Hotel, kawiarnie, biura, odnowa biologiczna i pomieszczenia dla klubów żeglarskich mają znaleźć się w nowej gdyńskiej marinie. Pierwsi żeglarze będą mogli z niej skorzystać w 2017 roku. We wtorek wybrano najlepszą koncepcję architektoniczną nowoczesnego kompleksu.

"Ambasada RP w Atenach z głębokim żalem zawiadamia o nagłej śmierci w dniu 27 stycznia 2014 roku Pana Macieja Krycha, Ambasadora RP w Republice Greckiej" - pisze placówka na swojej stronie internetowej

Określanie osób o orientacji homoseksualnej jako chorych jest nieuprawnione, a słowa "nie zabijam chorego, ale leczę" są niezgodne z zapisami konstytucji – napisał w liście do szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak.

Były nieprawidłowości w przeprowadzaniu m.in. badań KTG nienarodzonych bliźniąt, które zmarły we włocławskim szpitalu - poinformował we wtorek minister zdrowia. Bartosz Arłukowicz przedstawił wstępne wyniki kontroli przeprowadzonej po śmierci bliźniąt we włocławskiej placówce. Minister zapowiedział kontrolę wszystkich oddziałów ginekologiczno-położniczych w Polsce.

Sąd skazał siedmiu kibiców za udział w bójce z Meksykanami na gdyńskiej plaży. Sześciu z nich usłyszało wyrok 1 roku i 10 miesięcy, jeden został skazany na 2 lata i 2 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. - O jakiejkolwiek obronie koniecznej nie może być mowy - uzasadniał wyrok sędzia.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji ws. byłego proboszcza z Tarchomina Grzegorza K. Chodzi o molestowanie seksualne ministranta w 2001 roku w trakcie posługi w Otwocku. Równolegle toczy się druga sprawa i kolejne prokuratorskie śledztwo dotyczące innych ministrantów. Podwładny arcybiskupa Henryka Hosera, mimo zarzutów, a potem wyroku skazującego w pierwszej instancji, nadal pełnił funkcję proboszcza. Odwołano go dopiero po reportażu w TVN24 z września 2013 roku.

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego przerwania ciąży przez Katarzynę Bratkowską. Feministka w grudniu zapowiedziała, że zamierza to zrobić w wigilię Bożego Narodzenia.

Decyzja premiera Ukrainy Mykoły Azarowa o tym, by podać się do dymisji, jest posunięciem we właściwym kierunku, ale przyszła zbyt późno - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Według niego Majdan czeka przede wszystkim na decyzje o wcześniejszych wyborach prezydenckich.

Nie było audytu stanu wojskowych specsłużb z 2007 r. przygotowanego przez ówczesnego koordynatora ds. służb Zbigniewa Wassermanna - powiedział były likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych Antoni Macierewicz (PiS). Publikacja na ten temat to "zbiór pretensji" formułowanych przez ludzi z WSI - ocenił.

Prokuratura Okręgowa we Włocławku, prowadząca śledztwo w sprawie śmierci nienarodzonych bliźniąt w tamtejszym szpitalu, przesłuchała pierwsze osoby. Zabezpieczone zostały aparaty USG w szpitalu i dokumentacja - poinformował we wtorek prokurator Jan Stawicki. Nie wykluczył, że biegłym uda się odzyskać zapis z aparatury, jeśli wcześniej został z niej wykasowany.