Przełom w sprawie o gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny spod Pasłęka w woj. warmińsko-mazurskim. Policja po badaniach DNA zatrzymała sprawcę zbrodni, chociaż wcześniej aresztowała innego mężczyznę. Niewinny 64-latek spędził niesłusznie w więzieniu cztery miesiące.

PJN to "użyteczny idiota", Donald Tusk bywa agresywny i skąpy, a Radosław Sikorski to "połączenie infantylizmu i rozbudowanego ego" - tak politycznych przeciwników w swojej książce opisuje Jarosław Kaczyński. Przyjaciołom nie szczędzi jednak ciepłych słów. Zbigniewa Ziobrę nazywa "ambitnym chłopakiem", a o Jolancie Szczypińskiej pisze, że za "love story" nie ma pretensji.

To było spotkanie na szczycie: Szczyt Partnerstwa Wschodniego zbiegł się z korkami w piątkowe popołudnie. Efekt: komunikacyjny paraliż w Warszawie.

Rybacy blokowali dziś drogę krajową nr 1 przy wjeździe do Gdańska. Protestują przeciw idącym w setki tysięcy złotych karom za przekroczenie limitu połowu dorsza podczas zakazu w 2007 roku. Resort rolnictwa w wydanym dziś oświadczeniu podkreśla, że "fakt przełowienia" został stwierdzony pokontrolnie przez unijnych inspektorów, a kontrole KE były prowadzone m.in. po kontrowersyjnych wypowiedziach reprezentantów organizacji rybaków.

- To, że to nie jest sukces nie ma najmniejszej wątpliwości. To jest bardzo smutne, bo ten sukces byłby w interesie bardzo wielu ludzi - powiedział Jarosław Kaczyński oceniając efekty dwudniowego szczytu Partnerstwa Wschodniego, który zakończył się w piątek w Warszawie. Odmienny punkt widzenia przedstawił rzecznik MSZ. - Szczyt potwierdził dla sześciu krajów, bo dla Białorusi również, że Unia Europejska jest przed nimi otwarta - stwierdził Marcin Bosacki.

"Po przemówieniu z 4 sierpnia (2006 r. - red.) nie ma złudzeń, co do tego, że najsilniejsza osoba w polskiej polityce jest od teraz także szefem rządu" - tak o Jarosławie Kaczyńskim po przemówieniu wygłoszonym tamtego dnia pisali dyplomaci z ambasady USA w Warszawie w depeszy do Waszyngtonu.

Były wiceszef CBA Maciej Wąsik, kandydujący z list PiS odsłonił w Płocku billboard z czterema pytaniami do minister Julii Pitery. Zarówno Wąsik, jak i Pitera kandydują z okręgu płocko-ciechanowskiego. Zdaniem kandydata PiS, publiczna prezentacja pytań to jego odpowiedź na odmowę Pitery udziału w debacie na temat walki z korupcją.

Antoni Macierewicz ma przeprosić ITI za swe słowa z 2007 r. o związkach spółki z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i o finansowaniu jej ze środków FOZZ - orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie. To pierwszy taki prawomocny wyrok wobec byłego szefa komisji weryfikacyjnej WSI, dziś posła PiS.

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak w piątek po południu w centrum Wrocławia zderzyły się dwa tramwaje. Zdaniem policji nieprawidłowo zadziała jedna ze zwrotnic, co mogło być bezpośrednią przyczyną zdarzenia. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił na swoim profilu Reporter 24 DariuszStrange.

W samym sercu Łodzi przeprowadzono wielką ewakuację. 600 osób uciekło z budynku urzędu marszałkowskiego, ponieważ rozpylono w nim niezidentyfikowany gaz. Jak mówią ratownicy, nikomu nic poważnego się nie stało. Dwie osoby trafiły pod opiekę lekarzy.

30-letnia kobieta została oskarżona przez Prokuraturę Rejonową w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) o zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Chłopiec - jak oceniła prokuratura - urodził się zdrowy, jednak zmarł na skutek uduszenia. Resztę życia 30-latka może spędzić za kratkami.

Dopiero cztery dni przed wyborami Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego być może dowie się, czy mogła zarejestrować listy wyborcze w całym kraju. Posiedzenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odbędzie się 5 października i będzie niejawne - dowiedział się portal tvn24.pl.

TVN24 udostępni bezpłatnie mediom sygnał z piątkowej debaty nt. gospodarki i finansów. Debata wyborcza odbędzie się o godz. 19.25 i transmitowana będzie na antenie TVN24 oraz na portalu tvn24.pl. Sygnał live udostępniony będzie drogą satelitarną. Dodatkowo na platformie x-news.pl będzie można nieodpłatnie pobierać pliki wideo i audio z debaty.

Poważny wypadek na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Woronicza. Dwie osoby zostały ranne. Kierowcom radzimy omijać to skrzyżowanie, które przez jakiś czas było kompletnie sparaliżowane. Po południu przejezdny jest tylko jeden pas al. Niepodległości w stronę al. Wilanowskiej.

Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w piątek wyrok jednego roku więzienia dla Radosława K. za przetrzymywanie przez rok syna na Dominikanie, wbrew woli jego matki. Mężczyzna miał uprowadzić dziecko w 2009 roku mając już ograniczoną władzę rodzicielską.

Prokurator z wieloletnim stażem, którego w czwartek zatrzymali szczecińscy policjanci, został zawieszony w czynnościach służbowych - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz. Mężczyzna był podejrzewany o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Ze względu na immunitet nie mógł być przebadany.

Jarosław Kaczyński oczekuje, że Donald Tusk przekona dziś Angelę Merkel i przedstawiciela Francji do wydobycia gazu łupkowego. - My mamy już zapewnione poparcie naszej frakcji, EKR-u - zadeklarował w piątek. Prezes PiS mówił też, że trzeba zbadać, dlaczego w Polsce buduje się mało autostrad i prawie w ogóle nie inwestuje w kolej. - Trzeba policzyć kasę, bo nie wiadomo, czy ona nie została nagle wypłukana - powiedział.

Zabierali wszystko, co wpadło im w ręce. Najczęściej były to znajdujące się w tirach laptopy, pieniądze lub dokumenty. Trzem mężczyznom, zatrzymanym podczas próby włamania do jednego z samochodów, grozi do 10 lat więzienia.

W dzisiejszych niepewnych czasach wielu inwestorów uważa złoto za najpewniejszą inwestycję. Zapewne podobnie myślał jeden z mieszkańców Targówka. Mężczyzna kupił na jednej z aukcji internetowych sztabki złota za 60 tys. zł. Po kilku miesiącach czekania zamiast kosztownej przesyłki otrzymał encyklopedię i książkę historyczną.

- I tak nikt z PiSem nie będzie chciał pracować. I tak nie osiągną rządzenia - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Lech Wałęsa. Na pytanie Konrada Piaseckiego czy wierzy w zmianę wizerunku Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział, że to tylko gra, a na "nawrócenia" w partii będziemy musieli jeszcze poczekać. W rozmowie przyznał, że jedyną sensowną koalicją, według niego, będzie dotychczasowy układ PO- PSL.

W niedzielę wieczorem na stołeczne ulice wyjedzie 40 przeszkolonych ratowników na motocyklach. Ochotnicy wyposażeni w apteczki będą pełnili funkcję patrolu ratowniczego, który przyjdzie z pomocą w razie wypadku. Jest to część kampanii "Włącz myślenie".

Przed "przedziwnymi przedsiębiorcami" z kryminalną przeszłością na listach Ruchu Palikota ostrzega Jacek Protasiewicz z PO. - Nie wiem, czy później nie będą się wstydzić i nie będą mieli kaca z tego powodu - mówił w TVN24 o potencjalnych wyborcach Ruchu europoseł i szef sztabu wyborczego Platformy.

- Jeśli wygramy wybory, to rozmowy koalicyjne z PSL mogłyby być poważnie rozważane - powiedział w TVN24 szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba pytany o to, z kim PiS stworzyłoby koalicję w przyszłym Sejmie. Wykluczył jednocześnie współpracę z pozostałymi partiami. Z najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24 wynika, że PiS w przyszłym Sejmie zdobyłoby 163 mandaty, czyli zbyt mało, żeby rządzić samodzielnie. PO zajęłaby 199 miejsc, SLD 41, Ruch Palikota 36 a PSL 20.

Kolejna odsłona sporu o to, czy minister finansów Jacek Rostowski zadłużył nas na kilkaset miliardów złotych i prowadzi Polskę ku katastrofie gospodarczej, czy też jest tym, który ocalił "zieloną wyspę" przed kryzysem. W piątej debacie przedwyborczej w TVN24 o ocenę czterech lat dokonań gospodarczych rządu PO i o plan na kolejne cztery lata spierać się będą przedstawiciele PO, SLD, PSL i PJN. Początek debaty "Gospodarka i finanse" o godz. 19.25 w TVN24, transmisja także na portalu.

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem obory, jaki wybuchł w czwartek wieczorem w miejscowości Złotoria koło Choroszczy (woj. podlaskie). Większość zwierząt na szczęście udało się uratować. Gospodarz, który próbował ratować bydło, doznał poparzeń. Filmy z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od naszego internauty. Na miejscu była również kamera TVN24.

Zamieszanie z sześciolatkami ma kolejne konsekwencje. Tym razem nie w szkole, a w kościele. 300 tysięcy dzieci, które przez to, że wcześniej zaczną naukę, w konsekwencji później zostaną przygotowane do przyjęcia komunii świętej. Tak zdecydował Episkopat, a to oznacza, że w 2014 roku komunii w Polsce w ogóle nie będzie. To z kolei spowoduje wielkie problemy dla biznesu.

Co wieczór odprawa i decyzja, gdzie Tuskobus zawita "jutro". Każdy dzień premiera Donalda Tuska i jego sztabu zaczyna się i kończy w autokarze, a w międzyczasie są spotkania na stacjach benzynowych, w gospodarstwach i powiatowych komendach policji. Samorządowcy, urzędnicy i sami mieszkańcy często dowiadują się o planowanej wizycie raptem kilka-kilkanaście godzin wcześniej. Inaczej jest w sztabie Prawa i Sprawiedliwości. Tam wszystko dopięte na ostatni guzik, a rozmowy są z reguły "kontrolowane".

Premier był, premier pojechał, a nasze życie toczy się dalej - mówią ludzie, których na swej kampanijnej drodze odwiedził Donald Tusk, ale podobnie wypowiadają się i ci, którzy rozmawiali z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Politycy bowiem "zbierają punkty" odwiedzając zwykłych obywateli i oglądając ich pracę, a ci niekiedy mają potem z tego powodu kłopoty.

Chciał wprowadzić w Polsce euro, a musiał walczyć z kryzysem. Przez lata mieszkał w Londynie, by na koniec wybrać Warszawę. Minister finansów Jacek Rostowski pozostał na tym stanowisku najdłużej w historii III RP. O to, jak wygląda bilans zarządzania "głównego księgowego Rzeczypospolitej" kłócą się przed wyborami wszyscy.

Czołgi, "rosomaki", komandosi i śmigłowce to "chleb powszedni" w Drawsku Pomorskim, ale takich manewrów, jak czwartkowe nikt jeszcze w tym roku nie widział, nawet tam. Wojska lądowe ćwiczyły pod kryptonimem "Dragon 11".