Tusk: Gdybym był spokojny, to byśmy się nie spotykali

- Nie wszytko jest dobrze. Gdyby było inaczej, byłbym dzisiaj spokojny. I nie spotkalibyśmy się dzisiaj - powiedział premier Donald Tusk rozpoczynając posiedzenie zarządu zespołu zarządzania kryzysowego w związku z niepokojącymi prognozami pogody.

"Jeśli to prawda, to można tylko ubolewać". Kaczyński komentuje doniesienia o Kwaśniewskim

Jeśli to zaangażowanie na Ukrainie miało wiązać się z uzyskiwaniem osobistych korzyści, to można nad tym bardzo, ale to bardzo ubolewać - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując informacje portalu Buzzfeed, który podał, że były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski "po cichu" wszedł do zarządu ukraińskiej spółki gazowej należącej do polityka związanego z Wiktorem Janukowyczem.

"Obiecał, że uleczy Magdę na odległość". Znachor usłyszał zarzut, odmówił wyjaśnień

Znachor Marek H., "lekarz" półrocznej Magdy, która zmarła w wyniku zagłodzenia, usłyszał zarzut. Dotyczy on sprawstwa kierowniczego w nieumyślnym doprowadzeniu do śmierci. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. Jak udało się nieoficjalnie ustalić TVN24, matka dziecka zeznała, że odwiedziła mężczyznę kilka godzin przed śmiercią dziecka. Miał jej wtedy odradzić konsultacje z lekarzami.

Komorowski i Tusk łączą się w bólu z rodzinami ofiar

Prezydent Bronisław Komorowski przekazał prezydentowi Turcji kondolencje w związku z katastrofą w kopalni węgla w Somie, w której zginęło ponad 200 górników. "W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar i poszkodowanymi" - podkreślił. Kondolencje przesłał także premier Donald Tusk.

"55 stopni, żadnego schronienia". Niepełnosprawny biegacz wraca do piekła

Upał taki, że nawet pot nie zdąża spłynąć, a człowiek już jest suchy. Brak schronienia i morderczy wysiłek. To Badwater, najtrudniejszy ultramaraton na świecie. Na pustyni w Stanach Zjednoczonych, nieopodal jeziora Badwater w Dolinie Śmierci, w najgorętszym miesiącu roku biegacze pokonują 217 km. W grupie śmiałków chce się znaleźć Polak Darek Strychalski z Łap pod Białymstokiem.

Przegląd prasy: Gender nie przeszkadza RPO

Rzecznik praw obywatelskich uważa, iż można ograniczać wpływ rodziców na naukę dzieci w szkole i przedszkolu. To odpowiedź na kontrowersje wokół programu "Równościowe przedszkole" - pisze "Rzeczpospolita".

Zamieszania na S8 można było uniknąć? Ratownicy kilkukrotnie prosili o nową karetkę

Koordynacja pracy służb ratowniczych przy karambolu na S8 wzbudziła wiele wątpliwości. Pierwsza karetka dojechała na miejsce dopiero po 30 minutach. Mocno krytykowani ratownicy przedstawiają teraz na swoją obronę cztery pisma, w których alarmowali, że karetek w regionie jest zbyt mało. Wskazują też na ocenę prokuratury, która w grudniu uznała, że opieka medyczna w pobliżu Skierniewic jest źle zorganizowana. Te opinie nie zostały wzięte pod uwagę.

Stał na czele buntu betanek. Teraz jest proboszczem na Ukrainie

Betanki nazywały go ojcem niebieskim. To on był reżyserem największego buntu w polskim Kościele, w wyniku którego siostry zostały wykluczone z zakonu w Kazimierzu Dolnym. Co stało się z bohaterami tamtych wydarzeń? Dziennikarze "Czarno na białym" dotarli na Ukrainę, gdzie pracuje teraz ksiądz Roman Komaryczko.

Wysyp kobiet z brodą? "To się zacznie"

- Ja rozumiem zabawę, wszystko ok, jeśli to jest czasowe. Tu mamy do czynienia z ekspansją ideologii gender, co wiąże się z zagrożeniem tożsamości płciowej u młodych ludzi - mówiła w "Kropce nad i" posłanka Solidarnej Polski Marzena Wróbel, komentując kontrowersyjny występ "kobiety z brodą" na Eurowizji. Z jej opinią nie zgodził się historyk filozofii, poeta i malarz Kamil Sipowicz, który apelował, żeby nie być "zaściankowym".

11-latka w wyrwie na Szczelińcu. Godzinna akcja ratowników

- We wtorek wczesnym popołudniem 11-letnia Oliwia wpadła w górską szczelinę - mówią pracownicy schroniska na Szczelińcu Wielkim (woj. dolnośląskie). Dziecko brało udział w zorganizowanej wycieczce. Z wyrwy wyciągnęli je ratownicy. Trafiło do szpitala. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt24.

Sąd o prokuratorach ze Smoleńska: "Może były uchybienia, ale nie przestępstwo"

Były błędy, uchybienia, zachowania "nie do końca profesjonalne", ale od tego do przestępstwa jest "bardzo daleka droga" - uznał Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu, utrzymując w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez polskich prokuratorów wojskowych w Smoleńsku w 2010 roku. Zażalenie złożył pełnomocnik części rodzin ofiar mec. Piotr Pszczółkowski.

Bohater bitwy o Anglię spocznie na Powązkach

Urny z prochami pierwszego dowódcy Dywizjonu 303 płk. Zdzisława Krasnodębskiego i jego żony Wandy zostały przetransportowane we wtorek drogą lotniczą z Kanady do Polski. Uroczysty pochówek prochów Krasnodębskich odbędzie się w środę na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Kraków pozwany za hasło: "Igrzyska to metoda na smog"

Choć urzędnicy konsekwentnie zapewniają, że kampania dotycząca organizacji igrzysk jest kampanią informacyjną, to nie wszystkich do tego przekonali. Oponenci oceniają, że to nachalna promocja i oskarżają organizatorów o manipulację. Inicjatywa Kraków Przeciw Igrzyskom złożyła dziś pozew przeciwko gminie Kraków w sprawie nieprawdziwej informacji na materiałach reklamowych. Wątpliwości budzi hasło: "Igrzyska to metoda na smog". Wyrok w sprawie ma zapaść w piątek lub poniedzialek.

Zabijali psy na smalec. Tłumaczyli się biedą

Para 56–latków z małopolskiej Woli Radziszowskiej usłyszała zarzut zabijania psów ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta i mężczyzna przyznali się, że wytapiali ze zwierząt smalec. Najprawdopodobniej, żywili się także psim mięsem.

Zabarykadował się w hotelu. Grozi mu do 15 lat więzienia

Łódzka prokuratura postawiła 29-latkowi, który w poniedziałek zabarykadował się w jednym z hosteli w centrum miasta zarzut pozbawienia wolności młodej kobiety ze szczególnym udręczeniem. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia. Śledczy wystąpili także o tymczasowy areszt dla podejrzanego.