"Siedem minut demontażu, sześć godzin przygotowywania". Koniec utrudnień na autostradzie A1

Aktualizacja:
Autor:
pk/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Usuwali słup energetyczny z autostrady A1
Usuwali słup energetyczny z autostrady A1
wideo 2/4
Usuwali słup energetyczny z autostrady A1

Zakończyły się utrudnienia na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Tuszyn (województwo łódzkie). Od godziny ósmej, na 342. kilometrze trasy, drogowcy usuwali słup energetyczny. Jak informuje rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, samo usunięcie obiektu trwało siedem minut, kilka godzin trwały natomiast przygotowania.

Prace przy usuwaniu słupa rozpoczęły o godzinie 8. Jak poinformował rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, samo usunięcie obiektu trwało chwilę, ale przygotowanie autostrady, aby "pod ruchem" zrobić to bezpiecznie, trwało znacznie dłużej. - Demontaż słupa energetycznego trwał siedem minut, ale żeby przygotować akcję - czyli ustalić organizację ruchu i potem tę organizację uprzątnąć - to trwało ponad sześć godzin - przekazał Zalewski.

Prace drogowców na A1GDDKiA w Łodzi

Koniec utrudnień w ruchu

Prace na autostradzie zakończyły się około godziny 15. - W związku z tym kierowcy już bez problemów mogą jechać autostradą A1 zarówno w kierunku Łodzi, jak i Katowic - zakończył Zalewski.

Usuwali słup energetyczny na autostradzie A1GDDKiA w Łodzi
Drogowcy będą usuwać słup energetyczny pomiędzy węzłami Piotrków Tryb Zachód i Tuszyn
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA w Łodzi

Pozostałe wiadomości