Przed wyborami do europarlamentu komisje wyborcze miały ogromny problem ze znalezieniem chętnych do pracy w komisjach wyborczych. Najtrudniejsza sytuacja była w Warszawie. I choć kryzys został już zażegnany, Państwowa Komisja Wyborcza szuka sposobu, by podobne kłopoty nie przytrafiły się jesienią podczas wyborów samorządowych. Rozwiązaniem mają być podwyżki wynagrodzeń dla osób zasiadających w komisjach.

- To straszne, że ktoś korzysta z tragedii tylko po to, żeby nas zaatakować. To manipulacja - tak dyrektor łódzkiego pogotowia ocenia opublikowane fragmenty nagrań rozmów dyspozytorów pogotowia ratunkowego w Łodzi, Rawie Mazowieckiej i Grodzisku Mazowieckim oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. Ich treść może wywołać wrażenie, że akcja ratownicza była prowadzona chaotycznie.

- Na miejscu karambolu zastaliśmy dużą ilość poszkodowanych, ranni według naszego ratownika nie byli posegregowani, a lekarz, który powinien kierować akcją ratunkową, zniknął z miejsca zdarzenia - mówił na antenie TVN24 Aleksander Hepner, przedstawiciel firmy "Falck", której karetka uczestniczyła w akcji po sobotnim karambolu na S8. Jego zdaniem, kontrola działań służb ratunkowych zapowiedziana przez ministra zdrowia jest potrzebna, bo w tej sprawie jest wiele wątpliwości.

PiS poważnie traktuje problemy Śląska, zaś premier Donlad Tusk jest premierem, który oszukuje robotników - powiedział w "Jeden na jeden" Adam Hofman, rzecznik PiS. Skrytykował nominowanie na szefa Kompanii Węglowej działacza PO. - To mi przypomina chłopców Drzewieckiego. To coś niebywałego - zaznaczył.

Czy w czasie akcji ratunkowej na S8, gdzie w sobotę doszło do tragicznego w skutkach karambolu, panował chaos? "Dziennik Łódzki" twierdzi, że świadczą o tym nagrania rozmów pomiędzy dyspozytorami pogotowia ratunkowego w Łodzi, Rawie Mazowieckiej i Grodzisku Mazowieckim oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zlecił już kontrolę działań służb ratunkowych. Sprawę wyjaśnia też prokuratura i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prawie 90 tys. kierowców dostało w ubiegłym roku mandat za rozmowę przez komórkę. To ponad trzykrotnie więcej niż rok wcześniej – informuje "Rzeczpospolita" na podstawie danych Komendy Głównej Policji.

Tuż przy lotnisku piotrkowskiego aeroklubu ma wkrótce wyrosnąć blisko stumetrowa elektrownia wiatrowa. Urzędnicy przekonują, że budynek spełnia wszystkie wymogi, ale piloci pukają się w czoło: - Przecież tutaj szkolą się niedoświadczeni uczniowie, obok skaczą spadochroniarze i latają szybowce. Katastrofa będzie kwestią czasu - ostrzegają i proszą o pomoc wojewodę i prokuratorów: - Zdrowy rozsądek musi wygrać z mało precyzyjną interpretacją prawa.

Sytuacja w Kompanii Węglowej jest bardzo poważna i trzeba ją ratować. Plan w tej sprawie powinien powstać w ciągu kilku tygodni - ocenił w Faktach po Faktach" Jerzy Buzek, eurodeputowany PO ze Śląska. Dodał, że obydwie strony, tzn. zarządy kopalń i związkowcy nie mogą do tego podchodzić populistycznie.

Mgła na autostradzie jest jedną z najgorszych ekstremalnych sytuacji. Powoduje, że z teoretycznie bezpiecznej droga robi się bardzo niebezpieczna - mówił na antenie TVN24 Kuba Bielak z Akademii Bezpiecznej Jazdy. Tak skomentował karambol, do którego doszło kilka dni temu w woj. łódzkim. W zderzeniu 11 aut zginęły trzy osoby, a 25 zostało rannych.

Pytania o funkcje i wspólny pierwiastek dwóch równań, obliczanie wysokości trapezu czy liczby ścian bocznych ostrosłupa - m.in. takie zadania pojawiły się na tegorocznej maturze podstawowej z matematyki. W tvn24.pl publikujemy arkusze maturalne na poziomie podstawowym.

Klub PiS zwrócił się do marszałek Ewy Kopacz o uzupełnienie porządku obrad Sejmu o informację premiera na temat finansowania Kongresu Liberalno-Demokratycznego przez niemiecką partię CDU. Zdaniem PiS, Donald Tusk nie odniósł się jednoznacznie do zarzutów. Wiadomo już jednak, że Izba nie zajmie się tą sprawą.