Po tym, jak konar drzewa śmiertelnie przygniótł w Szczawnie-Zdroju 4-latkę, władze miasta postanowiły powołać w poniedziałek zespół biegłych, który raz jeszcze zbada wszystkie drzewa w parku. - Jeśli specjaliści wskażą, że potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia, na pewno je zrobimy - zapewniła na antenie TVN24 Uruszla Burek, zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju.

W Opolu rusza proces o odszkodowanie za poród żony Bartłomieja Bonka, medalisty olimpijskiego z Londynu. Sprawa dotyczy błędów, jakich prawdopodobnie dopuścili się lekarze podczas porodu bliźniaczek olimpijczyka. Jedna z dziewczynek urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu. - Ja im nie odpuszczę - mówił w rozmowie z reporterem TVN24 Bartłomiej Bonk.

Brunon K., podejrzany o przygotowywanie zamachu bombowego na konstytucyjne organy RP, jest - według biegłych - poczytalny - poinformowała prokuratura, potwierdzając doniesienia TVN24. Oznacza to, że mężczyzna nie uniknie procesu. W poniedziałek krakowski sąd zdecydował o kolejnym przedłużeniu na trzy miesiące aresztu wobec niedoszłego zamachowca.

Temperatura rośnie, a my zamiast czuć przypływ energii stajemy się ospali, mamy zawroty głowy i nudności. To może być odwodnienie organizmu. Radzimy co jeść i pić, by uniknąć niebezpiecznej utraty wody z organizmu, a przy tym w pełni wykorzystać gorący letni czas.

Z opóźnieniem, ale jednak przyjadą. Piłkarze FC Barcelony rozegrają towarzyski mecz z Lechią Gdańsk na PGE Arenie we wtorek 30 lipca. Pierwszy gwizdek powinien zabrzmieć o 20:45. Portal tvn24.pl podpowiada, jak bezpiecznie dojechać na stadion i czego ze sobą nie zabierać.

Walka o fotel szefa PO trwa. Premier Donald Tusk spotkał się w niedzielę z działaczami partii w Łańsku. Jacek Protas, przewodniczący warmińsko-mazurskich struktur partii powiedział, że spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, a premier "wyjechał uśmiechnięty". Zdaniem Protasa poruszono na nim "wiele istotnych kwestii".

- Gowin jest tak naprawdę samotny, a swoją odrębność eksponuje. Na pozycję w partii pracuje się latami, a on tego nie robił - mówiła w studiu "Faktów po Faktach" o swoim partyjnym koledze Julia Pitera. Kontrkandydat Donalda Tuska w wewnętrznych wyborach w PO w niedzielę agitował w Giżycku.

- Przed nami szereg inwestycji, do których musimy przystąpić od jutra - tak w "Faktach po Faktach" prezydent Krakowa Jacek Majchrowski skomentował decyzję papieża Franciszka o zorganizowaniu w 2016 r. Światowych Dni Młodzieży w tym mieście. - Mamy Dni Młodzieży zamiast EURO, to olbrzymia wartość promocyjna - powiedział. Dodał też, iż wierzy, że państwo pomoże w przedsięwzięciu "nie tylko duchowo".

To bardzo ważna wiadomość zarówno w wymiarze religijnym, jak i politycznym - powiedziała w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego szefowa jego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. - To olbrzymie wyzwanie, ale skoro Częstochowa w 1991 roku dała radę, to my też damy - zapowiedział z kolei prezydent Krakowa Jacek Machrowski. To w tym mieście odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.

W zakładzie na terenie Wrześni rozszczelniła się butla gazowa. Wyleciała w powietrze niczym pocisk i sto metrów dalej, przez dach wpadła do jednego z domów, gdzie wybuchła. - Nic nikomu się nie stało. Zabezpieczamy dwie kolejne butle - informują strażacy.