze "Gazeta Wyborcza". - Ten temat ma przyciągać ludzi, bo przecież nie przyciągną ich wybory - komentuje Klich.

Ubiegłą noc mieszkańcy Wrocławia i okolic zapamiętają na długo. Burze, które w środę szalały nad Niemcami, w nocy dotarły na Dolny Śląsk i przyniosły ze sobą gwałtowne wyładowania atmosferyczne. "Takiej nawałnicy nie było od kilku lat" - twierdzą zgodnie Reporterzy 24 z Wrocławia i jego okolic, a na dowód przesyłają wykonane przez siebie zdjęcia i filmy.

"Rozdamy" - to najczęstsze hasło politycznych wieców. Pieniądze chcą wziąć z podatków. O ich podwyższeniu jednak ani słowa. Jedni chcą podatku liniowego, inni zabrać najbogatszym, a jeszcze inni wiedzą, ale na razie nie powiedzą. Krótko przed wyborami podatkowe pomysły czterech największych partii w Polsce łączy jedno - są mocno ogólne.

Pendolino. Najnowszy nabytek PKP. 20 superszybkich pociągów - takich polskich TGV. Pierwsya rata przelana, ruszyła produkcja. Po polskich torach po raz pierwszy będzie sunął na początku 2014 roku. Wolniej od swoich możliwości.

Jedyny pozostały Tu-154 zostanie wkrótce przekazany Agencji Mienia Wojskowego. Tupolew oraz cztery inne samoloty i śmigłowiec, które pozostały po rozwiązaniu 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego MON mają zostać sprzedane.