Istnieje taka wartość, za którą - jeśli trzeba - płaci się własnym życiem; tą wartością jest ojczyzna - mówiła marszałek Sejmu Ewa Kopacz przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK, gdzie złożono wieńce z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - My wszyscy chcieliśmy żyć, chcieliśmy być wolni, ale wiedzieliśmy, że o wolność trzeba walczyć - mówił Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski.

Zbigniew Bródka, złoty medalista w łyżwiarstwie szybkim pracuje na co dzień jako strażak. Tym razem został oddelegowany do kontroli autobusów, które wożą dzieci na wakacje. Sprawdzał czy mają wymagany sprzet gaśniczy. Obecność Bródki ucieszyła się nie tylko najmłodszych. - Mistrz u nas? To jak grom z jasnego nieba - dziwił się kierowca jednego z kontrolowanych pojazdów.

TVN Style, pierwszy kanał tematyczny dla kobiet w Polsce, ma już 10 lat! To właśnie tutaj Polki dowiedziały się "jak dobrze wyglądać nago", jak gotować pysznie i zdrowo według najseksowniejszej mistrzyni kuchni Nigelli Lawson oraz brały "lekcję stylu". Przez dekadę stacja reagowała na potrzeby i oczekiwania kobiet, a dzięki autorskim programom oraz starannie wyselekcjonowanej ofercie programowej, cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąż zdobywa nowych widzów.

W sześciu blokach zadłużonej po uszy łódzkiej spółdzielni mieszkaniowej "Śródmieście" od dwóch dni nie ma prądu w częściach wspólnych. Nie działają domofony, a mieszkańcy chodzą po klatkach schodowych ze świeczkami i latarkami. - Jeszcze dzisiaj podpiszemy umowę z dostawcą prądu i zasilanie będzie stopniowo wracać - obiecuje zarząd spółdzielni.

Na kąpielisku w Świnoujściu utopił się mężczyzna. Kąpał się przed otwarciem plaży, gdy nie była jeszcze strzeżona. Ratownicy dostrzegli jego ciało, kiedy rano przyszli do pracy.

Dla nas nie jest obojętne, kto będzie sprawował funkcję szefa dyplomacji europejskiej. Daje ona duże możliwości oddziaływania na wiele spraw, w tym na zachowanie krajów Unii wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Jednocześnie zapewnił o swoim poparciu dla kandydatury Radosława Sikorskiego.

- Ta 17 (godzina "W" - red. ) to jest dla mnie jeden z największych sukcesów, również wolnej Polski. Że udało się zbudować wokół daty, wokół pamięci o samych powstańcach taki moment wspólnoty - stwierdził na antenie TVN24 Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Kilkaset tysięcy ludzi, może więcej niż milion, może kilka milionów w całej Polsce zatrzymuje się. Oni sami pamiętają, wychodzą specjalnie na ulice, czekają na sygnał syren - mówił.

Niemcy, choć spodziewali się wybuchu powstania, byli zaskoczeni polskim oporem. Porównywali przebieg walk w Warszawie, jeśli chodzi o ich zaciętość, do działań zbrojnych na ulicach Stalingradu - mówi prof. Włodzimierz Borodziej, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Ok. 650 tys. mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta w czasie i po kapitulacji powstania. Większość trafiła do obozu przejściowego w Pruszkowie, skąd po segregacji wywieziono ich na roboty do Niemiec, do Generalnego Gubernatorstwa i obozów koncentracyjnych.