Bezdomny ukradł jedzenie z marketu w Kwidzynie. Policjanci okazali serce i dostali za to podziękowania

Autor:
mm/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze
Kwidzyn (woj. pomorskie)
Kwidzyn (woj. pomorskie)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsKwidzyn (woj. pomorskie)

Policjanci z Kwidzynia (woj. pomorskie) pomogli bezdomnemu. Mężczyzna ukradł artykuły spożywcze ze sklepu. Wezwani na miejsce funkcjonariusze nie pozostali obojętni na jego los i przewieźli go do ośrodka uzależnień. W zamian za okazałą pomoc, kilka dni później, otrzymali list z podziękowaniami od rodziców 20-latka.

Do zdarzenia doszło 16 marca w Kwidzynie. Policjanci zostali wezwani do jednego z marketów, gdzie doszło do kradzieży. Bezdomny mężczyzna ukradł artykuły spożywcze.

"Policjantów poruszył los bezdomnego mężczyzny. Funkcjonariusze poinformowali 20-latka o schroniskach dla osób bezdomnych i instytucjach pomocowych, które opiekują się potrzebującymi" - poinformowała aspirant Anna Filar z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Policjanci z Kwidzyna pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Jak dodała, mężczyzna został przewieziony przez policjantów do ośrodka uzależnień w Opaleniu. Tam udzielono mu niezbędnej pomocy. Kilka dni po interwencji na starszego sierżanta Damiana Borowskiego i posterunkowego Szymona Talara czekała miła niespodzianka od rodziców 20-latka, którzy napisali list z podziękowaniami.

Policjanci pomogli 20-letniemu bezdomnemu mężczyźnieKPP w Kwidzynie

W imieniu swoim i małżonka, pragnę złożyć na ręce Panów Policjantów Borowskiego i Talara najserdeczniejsze podziękowania za okazanie serca oraz – za tak – w naszej ocenie profesjonalne, empatyczne, podmiotowe, pedagogiczne, humanistyczne, psychologiczne podejście do zdarzenia, które zaistniało 16 marca 2023r. z udziałem naszego syna

Oficer prasowa kwidzyńskiej policji podkreśliła, że słowa uznania, wdzięczności i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami i są gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Kwidzynie

Pozostałe wiadomości