Trynkiewicz ofiary łowił nad jeziorem. Nie zabijał, "gdy nie było warunków"

Mariusz Trynkiewicz przez ostatnie dwa lata przed brutalnym zabiciem czterech chłopaków, do swojego mieszkania zaprosił kilkunastu innych. Nie zabijał, bo "nie było odpowiednich warunków". Kiedy się pojawiły, z realizacją planu nie miał problemów. Bo - jak wynika z sądowych akt - zawsze wybierał tych wrażliwszych, słabszych, takich, którym najłatwiej było zaimponować. Kim były ofiary człowieka nazwanego "szatanem z Piotrkowa"?

Zbigniew Bujak dostał zakaz wjazdu na Ukrainę

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wydała zakaz wjazdu na terytorium kraju dla Zbigniewa Bujaka, działacza polskiej opozycji demokratycznej w czasach komunistycznych - poinformował rzecznik SBU Wołodymyr Tocki.

Ponad 12 tysięcy gospodarstw wciąż bez prądu

12,8 tys. gospodarstw w woj. świętokrzyskim pozostawało w środę nad ranem bez prądu. Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego, w nocy liczba odbiorców pozbawionych energii elektrycznej spadła o połowę.

Historyczny precedens i logistyczne wyzwanie. Kraków szykuje się do przyjazdu delegacji z Izraela

To będzie największa tego typu operacja logistyczna i bezpieczeństwa, która wesprze bezprecedensową akcję polityczną i historyczną. Kilkudziesięciu izraelskich polityków przyleci do Polski, by zwiedzić były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau oraz wziąć udział w spotkaniu międzyparlamentarnym. Już teraz na miejscu pracują izraelskie służby, a w poniedziałek Kraków stanie się jednym z najlepiej pilnowanych miejsc na świecie. Materiał reportera programu "Polska i Świat".

Kontrowersyjna ustawa o groźnych przestępcach wchodzi dziś w życie

Od dziś obowiązuje ustawa o tzw. niebezpiecznych przestępcach. Ma ona objąć między innymi skazanych na śmierć zabójców, którym w 1989 roku zamieniono karę na 25 lat pozbawienia wolności. Wśród nich jest skazany za zabójstwo czterech chłopców Mariusz Trynkiewicz, który kończy odbywanie kary 11 lutego. Urzędnicy mają trzy tygodnie, by dopełnić procedur i objąć go specjalnym nadzorem jako osobę szczególnie niebezpieczną.

Hofman: Bieńkowska miała chronić Tuska, a to premier chroni ją

- Premier Tusk zatrudnił panią Bieńkowską, by chroniła jego wizerunek, a teraz to on musi chronić ją - powiedział w "Kropce nad i" Adam Hofman z PiS, odnosząc się do słów szefa rządu, który we wtorek przeprosił za niefortunną wypowiedź swej współpracowniczki nt. problemów na kolei. - Trzeba znać charakter pani premier. Będę jej broniła do upadłego - przekonywała w TVN24 Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

"Bieńkowska obraziła ludzi. Media za szybko ją koronowały"

Media zbyt szybko koronowały Elżbietę Bieńkowską na osobę genialną i nieomylną, a teraz jej wizerunek eksperta poległ. Premier Donald Tusk już zaczyna żałować różnych PR-owskich nominacji - stwierdził w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski z Solidarnej Polski, odnosząc się do słów wicepremier ws. sytuacji na kolei. - Ta wypowiedź nie miała na celu kogokolwiek urazić, ale to nauczka, żeby uważać, co się mówi - powiedział z kolei Paweł Olszewski z PO.

400 godzin prac społecznych za pobicie Grzegorza Miecugowa

Jest wyrok w sprawie napadu na Grzegorza Miecugowa podczas przystanku Woodstock w ub. roku. Oskar W. przez 10 miesięcy będzie musiał pracować społecznie po 40 godzin w miesiącu. - To dosyć surowa kara, ale cieszę się z takiego jej charakteru. Mam nadzieję, że sprzątając ulice czy wykonując inne zajęcia dla dobra otoczenia, Oskar W. zastanowi się nad tym, skąd się tu wziął - skomentował wyrok dziennikarz TVN24.

Hofman: Bieńkowska zaraziła się od Tuska arogancją władzy

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska była nadzieją Donalda Tuska na poprawę notowań PO, jednak okazało się, że zaraziła się od premiera arogancją władzy - ocenił rzecznik PiS Adam Hofman, odnosząc się do wypowiedzi minister infrastruktury i rozwoju na temat opóźnień pociągów.

Premier u seniorów. "Jesteście bardzo potrzebni"

Jesteście bardzo potrzebni pod każdym względem - powiedział we wtorek premier Donald Tusk na spotkaniu z seniorami w Częstochowie. Szef rządu zaznaczył, że czasem osobom powyżej 60 roku życia potrzeba niewielkiej pomocy, by pobudzić ich gotowość do aktywnego życia.

Premier przeprasza za słowa minister. "Niezbyt fortunne sformułowanie"

- To niezbyt fortunne sformułowanie, które szczególnie nieprzyjemnie brzmi dla ludzi, którzy doświadczyli zimna w pociągach stojących na mrozie - tak premier Donald Tusk skomentował wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej dla "Faktów po Faktach". Minister infrastruktury i rozwoju odnosząc się do opóźnień pociągów, powiedziała: - Sorry, taki mamy klimat. Premier przeprosił tych, których taki komentarz dotknął.