Matka chłopca, znalezionego w cieszyńskim stawie, została dziś przewieziona do aresztu. Kobieta spędzi tam trzy miesiące, podobnie, jak jej konkubent. Oboje usłyszeli zarzuty ws. śmierci ich dziecka. Prokuratura nadal jednak czeka na badania potwierdzające rodzicielstwo, choć nie ma wątpliwości, że to Szymon z Będzina.

- Jeśli po zakończeniu śledztwa nie nastąpi etap sądowy, a wedle naszych informacji nie nastąpi, są szanse, by wrak prezydenckiego Tu-154 został sprowadzony do kraju. Przyspieszamy przygotowania do sprowadzenia wraku do Polski - informuje prok. generalny Andrzej Seremet w RMF FM.

Przez trzy pierwsze miesiące obowiązywania nowej ustawy refundacyjnej, NFZ dopłacił do leków mniej o blisko pół miliarda złotych. Oszczędności jednak nie dotyczą pacjentów - ci musieli wydać na swoje leki więcej niż do tej pory.

Medal za wieloletnie zasługi dla PSL dyrektorowi radomskiego szpitala został już wręczony, choć sprawą molestowania 9-letniego chłopca w tej placówce nadal zajmuje się prokuratura. Odznaczony Włodzimierz Guzowski zachowuje zimną krew - z odznaczenia jest dumny a zdarzenia w szpitalu traktuje jako "pretekst żeby w niego uderzyć".

Jest prokuratorskie śledztwo ws. przetargów w wojsku po informacjach reporterów programu "Polska i Świat" TVN24. Dotyczy ono możliwego przekroczeniu uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez urzędników MON. Sprzęt, który zamówili w 2010 roku dla żołnierzy w Afganistanie nigdy do armii nie trafił.

Wyniki analizy porównawczej DNA chłopca, którego ciało zostało znalezione ponad dwa lata temu w Cieszynie, i domniemanych członków jego rodziny będą znane prawdopodobnie po niedzieli - poinformowała rzecznik bielskiej Prokuratury Okręgowej Małgorzata Borkowska.

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której różne osoby mogą być zagrożone, jeśli mają pewną wiedzę lub kiedy nacisnęły na odcisk rozmaitym środowiskom wpływowym. Ale w przypadku gen. Petelickiego nie wydaje mi się, żeby taka sytuacja miała miejsce - mówił Zbigniew Ziobro w "Faktach po faktach".

- W pierwszej chwili nie wierzyłem, to jest niemożliwe - nie Sławek. (...) Potem, gdy zaczęło do mnie napływać coraz więcej informacji, nabrałem przekonania, że to było samobójstwo planowane od dłuższego czasu - powiedział w "Kropce nad i" były szef UOP Gromosław Czempiński, pytany o śmierć gen. Sławomira Petelickiego. Czy istniała lista "osób zagrożonych"? - To salonowe plotki - uznał.

- Zmiana prezesa, która jest bardzo prawdopodobna, nie sprawi, że związek będzie nagle dobrze działał - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister sportu Joanna Mucha. Jej zdaniem sytuacja PZPN to problem strukturalny. I tłumaczyła, że mimo iż szef związku pewnie zmieni się, to jego zarząd pozostanie ten sam.

Polacy najczęściej piją dla relaksu i robią to głównie w domowym zaciszu. Najczęściej do kieliszka zaglądają osoby z wykształceniem podstawowym (98 proc. ankietowanych). Wśród najmłodszych, czyli w grupie wiekowej 18-24 lata, jest jedynie 2 proc. abstynentów - wynika z sondażu TNS OBOP.

- To jest przykład upadku, przynajmniej niektórych, instytucji - mówił w TVN24 socjolog i kryminolog Paweł Moczydłowski o sprawie "chłopca z Cieszyna", którego rodziców odnaleziono dopiero po dwóch latach. Podkreślał, że nie ma żadnego wytłumaczenia dla tej sytuacji.

26 nowych zarzutów, w tym trzy dotyczące podżegania do zabójstwa, usłyszał Rafał S. ps. "Szkatuła". To m.in. efekt śledztwa prowadzonego przez warszawską prokuraturę apelacyjną i dotyczącego przemytu oraz handlu narkotykami.

Policjant ze Zduńskiej Woli przez telefon pomógł uratować trzytygodniowe dziecko. Poinstruował matkę noworodka, które zadławiło się podczas podawania posiłku i zaczęło tracić przytomność. Chłopczyk jeszcze przed przybyciem karetki odzyskał oddech.

Kobieta i męczyzna - rodzice Szymona, którego ciało znaleziono dwa lata temu w Cieszynie - zostali aresztowani na trzy miesiące. Taką decyzję wydał w poniedziałek Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej. O areszt wnioskowała prokuratura. Po wczorajszym przesłuchaniu ojciec chłopca przyznał się do stawianego mu zarzutu nieudzielenia pomocy dziecku i spowodowania w ten sposób nieumyślnej śmierci. Matka Szymona nadal nie przyznaje się do winy.