Marcinkiewicz o wpadce Kopacz: ktoś powinien za to polecieć

- Gdybym to ja był na miejscu premier Ewy Kopacz, byłyby dymisje - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier skomentował w ten sposób sesję zdjęciową szefowej rządu dla jednego z kolorowych magazynów. W artykule pojawiła się informacja o tym, z jakich firm i sklepów pochodzą ubrania i dodatki, w których wystąpiła Kopacz.

Odkładała na własny pogrzeb. Sąsiad zabił ją dla pieniędzy

W zgliszczach strażacy znaleźli ciało pani Marii. Na ziemi leżał spalony, pusty portfel. - Okazało się, że mieszkanie podpalił sąsiad. Chciał zatrzeć ślady włamania i kradzieży - mówi prokurator, który zajął się sprawą pożaru kamienicy w Knurowie. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia.

Uchodził za spokojnego rencistę. Dlaczego zamordował Dominikę?

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał morderca 19-letniej Dominiki z Komornik na Dolnym Śląsku. Zabójcą, który zasztyletował swoją ofiarę i porzucił w rowie 200 metrów od domu, okazał się 45-letni rencista. Choć wcześniej miał już problemy z prawem, do tej pory były to głównie drobne kradzieże. Poza tym uchodził za spokojnego człowieka, który dorabiał sobie zbieraniem puszek po piwie. Co zatem w niego wstąpiło? Co sprawiło, że normalny z pozoru człowiek stał się potworem?

Dwie ofiary, czworo osieroconych dzieci. Trauma po podpaleniu w Makowie

Dwie ofiary śmiertelne, czworo osieroconych dzieci, spalony budynek i praca od dnia tragedii w ciągłym stresie i strachu. To bilans podpalenia Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie pod Skierniewicami. Od ataku szaleńca na siedzibę GOPS-u minął tydzień, ale ile czasu będzie musiało upłynąć, żeby otrząsnąć się po tym dramacie? Tego nie sposób przewidzieć. W najgorszej sytuacji są oczywiście rodziny ofiar, ale skutki ataku odczuwa kilkadziesiąt osób.

Głos Rosji z Legionowa. Medialne dywizje Putina

Radio Hobby to niewielka rozgłośnia w podwarszawskim Legionowie. Zasięg? Ledwie kilka powiatów i północne dzielnice stolicy. Jednak każdego dnia o godz. 21 eter przejmuje Radio Sputnik należące do moskiewskiej rozgłośni państwowej Głos Rosji i w języku polskim podsumowuje wydarzenia dnia. Jak działa propagandowa tuba Kremla? Materiał "Czarno na białym".

Prokuratura: Nagranie ze spotkania Wojtunik – Bieńkowska istniało. Staramy się je odnaleźć

Spotkanie szefa CBA Pawła Wojtunika z wicepremier Elżbietą Bieńkowską zostało zarejestrowane – twierdzi Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga. Nagranie to istniało. Do tej pory nie udało się go odnaleźć. Jeden z podejrzanych w aferze podsłuchowej „wskazał takie szczegóły rozmowy, które mógł poznać jedynie wtedy, kiedy słyszał jej treść” – tłumaczy portalowi tvn24.pl prokurator prowadząca śledztwo.

Lokowanie produktu w sesji Ewy Kopacz? "Można to kwalifikować jako wpadkę"

- Zawiodła czujność biura prasowego pani premier - tak lokowanie produktu przy sesji zdjęciowej premier Ewy Kopacz skomentował w rozmowie z tvn24.pl ekspert z zakresu marketingu politycznego, dr Sergiusz Trzeciak. Chodzi o podpisy pod zdjęciami, które zilustrowały wywiad szefowej rządu. Na końcu tekstu pojawiła się informacja o tym, z jakich firm i sklepów pochodzą wykorzystane do sesji ubrania i dodatki.

Polacy wybrali polityków roku 2014

Prezydent Bronisław Komorowski po raz czwarty z rzędu otrzymał tytuł polityka roku w sondażu CBOS. Wśród polityków zagranicznych na miano polityka roku 2014 zasłużyła, według respondentów, kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Okolice Łodzi jak portal czasu: zobacz Betlejem sprzed 2 tys. lat

Wystarczy odwiedzić Zakościele (woj. łódzkie), żeby poczuć się jak podróżnik w czasie. 160 wolontariuszy z chrześcijańskiej fundacji PROeM zorganizowało inscenizację, dzięki której można odwiedzić Betlejem z czasów narodzin Chrystusa. Rozmach przedsięwzięcia może robić wrażenie. To nie tylko odtworzone całe ulice, domostwa, ale przede wszystkim ludzie i atmosfera tamtych czasów. Reporter TVN24 sprawdził, jak mogło wyglądać Betlejem sprzed dwóch tysięcy lat.

Wasiak: nowi wiceministrowie w superresorcie na początku stycznia

Nowi wiceministrowie infrastruktury powinni być znani najpóźniej po przerwie świąteczno-noworocznej - powiedziała szefowa MIR Maria Wasiak. Dodała, że najpewniej będzie ich dwóch. Minister widzi też potrzebę powołania pełnomocnika ds. ruchu bezpieczeństwa drogowego.

Zabił dwie nastolatki. Akt oskarżenia przeciwko pijanemu kierowcy

Do Sądu Rejonowego w Łukowie został skierowany akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi P. W kwietniu mężczyzna śmiertelnie potrącił dwie nastolatki i uciekł nie udzielając im pomocy. Był pijany. Miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 15 lat więzienia. Zarzut usłyszał też pasażer jego auta, obaj nie przyznają się do winy.

"Życie poświęciły innym. Teraz ich rodziny potrzebują pomocy"

Środowisko pracowników socjalnych organizuje zbiórkę pieniędzy dla bliskich dwóch kobiet, które zginęły w ubiegłym tygodniu w ośrodku pomocy społecznej w Makowie (woj. łódzkie). Obie miały niepełnoletnie dzieci. Zdaniem śledczych za śmierć dwóch 40-letnich urzędniczek odpowiada mężczyzna, który oblał je benzyną w miejscu pracy i podpalił. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywocie.

NIK w krakowskim ratuszu. Kontrolują wydatki na igrzyska

Krakowska delegatura Najwyższej Izby Kontroli rozpoczęła w poniedziałek kontrolę wykorzystania środków publicznych w związku z ubieganiem się przez Kraków i inne gminy o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Inspekcja obejmie analizy finansowy i prawidłowości w rozliczaniu dotacji.

Tusk z Belgii do Polski tanimi liniami

Donald Tusk po objęciu funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej nie zrezygnował z latania tanimi liniami. W weekend wybrał się nimi z Brukseli do Polski - napisał na Twitterze jeden z widzów TVN24.

Jechał po pijanemu kradzionym ciągnikiem

Mężczyznę, który na podwójnym gazie prowadził skradziony ciągnik - zatrzymała policja. Okazało się, że 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i jest poszukiwany.

Skazani za zabójstwo dyrektora PZU. Wyrok po prawie 16 latach od zbrodni

Po 25 lat więzienia dla Tomasz G., byłego dealera mercedesa w Bydgoszczy, Henryka L., ps. Lewatywa, szefa lokalnego gangu i Adama S., ps. Smoła, płatnego mordercy - takie wyroki zapadły w procesie mężczyzn oskarżonych o zabójstwo Piotra Karpowicza, dyrektora bydgoskiego Centrum Likwidacji Szkód PZU SA. Zbrodnia miała miejsce niemal 16 lat temu.

Cieszą się "z wykonanej roboty". A dlaczego zabili? Zuzanna M. i Kamil N. o tym mówić nie chcą

O nim: "Jak trafi do celi, to diabeł z niego wyjdzie". O niej: "Żałuje tylko tego, że nie miała wtedy na sobie innego płaszcza". Ten, który został, będzie jednym z najważniejszych dowodów prokuratury przeciwko 18-latkom. O "satysfakcji z wykonanej roboty" Zuzanna M. i Kamil N. mówią policjantom już teraz. Ale czy kiedyś poznamy przyczyny mordu, który popełnili? Reportaż z Rakowisk.

Giertych: Sikorski jeździł do mnie samochodem po kryjomu. Bez obstawy BOR

Wielokrotnie byłem świadkiem, jak Radosław Sikorski poruszał się bez samochodu BOR. Przyjeżdżał do mnie chociażby w latach 2008-2011. Po kryjomu, dopóki się nie pogodziłem z Donaldem Tuskiem - mówił w Radiu Zet mec. Roman Giertych. Odniósł się w ten sposób do sprawy tzw. kilometrówki marszałka Sejmu.