Dojeżdżała rowerem do szkoły, straciła go podczas kolizji. Policjanci zrobili nastolatce niespodziankę, wezwali ją do komisariatu

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl
Policjanci zdobyli nowy rower dla nastolatki z Tuszyna
Policjanci zdobyli nowy rower dla nastolatki z TuszynaGoogle Maps
wideo 2/4
Google MapsPolicjanci zdobyli nowy rower dla nastolatki z Tuszyna

Nastolatka z Tuszyna (województwo łódzkie) w wyniku kolizji straciła rower, którym dojeżdżała do oddalonej o kilkanaście kilometrów szkoły. Historia poruszyła miejscowych policjantów i pracowników komisariatu, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy i kupili dziewczynce nowy rower. Funkcjonariusze prezent wręczyli w obecności taty nastolatki.

Do kolizji z udziałem rowerzystki i kierującego samochodem doszło w lutym. Wówczas policjanci poznali historię Ani. Okazało się, że dziewczyna każdego dnia, bez względu na pogodę czy porę roku, dojeżdża kilkanaście kilometrów do szkoły. Jej rower był bardzo stary, niedostosowany do jej potrzeb i do tak długich podróży. Jednak dziewczynka nie mogła pozwolić sobie na zakup nowego.

Czytaj też: Mężczyzna leżał na chodniku. Szybkie zgłoszenie i reakcja policjantów uratowały życie 35-latkowi. Nagranie

Tuszyn. Pracownicy i policjanci komisariatu kupili nowy rower dla nastolatki

- Policjanci poznali trudną sytuację dziewczyny, która zrobiła na nich wrażenie swoją dojrzałością i skromnością. Bardzo chcieli jej pomóc i wraz z innymi funkcjonariuszami oraz pracownikami tuszyńskiego komisariatu w ciągu kilku tygodni zdobyli dla niej nowy rower - relacjonuje mł. asp. Aneta Kotynia z komendy policji powiatu łódzkiego wschodniego.

Policjanci zdobyli nowy rower dla dziewczynkiPolicja powiatu łódzkiego wschodniego

Policjantka dodaje, że aby zrobić nastolatce niespodziankę, poinformowali o wszystkim jej tatę i poprosili go, aby powiedział córce, że musi stawić się z nią na komisariacie.

Czytaj też: Bezdomny ukradł jedzenie z marketu w Kwidzynie. Policjanci okazali serce i dostali za to podziękowania

- Ania była przekonana, że chodzi o zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyła. Funkcjonariusze przekazali jej nowy rower. Zaskoczona i bardzo wzruszona nastolatka nie spodziewała się takiej niespodzianki. Szczęście, jakie wypisane było na jej twarzy, pozostanie w pamięci policjantów na długo - podkreśla rzeczniczka policji powiatu łódzkiego wschodniego.

Do zdarzenia doszło w Tuszynie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja powiatu łódzkiego wschodniego

Pozostałe wiadomości