Dreamliner w Polsce. Startu i lądowania "nawet nie poczuliśmy"

W czwartek dokładnie o 10.51 na warszawskim lotnisku Chopina wylądował pierwszy Dreamliner. Boeing 787 należy do PLL LOT i jest pierwszym tego rodzaju samolotem w Europie. Lądowanie odbyło się bez problemów, choć "liniowcowi marzeń" z powodu złej pogody podczas lotu nie asystowały F16.

Kpt. Makula: To jak wygranie mistrzostw świata

- Porównuję to do wyzwania i wygrania na przykład mistrzostw świata - tak tuż po lądowaniu Dreamlinera mówił kpt Jerzy Makula, jeden z pilotów lotu "Liniowca marzeń" do Polski. Boeing 787 siadł na płycie lotniska w Warszawie o 10.51.

Sikorski ostrzega Londyn: Poza UE będzie mniej znaczyć

- Byłaby strata, jeśli Wielka Brytania nie będzie się głębiej angażować w Europie. Londyn musi liczyć się z tym, że poza UE będzie gospodarczo i politycznie mniej w świecie znaczyć - powiedział "Timesowi" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Wnioskują o przedłużenie aresztu Marcinowi P. "Z obawy matactwa"

Łódzka prokuratura okręgowa skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku wniosek o przedłużenie o kolejne trzy miesiące aresztu dla prezesa Amber Gold Marcina P. Jest on podejrzany m.in. o oszustwo znacznej wartości i prowadzenie bez zezwolenia działalności bankowej.

Jest dochodzenie ws. uprowadzonego 10-latka

Krakowska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie uprowadzenia i przetrzymywania 10-letniego chłopca. Wystąpiła także do sądu rodzinnego o przesłuchanie chłopca - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Marcinkiewicz: Kaczyński powinien pojechać do Camerona

Premier Donald Tusk i prezes PiS powinni wspólnie zabiegać o korzystny dla Polski budżet unijny - uważa Kazimierz Marcinkiewicz. - Jarosław Kaczyński, który jest w tej samej frakcji w Parlamencie Europejskim co partia Cemerona, powinien pojechać do Londynu, albo przynajmniej zadzwonić - powiedział w programie "Jeden na jeden" były premier tłumacząc, co należy zrobić, aby odsunąć groźbę zawetowania budżetu UE przez Wielką Brytanię.

Rowerzysta zatrzyma się na "zielonym"?

Posłowie pracują nad zmianą przepisów ruchu drogowego, która dotyczy rowerzystów. Miłośnicy jednośladów mieliby według nich zatrzymywać się na zielonym świetle, by przepuścić samochód - pisze "Gazeta Wyborcza".

Polski pieszy zagrożony na pasach. "To kwestia kultury, a raczej jej braku"

Polska jest najniebezpieczniejszym krajem dla pieszych w całej Unii Europejskiej. Wyprzedzanie na trzeciego, wyprzedzanie na podwójnej ciagłej - takie rzeczy w zasadzie nikogo nie dziwią. Niestety ofiarami brawury i bezmyślności kierowców, coraz częściej padają piesi. Nawet na pasach, gdzie powinni być przecież nietykalni.

Z czym nad Wisłę zawita Hollande?

Paryż oczekuje, że piątkowa wizyta prezydenta Francois Hollande'a w Polsce poprawi stosunki polityczne między obydwoma krajami - pisze "Le Figaro", zwracając uwagę na konieczność ożywienia polsko-francuskich relacji gospodarczych.

"W sobotę nie będziemy nic pić"

- W sobotę nie będziemy nic pić - mówił Leszek Miller w "Faktach po Faktach" w TVN24 o sobotnim spotkaniu SLD i Ruchu Palikota. - Chcemy wysłać sygnał, że są w polskim Sejmie dwie partie, które nie przechodzą obojętnie zarówno obok autentycznych niepokojów społecznych (...), ale też które mają odwagę powiedzieć polskim nacjonalistom zdecydowane "nie" dla ich prób zmiany porządku konstytucyjnego - tłumaczył.

Ruszył proces syna premiera przeciw "Faktowi"

Ruszył proces o ochronę dóbr osobistych, który Michał Tusk wytoczył wydawcy "Faktu". Chodzi o sugestie gazety, że synowi premiera grozi do 10 lat więzienia w związku z możliwoscią popełnienia przestępstwa przy jego współpracy z OLT Express.

Prezes molestował młode łyżwiarki?

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie byłego członka zarządu jednego ze stołecznych klubów łyżwiarskich. Zarzucono mu kilkanaście przestępstw pedofilskich - poinformowała w środę Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Protesty też w Polsce. Związkowcy przed ministerstwem pracy

Przed siedzibą resortu pracy w Warszawie, w środę po godz. 10, rozpoczęła się manifestacja w ramach europejskiego dnia akcji związków zawodowych i solidarności na rzecz kontraktu socjalnego dla Europy. Pikiety zapowiedziano też w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach.

Areszt dla ojca, który skatował rocznego synka

Na trzy miesiące aresztował sąd 24-letniego mieszkańca Bytomia, zatrzymanego pod zarzutem znęcania się nad rocznym synkiem i uszkodzenia jego ciała. Dziecko przeszło operację, jego stan jest ciężki.

Karambol w Dęblinie. Zderzyło się 19 aut

Poważny karambol na drodze krajowej nr 48 na moście w Dęblinie (na granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego). W wypadku uczestniczyło 19 samochodów. Na szczęście ranna została tylko jedna osoba. Droga była zablokowana przez blisko cztery godziny.

Kwiatkowski: Policja miała prawo użyć broni

Policja miała prawo użyć broni gładkolufowej, kiedy podczas Marszu Niepodległości doszło do burd - uważa były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO. Jak powiedział w programie "Jeden na jeden", wyraźnie mówi o tym ustawa o policji.

Stroi żarty z "łódzkiej wojny". "Jestem bezrobotny, mam dużo czasu"

- Jestem bezrobotny, więc w wolnych chwilach, których jest dużo, robię napisy - opowiada reporterowi "Polski i Świata" Jan III Waza. Oczywiście nie XVI-wieczny król Szwecji, tylko młody mężczyzna, który od kilku miesięcy bawi całą Polskę napisami na temat dwóch łódzkich klubów piłkarskich: Widzewa i ŁKS.

Europejscy związkowcy wychodzą na ulice. W Polsce pięć pikiet

Pięć pikiet zorganizuje w środę OPZZ w ramach europejskiego dnia akcji związków zawodowych i solidarności na rzecz kontraktu socjalnego dla Europy. Związkowcy będą demonstrować w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. Protestować ma także Sierpień '80.

Zapalenie płuc, biegunka, zmiany skórne. Groźny wąglik

Bakterią wąglika można zarazić się na trzy sposoby, a brak leczenia może doprowadzić do ciężkiego zapalenia płuc. Temat bakterii, która ostatnim razem stała się powszechnie znana po atakach na World Trade Center w 2001 roku, wraca bo do Polski trafiło ponad 30 krów ze słowackiej farmy, na której odkryto wąglika.

Prokuratura w odrębnym śledztwie zbada, czy urzędnicy popełnili błędy

Prokuratura Okręgowa w Łomży zdecydowała o wszczęciu odrębnego śledztwa ws. niedopełnienia obowiązków przez urzędników w związku z tragedią w Hipolitowie. Mieszkanka tej wsi jest podejrzana o zabójstwa swoich nowo narodzonych dzieci. Śledztwo zostało podjęte po zawiadomieniach Rzecznika Praw Dziecka.

Prezydent o budżecie UE: Problem cięć jest bolesny

- Choć sam problem cięć budżetu UE na lata 2014-2020 jest bolesny i trudny do zaakceptowania, dla Polski zasadniczą sprawą jest struktura cięć w wydatkach - powiedział prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu we wtorek z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem w Brukseli.