Już niebawem nie powinno nas dziwić otrzymanie esemesa ze zdjęciem zaginionego dziecka oraz opisem jego wyglądu. Fundacja ITAKA przygotowuje dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych koncepcję wdrożenia systemu Child Alert, pozwalającego na natychmiastowe rozpowszechnienie informacji w sytuacji zaginięcia dziecka. Oprócz esemesów, informacje te wyświetlane mają być na billboardach wzdłuż autostrad, w telewizji, radiu i internecie.

Tragedia na krajowej "dwójce". W wypadku zginął 40-letni mężczyzna. Jadąc w kierunku Białej Podlaskiej, kierowca, na prostym odcinku drogi, zjechał z pasa i uderzył w znajdujące się tam drzewa. Samochód wpadł do rowu. Przybyli na miejsce policjanci próbowali reanimować kierowcę, jednak wezwane pogotowie stwierdziło zgon.

Dziś będziemy zaglądać do sypialni Polaków. I nie tylko sypialni. Nasze erotyczne fantazje są coraz śmielsze, coraz odważniej je realizujemy i jesteśmy coraz bardziej zadowoleni z życia seksualnego - to teoria potwierdzana przez kolejne raporty seksuologów analizujących ankiety. Więcej, kto wie czy nie dużo więcej, można dowiedzieć się jednak obserwując prężnie rozwijający się rynek sklepów i klubów ze słowem "sex" w nazwie.

Niezależnie, co i kiedy zrobił, co powiedział, co zaproponował, a z czego zrezygnował - poparcie jego partii cały czas było rekordowo wysokie. Premier Donald Tusk do tej pory wiedział, kiedy trzeba bronić swoich racji, a kiedy warto poświęcić nawet najbliższego współpracownika. W ostatnich tygodniach naraził się pacjentom, lekarzom, aptekarzom, a teraz jeszcze internatutom. Czy Donalda Tuska zawodzi polityczna intuicja?

W piątek wieczorem w Chrzanowie, w jednym z dużych dyskontów pracownice poczuły gaz i wezwały policję. Okazało się, że ochroniarzowi wypadł pistolet, w efekcie czego rozszczelnił się nabój z gazem. Informacje o niecodziennym zajściu zamieścił w serwisie Kontaktu 24 @SLIMF.

Starcie w sprawie ACTA trwa nie tylko na ulicach. Wiele wskazuje, że spory toczą się także wśród samych ministrów. Jarosław Gowin oświadczył, że dokumentu regulującego ruch w sieci - od początku nie chciał. Sprawę komplikuje jeszcze sprawa znikającej depeszy Polskiej Agencji Prasowej i późniejszego, złagodzonego stanowiska ministra sprawiedliwości.

Na warszawskich Starych Powązkach pochowano w piątek Irenę Jarocką. Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłej piosenkarki odprawiono w kościele św. Karola Boromeusza. Następnie rodzina, przyjaciele i wielu fanów artystki odprowadzili urnę z prochami zmarłej artystki do katakumb. Na tablicy nagrobnej wyryto napis - "Śpiewając miłuję".

Zapowiadany na dziś warszawski protest przeciw ACTA nie pobił rekordów popularności. Było mroźno, a spośród 6 tys. osób, które deklarowały w sieci obecność, na Krakowskim Przedmieściu pojawiło się kilkaset. Pojawił się też Janusz Palikot, ale został wygwizdany przez demonstrantów.

- Nieoficjalnie poinformowano mnie, że przez pomyłkę znalazło się to (nagranie - red.) na serwerze ministerstwa infrastruktury. Jak zgrywałem pliki, mogłem się pomylić, że zamiast na komputer (...) poszło to na serwer - mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Edmund Klich o sposobie, w jaki wyciekła rozmowa, którą nagrał z szefem MON. Nagranie miał odnaleźć i rozpowszechnić jeden z członków komisji badającej przyczyny katastrofy.

To szef Kancelarii Prezydenta decyduje o dostępie do informacji publicznej - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Tym samym NSA oddalił skargę kasacyjną Pałacu na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w tej sprawie. Zaczęło się od skargi, jaką złożył prawnik, Marek Domagała po tym, jak Kancelaria Prezydenta odmówiła mu dostępu do ekspertyz, na podstawie których prezydent podpisał ustawę o OFE.

- Fakt powołania specjalnej grupy świadczy o tym, że dla policji jest to sprawa priorytetowa. - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. Jak podkreślił, policja prowadzi obecnie w sprawie zaginięcia półrocznej Magdy szereg czynności, które mogą pomóc ustalić wersję wydarzeń i określić miejsce pobytu dziewczynki, jednak w niektórych kwestiach "trochę kluczą na ślepo i idą w złym kierunku". Jest jednak przekonany, że policja "koncentruje się na porwaniu na zamówienie".

- Zrobienie debaty sejmowej nie uspokoi młodych ludzi - stwierdziła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz. Według niej należałoby zastosować nowatorską metodę, tzw. panele społeczne, czyli debaty, organizowane we wszystkich miastach wojewódzkich w kraju, a także przeprowadzanie z nich transmisji. Lipowicz zapewniła, że jest gotowa objąć nad nimi patronat.

Spada poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Na partię Donalda Tuska chce głosować 33 proc. ankietowanych. Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 22 proc. - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24 i Faktów TVN.

Przed nami stoją drzwi. Solidne drewniane drzwi wejściowe. Drzwi, przez które wchodzili, nadzy, poniżeni i wystraszeni. Wchodzili dziesiątkami tysięcy rodzin. Nie wyszedł przez nie już nikt - mówił dyrektor Muzeum Auschwitz w 67. rocznicę wyzwolenia obozu. W uroczystościach uczestniczyło ponad 30 byłych więźniów. Po pierwszy publicznie pokazano drzwi komory gazowej tzw. wrota śmierci.

Zdecydowana większość z nas źle ocenia fakt, że polski rząd podpisał porozumienie ACTA - wynika z sondażu zrealizowanego przez SMG/KRC dla TVN24 i Faktów TVN. Powód? Aż 60 proc. badanych nie wierzy, że umowa ta umożliwi skuteczną walkę z tzw. piractwem w Internecie. Jednocześnie ponad połowa respondentów obawia się, że ACTA ograniczy prawa i swobody obywatelskie.

Małopolska policja pokazała monitoring z banku, w którym w poniedziałek doszło do napadu. Jak pokazuje zapis z kamer, sprawcami są mężczyzna i kobieta. Policja prosi o kontakt ewentualnych świadków zdarzenia oraz osoby, które rozpoznają parę.

- Poprzez świat internetu kontaktuję się z różnymi rzeczywistościami. Także muzyczną, którą sobie ściągam - powiedział w Radiu Zet minister Michał Boni. Szef resortu cyfryzacji i administracji zapewniał też, że rozumie młodych ludzi, którzy protestują przeciwko ACTA.

- Nie będę w tej chwili wybierał między ministrami (Bonim i Zdrojewskim - red.), bo to rząd powinien podać się do dymisji nie tylko za ACTA, ale za całokształt - podkreślił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego obecny rząd od czasu jego powołania "zdołał tyle zrobić, że warte to jest dymisji", bo w wielu przypadkach "działa całkowicie na ślepo".

- Zostałem pomówiony, przesłuchany w charakterze świadka i wypuszczony - mówi Łukasz S., zatrzymany w związku z podejrzeniem włamania się na stronę premiera w geście sprzeciwu wobec umowy ACTA. Jak informuje wrocławska prokuratura, 22-latek nie usłyszał zarzutów. Zaprzeczył, że kiedykolwiek włamywał się na strony rządowe. Został zwolniony do domu.

- Nie pamiętam swojego hasła i loginu, bo to jest laptop, z którego korzystam tylko wtedy, gdy jest posiedzenie Rady Ministrów - powiedział premier Donald Tusk. Tak tłumaczył się z tego, że login i hasło trzyma przyklejone na kartce obok klawiatury.