Kaczyński o referacie ws. brzozy: Wiarygodność tej analizy wydaje się bardzo wysoka

- Ta sprawa będzie jeszcze prezentowana opinii publicznej, w związku z czym powstrzymam się od komentarza - stwierdził Jarosław Kaczyński, pytany o referat Chrisa Cieszewskiego, który podczas konferencji smoleńskiej przekonywał, że brzoza w Smoleńsku została złamana na długo przed katastrofą tupolewa. - Wiarygodność tej analizy wydaje się bardzo wysoka - dodał jednak prezes PiS.

Na granicach RP znów kontrole. Przez szczyt klimatyczny

W związku z konferencją klimatyczną od 8 do 23 listopada zostaną przywrócone kontrole na granicach Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz na przejściach morskich i lotniczych. Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Jest akt oskarżenia przeciwko Brunonowi K.

Prokuratura zakończyła dziś formalnie śledztwo ws. Brunona K. i jutro skieruje do sądu akt oskarżenia. 45-latek odpowie za przygotowywanie zamachu bombowego na konstytucyjne organy RP. Na ławie oskarżonych zasiądzie oprócz niego dwóch innych mężczyzn, którzy handlowali z nim bronią.

Lasek wskazuje na błąd smoleńskiego eksperta. "To nie brzoza, to śmieci"

- Brzoza została złamana 10 kwietnia w wyniku kolizji. Smoleński ekspert Chris Cieszewski analizował na zdjęciach satelitarnych inny element, nie brzozę. Popełnił błąd twierdząc, że drzewo było złamane przed katastrofą smoleńską. Za brzozę mógł wziąć śmieci - stwierdził w RMF FM Maciej Lasek, przewodniczący zespołu smoleńskiego przy KPRM. Z kolei prokurator generalny Andrzej Seremet powtórzył w Radiu Zet, że prezydencki samolot zahaczył w Smoleńsku o brzozę.

Zdewastowali cmentarz dla pieniędzy? Wandale pracowali w zakładzie kamieniarskim

Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o zdemolowanie cmentarza św. Antoniego w Łodzi. Funkcjonariusze zdążyli już ustalić, że dwóch z nich pracowało w zakładzie kamieniarskim. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ich 16-letni kompan jest synem właścicielki tego zakładu. Policja nie wyklucza, że mężczyźni niszcząc groby liczyli na późniejszy zarobek.

"Dziecko mogło być sprzedane lub oddane za jakieś fanty"

- Z jednej strony są rodzice, którzy szukają swoich dzieci przez całe życie, z drugiej są dzieci, które się pojawiają, bo nikt ich nie chciał - mówiła na antenie TVN24 Irena Dawid-Olczyk, prezes Fundacji "La Strada", komentując sprawę blond dziewczynki znalezionej w obozie romskim w Grecji. Dodała też, że sytuację w tym przypadku można było rozwiązać inaczej. - Tu dziecko zostało zabrane od rodziny. Myślę, że w tej chwili przeżywa horror - stwierdziła Dawid-Olczyk.

Rusza przegląd mostu Milenijnego: dwa miesiące utrudnień

Dwa miesiące utrudnień dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Zaczyna się przegląd mostu Milenijnego we Wrocławiu. I choć zarządca przekonuje, że prace nie będą trwały w godzinach szczytu, kierowcy mogą utknąć w korkach.

F-16 zastąpią wysłużone "suki". Idą zmiany w polskim lotnictwie

F-16 muszą przechwycić wroga, Su-22 trafić bombą w cel, a śmigłowce na czas dolecieć z transportem - tak co roku wyglądają wojskowe ćwiczenia w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Każdego roku na ZLOCIE można zobaczyć, czym lata nasza armia, ale idą wielkie zmiany. Wysłużone maszyny zastąpić mają najnowocześniejsze zdobycze technologii.

Głosowanie ws. referendum ws. 6-latków przełożone. Rząd lepi koalicję, by odrzucić wniosek?

W czwartek w Sejmie odbędzie się obszerna debata na temat obywatelskiego wniosku o przeprowadzenie referendum ws. obowiązku szkolnego dla sześciolatków, ale głosowania nie będzie. Karolina Elbanowska, koordynatorka akcji "Ratuj Maluchy" mówi wprost: - PO przestraszyła się, że nie ma większości, że wniosek o referendum popierają nie tylko partie opozycyjne, ale też niektórzy posłowie koalicji.

Głosowanie korespondencyjne. W Sejmie tylko PiS przeciw

Wszystkie kluby oprócz PiS, pozytywnie odniosły się we wtorkowej debacie w Sejmie do przygotowanego przez PO projektu noweli kodeksu wyborczego ws. upowszechnienia głosowania korespondencyjnego. Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o odrzucenie propozycji w pierwszym czytaniu.

Dzień Nauczyciela w Darłowie: wójt nagrodził sprzątaczkę, pominął pedagogów

Wójt i dyrekcja szkoły kontra nauczyciele. Przy okazji Dnia Nauczyciela wójt gminy Darłowo Franciszek Kupracz nagrodził sprzątaczkę i powołaną przez siebie miesiąc temu nową dyrekcję szkoły. O pedagogach z darłowskiej podstawówki nie ma dobrego zdania. Twierdzi, że bibliotekarka doprowadziła do "burdelu" w szkolnej bibliotece, a katechetka "miała diabła pod spódnicą". - Jest tu parę nauczycieli, najchętniej dałbym im nagrodę minus - twierdzi wójt. Nauczyciele twierdzą, że zachowanie wójta to zemsta za protest w obronie szkoły przed likwidacją. Nauczycieli z Dąbek odwiedził reporter TTV.

Urodziła w pociągowej toalecie. Lekarze: pogratulować zimnej krwi

- Sama sobie poradziłam, ale jak to się stało, nie wiem - wspomina Maria Kuś swój poród. Jej córeczka - Kinga przyszła na świat w pociągu we wtorek, a dzielna mama sama poradziła sobie z porodem w pociągowej toalecie. - Wszystko jest w należytym porządku. Większość rodziny jest zaskoczona - mówi kobieta. Marię i Kingę Kuś odwiedziła w szpitalu reporterka "Blisko Ludzi" TTV.

Drugi dzień konferencji smoleńskiej. Zdjęcia ofiar, opis sekcji zwłok, teza o "serii eksplozji"

Rozbieżności w dokumentacji z sekcji zwłok, położenie ciał ofiar w Smoleńsku, analiza porównawcza różnych katastrof lotniczych - to tylko niektóre zagadnienia poruszone we wtorek, podczas drugiego dnia II Konferencji Smoleńskiej organizowanej przez zespół Antoniego Macierewicza. Podczas konferencji zabrała głos m. in. Małgorzata Wassermann oraz prof. Piotr Gliński. Nie było natomiast szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jurek: wypowiedzi Rońdy nie mogą przesłonić błędów rządu. Nałęcz: ale to nie znaczy, że był zamach

- Wypowiedź profesora Rońdy, cały ten skandal, który wokół niego wybuchł, nie może w żadnym wypadku przesłonić faktu, że rząd przyjął złą konwencję lotniczą, w skutek której straciliśmy śledztwo - stwierdził w programie "Fakty po Faktach" były marszałek sejmu Marek Jurek. Z Jurkiem nie zgodził się Tomasz Nałęcz. Prezydencki doradca kontrował, że choć przy badaniu katastrofy były pewne nieprawidłowości, to nie świadczy to o tym, że w Smoleńsku doszło do zamachu.