14 nominacji dla 21 dziennikarzy TVN w konkursie Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl
Fragment reportażu "Siła kłamstwa" o odciętej końcówce skrzydła tupolewa
Fragment reportażu "Siła kłamstwa" o odciętej końcówce skrzydła tupolewaTVN24
wideo 2/4
TVN24Fragment reportażu "Siła kłamstwa" o odciętej końcówce skrzydła tupolewa

21 dziennikarzy TVN, TVN24, tvn24.pl, TVN24 GO i Konkret24 zdobyło 14 nominacji w konkursie Grand Press. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy za niespełna tydzień.

Dziennikarze TVN są nominowani w pięciu kategoriach: news, dziennikarstwo śledcze, reportaż telewizyjny/wideo, wywiad oraz dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa. Zdobyli łącznie 14 nominacji.

Gala, na której poznamy zwycięzców tegorocznego plebiscytu, odbędzie się 13 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Organizatorami konkursu są magazyn "Press" i Fundacja Grand Press.

News:

- Robert Zieliński i Grzegorz Łakomski z tvn24.pl za artykuł "Prokuratura ma 'niepotwierdzoną informację' o śmierci handlarza respiratorami".

Dziennikarstwo śledcze:

- Piotr Świerczek z "Czarno na białym" za reportaż "Siła kłamstwa". - Maciej Duda i Łukasz Ruciński z "Superwizjera" za reportaż "Arcybiskup i kontrakt na wojskowe śmigłowce"; - Michał Fuja z "Superwizjera" za reportaż "Układ wokół Turowa". - Jakub Stachowiak z "Superwizjera" za reportaż "Jak CBA zgubiło milion złotych".

Reportaż telewizyjny/wideo:

- Marcin Gutowski z "Czarno na białym" za cykl "Bielmo"; - Piotr Jacoń z "Czarno na białym" za reportaż "Wszystko o moim życiu. Kacper"; - Olga Orzechowska z TVN24 GO za cykl "7 żyć"; - Edyta Krześniak z "Uwagi!" TVN za cykl "Motylek"; - Marek Osiecimski z "Czarno na białym" za cykl "Kanada pachnąca cierpieniem"; - Michał Przedlacki z "Superwizjera" za cykl reportaży wojennych z Ukrainy.

Wywiad:

- Piotr Jacoń z "Bez polityki" na TVN24 GO za "Rozmowa z Mają Heban, dziennikarką i transaktywistką".

Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa:

- Filip Folczak z TVN24 za reportaż "Śmierć kur" w cyklu "Rozmowy o końcu świata"; - Michał Istel, Krzysztof Jabłonowski, Jan Kunert, Gabriela Sieczkowska, Renata Gluza, Piotr Jaźwiński, Bartosz Chyż z redakcji Konkret24 za pięć części cyklu "Nieprawdy Mateusza Morawieckiego".

14 nominacji dla 21 dziennikarzy TVN, TVN24 i tvn24.plTVN24

Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości