Mimo że piątek jest jeszcze normalnym dniem roboczym, ZTM wprowadza specjalny rozkład jazdy w związku ze świętami. Na niektórych liniach pojawi się mniej, na innych więcej pojazdów. Dobra wiadomość? Tego dnia otwarta zostanie stacja metra Świętokrzyska.

"Wymontować fotele i zastąpić je dmuchanymi" - proponuje @Krzysztof. "Ubrania też ważą. Może przeloty nago?" - pisze z kolei @Dariusz. Demontażem siedzisk i zainstalowaniem poręczy dla stojących pasażerów przebija poprzedników @Dawid. Burzę mózgów internautów wywołał projekt linii lotniczych Ryanair, które w odpowiedzi na rosnące koszty paliwa planują zmniejszyć obciążenie samolotów.

Kobieta i nastolatek trafili do szpitala po wypadku na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Katowic. Po pęknięciu opony kobieta straciła panowanie nad pojazdem, bus uderzył w barierę energochłonną i dachował. Utrudnienia na A4 trwały blisko dwie godziny. O szczegółach zdarzenia informuje portal 24opole.pl.

Mówiono o nim "pajac kultury", "burak w torcie" czy "potwór z Warszawy". Choć od początku wywoływał skrajne emocje, na stałe wpisał się w krajobraz stolicy. Na apele o zburzenie Pałacu większość odpowiada, że prezentów się nie oddaje. Nawet jeśli nadal noszą imię Stalina.

Międzynarodowy zespół astronomów, kierowany przez prof. Grzegorza Pietrzyńskiego, dokonał sensacyjnego odkrycia. Dotyczy ono nowego mechanizmu tworzenia się gwiazd pulsujących.

Od miesięcy stoi na płycie postojowej, LOT za to płaci a amerykański właściciel toczy z ubezpieczycielem spór o miliony dolarów. Nikt do niego nie zagląda, bo nie może. To szara prawda o losach boeinga, którym kpt. Wrona wylądował spektakularnie na Okęciu. Ostatni realny pomysł dotyczący jego przyszłości: przerobić go na samolot cargo. - Z perspektywy działalności spółki "Papa Charlie" staje się coraz bardziej zbędny - przyznaje rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski.

W przerwie meczu na Stadionie Narodowym dochodzi do bójki między pseudokibicami dwóch zwaśnionych ze sobą drużyn. Rannych zostaje aż 120 osób, z czego 20 jest w stanie ciężkim - to scenariusz ćwiczeń służb medycznych, jakie odbyły się w środowe przedpołudnie.

Dziś Wielki Czwartek, który rozpoczyna najważniejszy dla chrześcijan czas w roku - Triduum Paschalne. Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz jego zmartwychwstanie.

Dziennikarz TVN24 Maciej Knapik został wyróżnionych tytułem "Europejczyka Roku 2011". Wśród osób nagrodzonych są również m.in. fizyk prof. Łukasz Turski, reżyserka Agnieszka Holland, językoznawca prof. Jan Miodek oraz były minister sprawiedliwości, poseł PO Krzysztof Kwiatkowski.

Adwokat Marcin Dubienecki, a prywatnie mąż Marty Kaczyńskiej, dostał naganę od kolegów po fachu. Sąd dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku ukarał go za niestosowną wypowiedź dla gazety i tym samym naruszenie etyki zawodowej. Według Dubienieckiego, sąd dyscyplinarny "wystawił go na pośmiewisko".

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) w TVN24 nie wykluczyła lokalizacji pomnika poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej na Trakcie Królewskim, ale poza Krakowskim Przedmieściem, bo - jak wyjaśniła - na monument na tym odcinku zgody nie wyraził konserwator zabytków. Mariusz Kamiński (PiS) pochwalił tę "deklarację otwartości".

- Zauważyliśmy dziewczynę, która siedziała na murku. Pierwsze co rzuciło nam się w oczy, to że miała walizkę. Przy niej stała ok. 50-letnia kobieta i chłopak w wieku ok. 20 lat - opowiadała w TVN24 mieszkanka Sosnowca, Anna Kaszycka. Katarzynę W. odnaleziono w Sosnowcu niedaleko ogródków działkowych. Kobieta, która jest podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci córki, zniknęła w środę rano.

- Nie znam tego człowieka - mówi o nożowniku, który zaatakował w siedzibie Agory, jego ofiara, Marek Matczak, działacz Partii Demokratycznej i wiceprezes stowarzyszenia Projekt Warszawa. Sprawca nadal jest na wolności, a policja opublikowała jego wizerunek, zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Ucieczka Katarzyny W. jest tylko medialna - ocenili zgodnie w "Faktach po Faktach" w TVN24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i adwokat Jacek Kondracki. Kryminolog Brunon Hołyst przekonywał natomiast, że kobieta nie byłaby w stanie okłamać wariografu, tym bardziej, gdy "weźmiemy pod uwagę jej poziom inteligencji i możliwości umysłowe".

Łącznie 950 zarzutów oszustw, fałszowania dokumentów i ukrywania majątku usłyszał 46-latek, który zorganizował w okolicach Bydgoszczy piramidę finansową. Mężczyzna wyłudził w sumie ok. 9 mln złotych, a potem sam zgłosił się do prokuratury. Za nielegalny obrót pieniędzmi swoich klientów i fałszowanie dokumentów grozi mu do 15 lat więzienia.

- Moi ludzie nie chronili Katarzyny W. - powiedział w programie "Tak jest" Krzysztof Rutkowski, pytany o to, jak to możliwe, że kobieta niespodziewanie uciekła z Łodzi. Współwłaściciel biura detektywistycznego wyjaśnił, że jego pracownicy przyjeżdżali tylko, gdy dochodziło do incydentu ze strony innych ludzi. - Nie była potrzebna ochrona przez 24 godziny na dobę - zapewnił.

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza informacje o podejrzeniu korupcji w Ministerstwie Zdrowia przy wprowadzaniu na listę leków refundowanych preparatu dla dzieci ze skazą białkową - poinformował tvn24.pl rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Doniesienie w związku ze sprawą w złożyło Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków. Resort zapewnia, że postępował przejrzyście i zgodnie z prawem.

Sześć samochodów zostało zniszczonych w wyniku zawalenia się rusztowania w Mieczysławowie (pow. kutnowski). Źle zabezpieczoną konstrukcję, na zaparkowane przed blokiem pojazdy, prawdopodobnie przewrócił silny wiatr. - To się przewracało jak ustawione kostki domina - mówią świadkowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wyższe kary spotkają m.in. kierowców wyprzedzających w niedozwolonych miejscach, przewożących dzieci bez fotelika, a także rozmawiających przez telefon komórkowy w czasie jazdy. Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki podpisał w środę nowy taryfikator dotyczący wykroczeń drogowych. Swoje podpisy pod dokumentem muszą złożyć jeszcze ministrowie transportu i budownictwa. Nowe prawo wejdzie w życie prawdopodobnie już w maju.