Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę, że w prokuraturze wymieni osoby, o których usłyszał, że "dostają po głowie" w związku ze swoją działalnością. Jak stwierdził, termin jego przesłuchania w prokuraturze nie jest jeszcze znany.

Makieta przydenckiego tupolewa, który rozbił się w czasie katastrofy smoleńskiej, została poświęcona w niedzielę w miejscowości Kałków (woj. świętokrzyskie).

Kurator, zmiana prezesa czy całkowita likwidacja PZPN? Politycy w "Kawie na ławę" mają różne pomysły: PiS proponuje kuratora, czemu przeciwne są PSL i PO, bo może to spowodować sankcje UEFA. Ruch Palikota proponuje nadzwyczajną komisję sejmową, a Solidarna Polska przekonuje, że najważniejsze jest ustalenie wspólnego stanowiska.

33-letni turysta z Warszawy odpadł od skalnej ściany Zamarłej Turni (2176 m n.p.m.), która jest częścią jednego z najtrudniejszych szlaków w polskich Tatach - Orlej Perci. Mężczyzna zginął na miejscu. To już czwarta tegoroczna ofiara na tym szlaku.

- Coś takiego zdarzyło mi się po raz piewszy w karierze. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że kibice mogą tak traktować policję - powiedziała we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Natalia Rogodzińska. To właśnie tej łódzkiej policjantce z prewencji irlandzcy fani futbolu odśpiewali na jednej z poznańskich ulic, "We love You".

Kobieta, która ma usłyszeć dzisiaj zarzut zabójstwa chłopca odnalezionego w stawie w Cieszynie - prawdopodobnie jego matka - wykorzystywała cudze dziecko, by oszukać otoczenie. - Matka przyszła z podstawionym dzieckiem do przychodni - przyznała Agnieszka Siemińska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Będzinie. Dodała, że rodzinę dwukrotnie odwiedzała pomoc społeczna, nie zauważyła jednak żadnych niepokojących oznak.

Wyjeżdżają z Europy i zdobywają Rosję. Przecierają szlaki i oczy ze zdumienia, bo rosyjski camping jest jak fatamorgana. Mimo to Rosjanie kuszą campingowymi targami, ministrowie rosyjskiego rządu wsiadają do camperów i dają przykład. Czy podróże w domu na kołach to przyszłość rosyjskiej turystyki?

Po Euro na autostradach zaczną się naprawy i poprawki niedoróbek. Na A2 będą zwężenia, prace będą też dalej prowadzone na A1. Sam minister Nowak przyznaje, że na myśl o dalszych drogowych planach drży mu serce. Czy będzie zakaz ruchu na autostradach?

- Te osoby dostają kolejno po głowie, ale nie w tym sensie, żeby je zabijano, ale wytacza im się procesy i robi różne rzeczy. W tym gronie był wymieniony także generał Petelicki. No i nagle ginie - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się po raz kolejny do zagadkowej śmierci gen. Petelickiego i do swoich słów w tej sprawie. Właśnie w związku z nimi Kaczyński ma zostać przesłuchany przez prokuratora.

- W 1999 roku wiedzieliśmy gdzie Bin Laden będzie i jaką trasą i pojazdami będzie się poruszał. Dlatego zaproponowaliśmy zlikwidowanie go - mówił w "Faktach po Faktach" były oficer wywiadu PRL, współpracownik UOP i WSI - Aleksander Makowski. Autor książki "Tropiąc Bin Ladena" opowiadał o misji w Afganistanie i swojej wcześniejszej pracy w kraju.

Nowym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia zostanie Agnieszka Pachciarz - dowiedziały się "Fakty TVN". To obecna wiceminister zdrowia. Na stanowisku zastąpi zdymisowanego Jacka Paszkiewicza.

57-letni Grzegorz W., który w piątek został zatrzymany przez policję w łódzkim biurze posła PiS Jana Tomaszewskiego nie usłyszy zarzutów w związku z tą sprawą. Śledczy nie zebrali wystarczających dowodów, by to zrobić. Mężczyzna usłyszał jednak zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Z apelem o traktowanie mediów katolickich na równi z innymi w procesie koncesyjnym i o przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie zwrócili się polscy biskupi. W sobotę, na zakończenie obrad Episkopatu Polski we Wrocławiu, wydali specjalny komunikat w tej sprawie.

Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku. Decyzja taka zapadła na kongresie kontynentalnej federacji (EHF) w Monte Carlo.

Ważące blisko sto ton i mające długość ok. 30 metrów stalowe bale spadły na tory w pobliżu miejscowości Szczukowice (woj. świętokrzyskie). Były to elementy wiaduktu, który jest w trakcie budowy i przebiega nad trasą kolejową. Jak poinformował rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei, nikomu nic się nie stało.

Zmarła Magdalena Prokopowicz, prezes fundacji "Rak'n'Roll Wygraj Życie". Odeszła w piątek, w wieku 35 lat, po ośmiu latach walki z nowotworem. Ostatnio głośno zrobiło się o kampanii "Zbieram na cycki, nowe fryzury i dragi", której była pomysłodawczynią.

Po libacji alkoholowej w Szczecinku 18-latek polał swojego kolegę substancją łatwopalną, a następnie podpalił. Chłopak w stanie krytycznym trafił do szpitala z poparzeniami trzeciego stopnia.

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W tym dniu wszystkie dzieci dziękują swoim ojcom za okazaną miłość i troskę. I tak już od ponad 100 lat. Choć ten zwyczaj narodził się w USA, to w Polsce przyjął się znakomicie.