Policji i prokuraturze udało się doprowadzić do ekstradycji z Republiki Południowej Afryki Janusza G., pseudonim Graf, uchodzącego za jednego z najgroźniejszych polskich mafiosów. Ale sprawa może szybko z sukcesu przerodzić się w problem. Z mężczyzną nie przyleciały z RPA właściwe dokumenty i niewykluczone, że wyjdzie on na wolność - ustalił portal tvn24.pl.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w grudniu, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 43 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu CBOS. PiS z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina uzyskałoby 28 proc. poparcia.

Biskupi Wiesław Mering, Ignacy Dec, Antoni Dydycz i Edward Frankowski wycofali się w piątek z komitetu honorowego "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Wczoraj z komitetu wycofał się abp Wacław Depo. Oznacza to, że w komitecie nie ma już hierarchów Kościoła. Rzecznik PiS Marcin Mastalerek powiedział, że PiS "z zasady i od dawna" nie komentuje wypowiedzi i działań duchownych.

Premier Ewa Kopacz powiedziała w piątek w Warszawie, że "polityka współpracy", jaką obiecała w expose, nie może oznaczać zgody na politykę nienawiści. A taką - jej zdaniem - uprawia PiS zarzucając, że wybory zostały sfałszowane. - Polacy nie chcą kolejnych seansów nienawiści - dodała, nawiązując do zaplanowanego na sobotę 13 marszu organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Prokuratorzy w sobotę przesłuchają 19-latka, który mógł przyczynić się do śmierci 31-letniego rowerzysty. Wtedy też mężczyzna może usłyszeć zarzuty. Właściciel srebrnego renault w czwartek wieczorem sam zgłosił się na policję. Funkcjonariusze wciąż poszukują jego dwóch pasażerów i informują, że znają dokładne dane jednego z nich. Według świadków jeden z trzech mężczyzn pchnął rowerzystę pod przejeżdżający autobus. 31-latek zginął na miejscu.

- To był typ wesołka, lubił żartować... a miał się z czego cieszyć, bo wreszcie miał mieć wesele ze swoją Olą - opowiada tvn24.pl Joanna, znajoma rowerzysty, który tragicznie zginął w centrum Pabianic. Jeden ze ścigających go mężczyzn uderzył go w głowę, a Piotr wpadł na przejeżdżający autobus i zginął na miejscu.

- To nadużycie, cynizm polityczny - tak Henryk Wujec, działacz opozycji z czasów PRL ocenił we "Wstajesz i wiesz" organizowany przez PiS marsz w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jak mówił, Jarosław Kaczyński celowo wykorzystuje tradycję dla celów politycznych.

Hotele, eleganckie biurowce i przyjemne skwery - taką wizję Łodzi przedstawili urzędnicy, którzy tłumaczą, że chcą w ten sposób zainspirować potencjalnych inwestorów. Pracownicy magistratu podkreślają, ze w mieście jest dużo przestrzeni na nowe, efektowne projekty. Portal tvn24.pl zaprasza na spacer po mieście, które niczym nie ustępuje stolicom europejskim... przynajmniej na prezentowanych wizualizacjach.

Czy po 1 stycznia większość gabinetów lekarzy rodzinnych będzie nieczynnych? Na początku tygodnia zarząd Porozumienia Zielonogórskiego poinformował, że zrzeszeni w tej federacji medycy nie podpiszą umów na 2015 rok. Z danych, do których dotarła TVN24 wynika, że najtrudniejsza sytuacja może być na Podlasiu, gdzie poradnie zrzeszone w Porozumieniu stanowią blisko 98 procent.

Karetka w nocy odwozi chorego pacjenta do domu. ‪Przez kilkadziesiąt minut krąży po miejscowości szukając właściwego adresu.‬ ‪W końcu‬,‪ gdy udało si‬ę‪ odnaleźć dom chorego, starszy pan opuszcza karetkę, po czym pada na trawnik. Sanitariusze, w panice, pośpiesznie ‬wsadzają mężczyznę‪ z powrotem do auta i odjeżdżają. W szpitalu okazuje się, że pacjent‬ ‪nie żyje.‬ Historia "Blisko ludzi" z Ryni pod Warszawą.

1 stycznia w życie wejdzie głośno zapowiadany przez ministra zdrowia pakiet onkologiczny. Zakłada on zniesienie limitów w leczeniu chorych na nowotwory oraz szybszą diagnostykę. Reformy boją się jednak i lekarze rodzinni, i onkolodzy. Także fundacje zrzeszające pacjentów mają wątpliwości, czy wdrażane w takiej atmosferze zmiany będą dla chorych korzystne. Czego zatem należy się spodziewać? Poniżej pakiet onkologiczny od A do Z.