Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński zawiesił ks. Grzegorza G. w obowiązkach proboszcza po tym, jak duchowny usłyszał zarzuty posiadania pornografii dziecięcej. Zawierającego treści pedofilskie pendrive'a znaleźli policjanci wśród przedmiotów odzyskanych po kradzieży na plebanii w powiecie ostródzkim (woj. warmińsko-mazurskie).

- Nie mogę tego cofnąć - mówi o umówionym na 4 czerwca spotkaniu w Mławie Lech Wałęsa. Były prezydent był gościem "Faktów po Faktach". Stwierdził, że na obchodach rocznicowych będzie, ale "w godzinach, które będą mu odpowiadać". Szef Instytutu im. Lecha Wałęsy wyjaśniał w czwartek: były prezydent "użył skrótu i jak go ktoś zaprosi na uroczystości oficjalne w Warszawie, to zdąży i będzie".

- Wokół polskich granic prowadzone są działania wojenne, których konsekwencje możemy odczuć na całym świecie - powiedział w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski, prezentując coroczną informację na temat głównych kierunków polskiej polityki zagranicznej.

Jeśli nadal będziemy świadkami rozlewu krwi i brutalnych akcji na terenie Ukrainy, za które Rosja jest współodpowiedzialna, to nie będę rekomendował organizacji Roku Polski w Rosji - oświadczył premier Donald Tusk.

- Polska na jesiennym szczycie NATO poruszy sprawę obrony terytorium państw Sojuszu - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO Andersem Foghem Rasmussenem. Dodał, że ta kwestia powinna być na pierwszym miejscu dla NATO. Z kolei Anders Fogh Rasmussen podkreślał: - Nasze zobowiązane zbiorowej obrony jest twarde jak skała.

- Nie mamy na razie podstaw, żeby twierdzić, że ktoś zawiódł - tak wojewódzki konsultant ds. ratownictwa medycznego ocenia akcję ratowniczą po karambolu na S8. Eksperci podkreślają, że nagrania rozmów dyspozytorów opublikowane przez dziennikarzy mogą być "wyrwane z kontekstu" i na ich podstawie nie wolno oceniać całej akcji. Praca pogotowia z Łodzi jest krytykowana przez świadków zdarzenia i pracowników firmy Falck, którzy również pomagali po karambolu.

Generał Roman Polko, były dowódca GROM, dodał w "Jeden na jeden", że oświadczenie Rosji o wycofaniu wojsk znad ukraińskiej granicy to znak, że Władimir Putin ma dobrą strategię przejmowania kontroli nad Ukrainą.

Dziś prokuratura przesłucha matkę półrocznej Magdy, która według prokuratury zmarła z wygłodzenia. Jej rodzicom grozi 10 lat więzienia. Z informacji TVN24 wynika, że matka chce opowiedzieć o kontaktach ze znachorem, pod którego wpływem miała być cała rodzina. Okazuje się, że tragedia spod Nowego Sącza to nie jedyny przypadek śmierci dziecka, którym miał zajmować się ów znachor. ("Czarno na białym")

- Jesteśmy przeciwko wandalizmowi, ale jako katolicy uważamy, że to symbol, który gwałci poczucie dobrego smaku i spokoju tego miejsca. To szpetna instalacja. Jest jak narośl na nosie pijaka - mówił o tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie gość "Kropki nad i" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Z tą opinią nie zgodził się Ryszard Kalisz, dla którego tęcza jest symbolem dynamizmu i optymizmu.

Wszystko już jasne! Główną nagrodę w konkursie "Relacja z wydarzenia" zdobył Michał Domachowski - autor nagrania przedstawiającego wydarzenia, jakie rozegrały się podczas rewolucji na Ukrainie. O tym, który z czterech finałowych filmów wygra, a jego autor zdobędzie 9 tysięcy złotych, decydowaliście Wy - w głosowaniu, które trwało do końca kwietnia. Plebiscyt jest częścią konkursu "Bierzcie i kręćcie" odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie.

Kto, jak i czy odpowiednio koordynował akcję ratunkową na S8? Te pytania stawia prokuratura, a minister zdrowia zlecił już kontrolę działań służb. TVN24 dotarła do szczegółowego zapisu przebiegu działań ratunkowych, koordynowanych przez łódzkie pogotowie. Wcześniej do mediów trafiło także dwuminutowe, zmontowane nagranie rozmów dyspozytorów, mające świadczyć o tym, że podczas akcji ratunkowej na drodze panował chaos.