Awionetka awaryjnie lądowała na autostradzie

Pilot z uczniem lądowali awionetką na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Trzebowniska w województwie podkarpackim. Nikt nie został ranny - poinformowała straż pożarna. Przed godziną 10 ruch oboma pasami autostrady został przywrócony.

Zmiany w kodeksie wykroczeń i sprawozdanie z działań KRS. Sejm obraduje

W czwartek rano, po godzinie 9 Sejm wznowił obrady. Posłowie zajmują się między innymi rządowym projektem zmian w kodeksie wykroczeń, który według zapowiedzi ministerstwa sprawiedliwości ma zmierzać do poprawy skuteczności walki z drobnymi kradzieżami. Posłowie mają wysłuchać też sprawozdania z działalności Krajowej Rady Sądownictwa za ubiegły rok i wystąpienia w tej sprawie posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

Kamera TVN24 na pokładzie amerykańskiego okrętu wojennego

Na Morzu Bałtyckim trwają 46. ćwiczenia wojsk NATO Baltops 2018. Jeden z epizodów rozgrywa się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Na pokładzie amerykańskiego okrętu dowodzenia USS Mount Whitney był reporter TVN24 Adam Krajewski i z bliska obserwował przebieg manewrów.

Nowa metoda na raka. Zadziałała, ale jest "wysoce eksperymentalna"

Czy immunoterapia pomoże w walce z rakiem? Amerykańscy lekarze pochwalili się, że po terapii nie ma śladu po nowotworze. Polscy onkolodzy mówią jednak, że jest to "metoda wysoce eksperymentalna". Patrzą na nią z nadzieją, ale też studzą emocje. - Należy mówić o tym z optymizmem, ale nie nadmiernym - tłumaczy profesor Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii w Warszawie. Materiał programu "Polska i Świat".

Rafalska przemawiała dłużej niż regulamin pozwala. Terlecki nie śmiał przerwać

"Pani minister proszę konkludować, pani minister, czas pani wyczerpała, pani minister, bardzo dziękuję" - tak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) próbował zakończyć wypowiedź Elżbiety Rafalskiej podczas debaty nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla niej samej oraz dla wicepremier Beaty Szydło. Minister Rafalska, jak każdy, miała ograniczony czas wypowiedzi, ale mówiła znacznie dłużej. Wicemarszałek Sejmu jednak nie wyciszył i nie wyłączył jej mikrofonu. Przypominamy, jak reagował w przypadkach, kiedy posłom opozycji kończył się czas. Materiał programu "Szkło kontaktowe".

"Odzwierciedlenie oczekiwań" a "kara za nagrody". Burzliwa debata o zarobkach

Rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych jest odzwierciedleniem oczekiwań społecznych - uważają przedstawiciele rządu. Zdaniem opozycji obniżanie wynagrodzenia samorządowcom to dla nich kara za nagrody przyznane przez byłą premier Beatę Szydło. Podczas debaty na ten temat, przeprowadzonej w środę w czasie posiedzenia komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, doszło do burzliwej wymiany zdań.

Mniej pieniędzy dla parlamentarzystów. Senator PiS: dajmy je na porady prawne

Zgłosiłem poprawkę - jestem ciekawy, czy zostanie ona poparta - aby pieniądze z obniżenia pensji posłów i senatorów przeznaczyć na bezpłatne porady prawne w naszych biurach poselskich i senackich - mówił w "Faktach po Faktach" senator Andrzej Stanisławek z klubu parlamentarnego PiS. Senator Grzegorz Napieralski (niezrzeszony) uznał poprawkę Stanisławka za "bardzo ciekawą".

Wnioski o wotum nieufności wobec Rafalskiej i Szydło odrzucone

Sejm odrzucił wnioski o wotum nieufności dla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz wobec wicepremier Beaty Szydło. Jeszcze przed głosowaniem, podczas sejmowej debaty o wniosku w sprawie minister Rafalskiej, posłowie opozycji wskazywali, że kierowany przez nią resort ma "twarz pogardy, obłudy i złośliwości" i doprowadził do "poniżenia, upokorzenia i skłócenia środowiska osób niepełnosprawnych". Beaty Szydło bronił premier Mateusz Morawiecki.

Zniszczone wejście do biura posłów PO

Policja z Pabianic wyjaśnia okoliczności pomalowania w Pabianicach przeszklonego wejścia do biura poselskiego Cezarego Tomczyka i Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej. Na szybach pojawił się między innymi napis: "Polska dla Polaków, nie dla złodziei".

Jakub Hartwich przez telefon z mównicy sejmowej: panie premierze, niech pan nie kłamie

Posłanka niezależna Joanna Scheuring-Wielgus podczas swojego wystąpienia w Sejmie połączyła się telefonicznie z niepełnosprawnym Jakubem Hartwichem, który skomentował wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. - W dalszym ciągu mamy 900 złotych na życie. Proszę przestać kłamać - powiedział Hartwich, który wraz z matką i innymi niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami przez 40 dni protestował w budynku Sejmu.

PO do Szydło: oni panią rozliczą, rozliczą z tej bezduszności

Potrafiła pani przyznać sobie wielotysięczne nagrody, ale im przez 40 dni nie potrafiła pani przyjść i powiedzieć, że nie dacie 500 złotych. Od lekceważenia do pogardy jest jeden krok, nie chcę używać mocnych słów, ale oni panią rozliczą, rozliczą z tej bezduszności - mówiła posłanka PO Urszula Augustyn, przedstawicielka wnioskodawcy o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło.

Marszałek Kuchciński do posła Nitrasa: pan 39 razy przeszkadzał w wystąpieniu premiera

Po tym, gdy premier Mateusz Morawiecki zakończył swoje przemówienie w Sejmie, Marek Kuchciński upomniał posłów, zwracając uwagę, "że swoim zachowaniem niektórzy posłowie naruszają powagę Izby". - Zwracam się przede wszystkim do pana posła Sławomira Nitrasa. Pan 39 razy swoim głośnym wypowiadaniem i pokrzykiwaniem przeszkadzał w wystąpieniu premiera - powiedział marszałek Sejmu.