Łódź

Łódź

Mogli oszukać kilkadziesiąt osób w całej Polsce - mówi policja. Mowa o pięciu mężczyznach, zatrzymanych w ubiegłym tygodniu, którzy mieli udawać komorników i oferować sprzedaż samochodów w bardzo atrakcyjnych cenach. Zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 8 lat więzienia.

Nowoczesny system pozwala osobom niewidomym na swobodne poruszanie się po Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi. Działa dzięki specjalnym odbiornikom instalowanym do lasek niewidomych. Każdy zwiedzający otrzymuje też słuchawki i audioprzewodnik.

Jak łódzkie kamienice widzieli ich architekci? Czy bardzo różniły się od tego, co możemy widzieć dzisiaj? Za pomocą kilku kliknięć można wrócić do okresu największego rozkwitu miasta. W internecie można za darmo oglądać oryginalne plany prawie wszystkich kamienic z ul. Piotrkowskiej.

Teraz o innej dziewczynie. Gdyby to ona i jej drużyna grała z Ukrainą i Anglią, moglibyśmy być spokojniejsi o wyniki reprezentacji. Szesnastoletnia Ewa Pajor jest teraz najwyżej ocenianą młodą piłkarką w Europie, a jej umiejętności porównuje się do samego Lionela Messiego. Licealistkę spod Uniejowa doceniła UEFA, przyznając jej nagrodę UEFA Golden Player 2013, tę samą, którą w przeszłości otrzymali Rooney czy Fabregas.

Dwóch młodych mężczyzn usłyszało zarzut zabójstwa 60-letniego mieszkańca Brzezin. Według śledczych, 19 i 24-letni sprawcy zabili bez żadnej przyczyny. Prokuratorzy twierdzą, że podejrzani dusili i bili bezbronnego mężczyznę, chcieli go też podpalić.

Pierwszy w Europie festiwal poświęcony animacji rozpoczął się w czwartek w Łodzi. Na miłośników filmu animowanego czeka 250 animacji z całego świata oraz wybitni goście, którzy na specjalne zaproszenie przyjechali do Łodzi. Wśród z nich m.in. Mike Silk, aktor który podkłada głos do bajek (m.in. Johny Bravo czy Scooby Doo)

Prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt dla 32-letniego mężczyzny, który jest podejrzewany o napaść na romską rodzinę z Łodzi. Do aresztu w tej sprawie trafiło wcześniej trzech innych mężczyn. Lokalne władze wydały oświadczenie potępiające atak na Romów.

W środę kolejny mężczyzna usłyszał zarzut w sprawie napaści na rodzinę Romów. 32 - letni łodzianin usłyszał identyczne zarzuty jak czterech jego kompanów. Jemu również grozi 5 lat więzienia. Napadnięta rodzina jest przerażona i myśli o zmianie miejsca zamieszkania. "Boimy się o swoje życie" - mówią w rozmowie z TVN24.

Przedłuża się gaszenie śmieci pofabrycznych w Zelowie (łódzkie). Strażacy walczą z ogniem od wtorkowego popołudnia. Dopiero po dobie prowadzenia akcji pozwolono mieszkańcom wrócić do swoich domów. Właściciel obiektu, na którym były składowane odpady twierdzi, że zostały one podpalone celowo.